Pirmieji dvyliktokų įspūdžiai: lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas nepravirkdė

 (30)
Vos baigusis privalomam lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui, į DELFI kreipėsi abiturientai, norintys pasidalinti nuomone apie užduotis. Panašu, kad daugeliui dvyliktokų palengvėjo – šis egzaminas nesukėlė tiek abejonių kiek prieš savaitę laikytas anglų kalbos egzaminas. Tiesa, nuotaiką sugadinusių dalykų irgi buvę.
© DELFI / Tomas Vinickas

DELFI skaitytoja Justina pasakojo laukianti gerų egzamino rezultatų:

„Atėjusi į egzamino laikymo salę jaučiausi užtikrintai. Rašinius visuomet rašiau puikiai, dalyvavau įvairiuose konkursuose, todėl dėl minčių dėstymo buvau rami, žinojau, kad reikės samprotauti, todėl gavusi užduočių lapą net nežiūrėjau į literatūrinio rašinio temas, akys krypo į samprotavimą.

Kadangi galvą labiau sukau ne dėl temų, o dėl privalomų autorių, pirmas žvilgsnis buvo ne į temą, o į autorių sąrašą... Maniau, kad nesvarbu kokia tema, jau kažkaip prisitaikysiu, svarbu, kad autorius žinočiau... Prieš akis išvydau A.Škėmą, tuomet žvilgsnis į temą „Atmintis: kodėl žmoguje gyva tai, ko nėra?“.

Mintyse iškart iškilo „Balta drobulė“, staiga pagalvojau ir apie Antano Baranausko „Anykščių šilelį“, tuomet apie Balio Sruogos „Dievų mišką“ ir taip viena po kitos mintis mintį veja... Vos sulaukusi leidimo rašyti, puoliau dėstyti mintis popieriaus lape, kol dar nepamiršau, ką noriu pasakyti, užrašau sakinį, o jo vietoje atsiranda trys nauji...

Parašiau viską per 45 minutes, suskaičiavau žodžius - 569. Žinoma, perrašinėjant viską į švarraštį atsiranda dar naujų minčių, todėl didėja ir žodžių skaičius, tačiau perrašius jau nekilo noras vėl viską iš naujo skaičiuot, todėl galutiniame variante vis dėlto atsidūrė skaičius 569, nors realiai jis turėjo būti netoli 700... Taigi 10.45 val. su plačia šypsena paduodu darbą vykdytojai ir iškeliauju iš salės laukdama neblogų įvertinimų“.

Šiemet mokyklą baigianti DELFI skaitytoja Indrė taip pat liko patenkinta temomis, tačiau teigė, jog jai rašiniui pritrūko vietos:

„Žinoma, po anglų kalbos egzamino smūgio į šį egzaminą ėjau kur kas labiau jaudindamasi... Kartojimas nelabai padėjo, o blaškė tai, kad gausiu tokį autorių, kurio kūrinius galbūt sunkiausiai suprantu.

Na, ir atėjo ta džiaugsminga akimirka, kai pamačiau temas. Iš tikrųjų apsidžiaugiau! Pagalvojau - Dievas yra! Arba tiesiog tikrai pasisekė. Samprotavimo temos nepasirodė sunkios ar painios... Tik prasidėjus egzaminui pradėjau rašyti. Pasirinkau antrąją samprotavimo tema „Atmintis: kodėl žmoguje gyva tai, ko jau nėra?“. Rašiau įsijautusi. Apsidžiaugiau ir juodraščio lapų kiekiu, bet...

Šeši juodraščio puslapiai, o švaraščio tik 3 ar 4?! Prirašiusi 6 puslapius juodraštyje, supratau, kad bus sunku susipausti, pradėjau trinti sakinius, bet.... Švaraštis pilnas, o juodraštyje liko dar visas puslapis...

Pasakiusi egzamino „prižiūrėtojai“, kad trūksta dar vietos, ji man pasakė - „Oi, nežinau. Na, kiek parašei, tiek“. Galvoju ir sakau: „ką?“. Atėjo mokyklos direktorė ir labai draugiškai padavė baltą lapą, pasakė, kad įvardinčiau viršuje „Tęsinys“. Bet pasakė, kad nežino, ar ta dalelė puslapio bus vertinama. Tai štai, iš tikrųjų, viskas būtų gerai, bet... Kam duodami 6 puslapiai juodraščio, o švaraščio - perpus mažiau? O parašius daugiau negu reikia, tiesiog nebežinai, ar išvis kas vertins tą tavo tęsinį... Ir linksma, ir baugu. Kažkaip nepagalvota apie tuos, kurie, na, tiesiog, daugiau rašo...“.

Abiturientai, pasidalinkite, kaip Jums sekėsi, mokytojai, įvertinkite egzamino sudėtingumą! Laukiame Jūsų laiškų el.paštu pilieciai@delfi.lt su
prierašu „Egzaminas“.

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.