Po 40 metų ieškomas jūreivis

 (27)
Šiai 9-ojo dešimtmečio nuotraukai – jau 40 metų. Tarybinio ankšto butuko kambarėlyje dvi mergytės: žydaitė Mariana ir lietuvaitė Rasytė. Tarp abiejų megaičių – prekybinio laivyno jūrininkas Vytautas, mažosios Rasytės tėtis.
© Vakarų ekspresas

Ieškome 1970-1976 metais Mažajame Kaimelyje gyvenusios šeimos: anuometės „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (prekybinio laivyno) darbuotojo jūrininko Vytauto, jo žmonos Irenos ir dukrelės Rasos. Šeimos ieško su ja labai artimai bendravusi Klapėdos žydaitė, nuo 1976 m. Izraelyje gyvenanti ponia Roza Smoliakova ir jos dukra Mariana. Būtent pastaroji niekaip negalėjo pamiršti savo geriausios Klaipėdoje likusios draugės Rasytės.

Gražiai šeimomis draugavo ir suaugę kaimynai – Vytautas su žmona Irena ir kaimynė Roza su dukra. Viena šeima gyveno daugiabutyje, o Vytauto šeima turbūt nuosavame name Mažajame Kaimelyje, greičiausiai Kretingos gatvėje.

Ar jie gyvi, ar tebegyvena Klaipėdoje? Ta viltimi už tūkstančių kilometrų – Izraelyje – jūrininką Vytautą su dėkingumu prisimena ne vien buvusi klaipėdietė Roza Smoliakova, mažosios mergytės Marianos mama ir jos artimieji. Jūreivis Vytautas Izraelyje gyvenančiai žydų šeimai, jos artimiesiems yra ir lieka didvyris. Jo istoriją nusipelno žinoti ir tūkstančiai klaipėdiečių, gyvenančių mūsų uostamiestyje.

Praėjus daugiau kaip keturiasdešimčiai metų surasti žmones, žinant vien tik vardus, be pavardžių tikrai nelengvas uždavinys. Vytauto ir jo artimųjų pavardžių, deja, bet nebeatsimena buvusi klaipėdietė Roza, 1976 m. išvykusi nuolatos gyventi į Izraelį.

Tikra legenda tapusi istorija galėtų nugulti į dienraščio puslapius, bet jai labai reikia tęsinio. Jei ką nors žinote apie ieškomą Vytautą ir jo šeimą, paskambinkite tel. 8 620 69242.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (163)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.