Paskutiniu metu internete atsiranda daug linčiuojančių prekybos centrus, parduotuvių tinklus, tikrai daug. Galvojau, kad neturėdami ką veikti bando išsilieti, peikti ar tik „prastumti“ laiką. Deja, jungiuosi prie Jūsų ir pats, neiškentęs tai padarysiu.
© DELFI

Liepos 30 d. nutarėme su žmona užsukti į Palangos mieste daug apkalbų ir skirtingų nuomonių sulaukusią naują autobusų stotį, konkrečiau – „mamą“ „Maximą“. Parduotuvė lyg ir dirbo iki 23.30 val., tad atvažiavus likus kelioms minutėms iki vienuolikos ramiai pro pakeliamą kelio užtvarą įriedėjome į modernią, kompiuterinę įleidimo ir išleidimo sistemą turinčią aikštelę. Aikštelė buvo tuščia, vienas kitas automobilis, kuris greitai išvažiavo.

Pamatėme, kad „apie viską pagalvota“ dirba tik iki vienuoliktos vakaro, apsisukome ir keliavome atgal. Prie išvažiavimo sustojome, nuskaitė mūsų mašinos numerius (politika tokia – įvažiuojant nuskaito valstybinius numerius ir automatiškai skaičiuoja laiką, kiek truksi aikštelėje – 2 valandos nemokamos, o toliau – kosminė kaina), pakilo užkardas, mes šiek tiek pariedėjome atgal (kas yra važiavęs ne per autobusų stoties pusėje esantį išvažiavimą, žino, kad ten nėra taip lengva išsukti) ir jis nedelsiant nusileido. Prasidėjo „džiaugsmas“.

Pabandėme dar kartą išvažiuoti – nepavyksta, pro kitą išvažiavimą – nė per kur. Žinoma, pabandėme dar kelis kartus ir per vieną ir per kitą, bet ekrane vis rodo, kad neatpažintas numeris. Pabandžiau nueiti prie įėjimo esančio mokėjimo terminalo, pamaniau, gal rasiu telefono numerį, kuriuo galima paskambinti gedimo ar panašiu atveju, o gal pavyks suvesti valstybinį numerį ir leis išvykti ar leis sumokėti ir keliauti sau.

Jokios informacijos ką daryti, kur kreiptis, su kuo susisiekti tokiu ar panašiu atveju. Teko susidurti su panašiais mechanizmais, tad neretai aptarnaujančios įmonės ar asmens kontaktinis, visą parą veikiantis telefono numeris būna nurodytas ant pačio užkardo. Deja, veltui ieškojau (važiuoti per bortelius ir žalią veją nesiruošiau, tad pradėjau skambučių maratoną). Paprasčiausiai paskambinau informacijos numeriu 118 ir paklausiau, kas aptarnauja ir kaip galėčiau susisiekti su įmone ar asmeniu, atsakingu už priežiūrą. Nėra jokios informacijos.

Bandėme bendromis pastangomis (aš vardinau, ką matau, operatorė bandė surasti internetu) surasti bent kokį kontaktinį numerį tiek pagal gamintoją, tiek pagal paprastus raktinius žodžius. Kadangi tokia informacija neskelbiama, patarė paskambinti į policiją, gal tai ne pirmas kartas ir jie žinos, ką daryti.

Skambinau numeriu 022 (iš mobilaus telefono), bet niekas tiesiogiai nejungia su policija, tenka pirma „registruoti“ skambutį perėmusio pagalbos numerio 112 operatoriaus pagalba. Vėl ta pati istorija pasakojama, man pasiūloma surasti ant aparato „esantį“ kontaktinį numerį gedimo atveju, bandyti išvažiuoti, suvesti numerį terminale, klausiama, ar tikrai bandžiau, bandė įtikinti mane, kad ten yra numeri tik reikia gerai pažiūrėti (mandagiai!).

Kadangi viskas buvo išbandyta iki skambučio, paprašiau sujungti su Palangos policija (tikriausiai turėtų skambėti tokia frazė – suvaržyta mano ir mano nėščios žmonos teisė judėti). Sutiko, paleido muzikėlę ir pralaukiau daugiau nei minutę. Mano nuostabai, policija neatsiliepė, bet prakalbo operatorė. Maždaug – policija jums niekuo negali padėti, susiraskite internete apsaugos tarnybos „Argus“ arba „Ekskomisarai“ kontaktus ir bandykite susisiekti su jais. Pagalbos šauksmas tęsiasi.

Gerai, kad po ranka buvo vienas išmanusis telefonas ir pavyko internetu rasti „Argus“ numerį. Paskambinau jiems, atsiliepė operatorė, maloniai išklausė ir vėl – patarimai, ką daryti. Nueik pažiūrėk ir panašiai. Pasakiau, kad jau bandžiau, paklausė mano numerio, nes skambinant nerodo ir pasakė, kad už kelių minučių sulauksiu skambučio su atsakymu. Tuo metu į aikštelę atvyko automobilis su Baltarusijos respublikos valstybiniais numeriais ir žmogus palydėjo keleivius į autobusų stotį.

Taip pat atvyko dar viena moteris su automobiliu į parduotuvę, bet pamačiusi, kad ji nedirba, suko link išvažiavimo, deja – nesėkmingai. Kol jie bandė išvažiuoti per vieną ir per kitą išvažiavimą, sulaukiau atsakymo iš „Argus“. Maloniai pranešė, kad jie niekuo dėti ir reikia kreiptis į saugos tarnybą „Komanda“ (...).

Priėjau prie abiejų įkliuvusių vairuotojų, paaiškinau situaciją ir pasakiau, kad skambinsiu „Komandai“. Prisiskambinau pagaliau ir jiems, bet tik trumpuoju, mokamu numeriu. Tikriausiai visi jau numanote, kad teko išklausyti tuos pačius patarimus, nors paskambinęs užbėgau už akių ir papasakojau, kad viską apžiūrėjau. Teko eiti prie terminalo, papasakoti dar kartą, kad nieko negalima padaryti ir nėra jokių kontaktinių duomenų, kuriais reikėtų kreiptis dėl sistemos gedimo ir suvedus mašinos valstybinius numerius susimokėti neleidžia. Ir vėl – padiktuokite savo telefono numerį, po kelių minučių perskambinsime...

Situacija tikrai nebuvo smagi, ypač kai teko laukti ilgiau nei valandą, bet pasirinkimų buvo nedaug. Važiuoti per bortelius negalima, o ir automobilis nėra toks aukštas, kad juos įveiktų. Sulaukiau (gal reikėtų sakyti, sulaukėme kartu su kitais vairuotojais) skambučio iš „Komanda“ operatorės, kuri patikino, kad nieko padaryti negalinti. Pasakiau, kad esame įstrigę ne vien mes su nėščia žmona, bet yra ir svečiai iš kitos šalies, moteris, kurios mažamečiai vaikai namie laukia, ir paprašiau atsiųsti ekipažą, kad vietoje galėtume išspręsti šį klausimą. Bet ne, negali to padaryti ir negali paaiškinti kodėl. Paklausus ką man daryti, negali paaiškinti. Mes įvažiavome dar prieš vienuoliktą valandą vakaro, kiti vairuotojai – šiek tiek po vienuoliktos. Įleisti – įleido, išleisti – niekaip.

Kur statyti automobilį, atvykus į autobusų stotį palydėti šeimos narius? Kodėl, jei negalima statyti transporto nuo vienuoliktos valandos vakaro, automobiliai tvarkingai įleidžiami, nuskaitant jų numerius, bet išvažiuoti, kad ir po vienos minutės, jau nebegali? Didžiulis ženklas rodo, kad statyti galima nemokamai 2 valandas, o po to (jei gerai pamenu kainą) – 4 eurai už valandą. Taip išeina, kad parduotuvė nutarė pasipelnyti – įleidžia automobilius, bet neišleidžia. Paskaičiavus gaunasi, kad asmuo, įvažiavęs į aikštelę minutę po vienuoliktos vakaro palydėti artimuosius į stotį ar pažiūrėti, gal „Maxima“ dirba ilgiau nei iki vienuolikos, lieka įkalintas iki 7.30 val. ryto ir išvažiuodamas turi (jei išleis, žinoma) susimokėti „bonusą“ – 26 eurus už priverstinį šešių su puse valandos stovėjimą. Teko patiems surasti išeitį ir priverstinai nesilaikant taisyklių išvažiuoti ne automobiliams skirtu keliu ir būdu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kreipusi į apsaugos biurą „Komanda“, jų atstovai nurodė, kad jų įmonė nurodyto „objekto nesaugo ir todėl ir UAB „Apsaugos komanda“ darbuotoja (centrinio pulto operatorė) nieko pagelbėti negalėjo“. Jų žiniomis objektą saugo kita kompanija.

DELFI situaciją dėl aikštelės pakomentavo „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė. Jos teigimu, priešingai suveikė atitvaro sistema:

„Apgailestaujame dėl šios nemalonios situacijos. Visada stengiamės užtikrinti, kad mūsų klientai MAXIMA parduotuvėse apsipirktų patogiai, kad atvykimas ir išvykimas iš mūsų parduotuvių taip pat būtų paprastas ir nesukeltų nepatogumų. Prie naujos MAXIMA XX Palangoje neseniai sumontuota parkingo kontrolės sistema dar neveikia sklandžiai. Vis dar vyksta šios sistemos bandymo ir programavimo darbai, kuriuos deriname su sistemos montuotojais ir pastato, kuriame įsikūrusi parduotuvė, savininkais.

Po parduotuvės darbo laiko atitvaras yra užprogramuotas taip, kad į aikštelę automobilių neįleistų, bet išleistų išvažiuojančius. Tačiau panašu, kad sistema suveikė priešingai. Daugiau skundų dėl šių atitvarų negavome, todėl išties sunku įvardinti priežastį, kodėl taip nutiko. Savo ruožtu pažadame  ant parkingo sistemos užklijuoti informacinius ženklus, nurodančius, į ką galima kreiptis atitvarui neveikiant. Tikimės, kad panaši situacija nepasikartos ir dar kartą atsiprašome kliento už patirtus nepatogumus.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skaitytoja užfiksavo gandrų pasiruošimą išlėkti

Rugpjūčio 24 d., šv. Baltramiejaus diena, Lietuvos kaime yra nuo senų laikų žinoma kaip gandrų...

Turkijoje su šeima atostogavusi ir Koksaki viruso neišsigandusi lietuvė: sulaukiau grasinimų iš kitų mamų (2)

Neseniai iš atostogų Turkijoje grįžusi DELFI skaitytoja Laura (vardas pakeistas, – aut. past.)...

Gavo sąskaitą už sunaudotą vandens kiekį: nesutinku mokėti padidintos kainos atgaline data (58)

Noriu papasakoti apie AB „Vilniaus šilumos tinklai“ elgesį su savo klientais. Įmonė...

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (76)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte....

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (64)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko...

Top naujienos

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (125)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (157)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

V. Laučius. Kauno medžių apokalipsė (267)

Saugoti senus medžius reikia, labai gerai, kad žmonės juos bando ginti, bet stebina viena...

Kruopių miestelyje rastas sidabrinių litų lobis (14)

Akmenės rajone darbininkai aptiko lobį – iš žemės iškasė apie pusšimtį tarpukario litų...

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (426)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (1)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako „Boutique...

Pilvo pūtimas – ne tik prastos mitybos išdavikas: kokias ligas išduoda dujų kaupimasis

Skausmingas pilvo raižymas, spaudimas ir vis išeinančios dujos – nemalonūs pojūčiai, kurių...

Pietų pertrauka armėniškame restorane: užteko ir trijų šašlykų (6)

Vieni iš smagiausių pietų pertraukos atradimų būna tada, kai prieš vykdama nieko pernelyg daug...

Didžiausias išduotų paskolų būstui augimas – jau nebe sostinėje (7)

Keletą pastarųjų metų Vilniuje stebėtas būsto finansavimo rinkos aktyvumas išplito ir į kitus...

Ar žinote, kodėl rentgeno spinduliai dar vadinami X spinduliais? (5)

XIX a. pabaigoje vokietis Wilhelmas Conradas Rontgenas atrado naują elektromagnetinių spindulių...