Pirmakursę nuvylė universitetas: sužinojo, kad dėl pažymio apsidžiaugė per anksti

 (28)
Esu veterinarijos akademijos, dabar žinomos kaip tiesiog Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, pirmo kurso veterinarinės medicinos studentė. Pripažinsiu, pirmą pusmetį man viskas čia atrodė gana gerai – dėstytojai visai draugiški, atmosfera šilta ir jauki. Tačiau atėjo sesija.
© DELFI / Andrius Ufartas

Taip jau atsitiko, kad nepasisekė su anatomijos egzaminu. Nieko dėl šito nekaltinu ir viskas būtų buvę gerai, bet istorija šituo toli gražu nesibaigia. Neišlaikiusiųjų dalis buvo ne tokia ir maža ir anatomijos dėstytojai draugiškai pranešė, kad tie, kam nepasisekė šįsyk, gali ateiti į egzamino perlaikymą. Nusprendžiau, kad manęs iš kaupiamojo balo susidaręs penketas netenkina (ypač prisimenant šiemet grąžintą rotaciją), taigi daugiau pasimokiau ir už perlaikytą egzaminą gavau 9. Apsidžiaugiau. Viskas buvo gerai.

Kovo mėnesį kartu su keliomis grupiokėmis sulaukiau skambučio iš dekanato – pasirodo, po pusantro mėnesio visa šita „valdžia“ susapnavo, kad pas mus įrašyti 2 teigiami pažymiai, o taip būti negali ir egzamino perlaikymo pažymį reikės šalinti, nes tam, kad būtume galėję jį perlaikyti, turėjome parašyti prašymus.

Anksčiau dėstytojų klausėme, ar reikalingas toks prašymas ir jie vieningai atsakė – ne, nereikalingas, tačiau praėjus pusantro mėnesio nuo perlaikymo jau girdime ką kitą. Ir čia – ne pabaiga. Dekanė nusprendė daugiau pasiaiškinti, kaip čia kas. Kviečiasi mus antrą kartą. Pasirodo, prašymas nebūtų padėjęs, nes pagal reglamentą egzamino perlaikymas turint teigiamą pažymį iš kaupiamųjų balų išvis galimas nebent rimtos ligos atveju. Ir čia prasideda smagioji dalis – viso pokalbio metu dekanė daugybę kartu kartojo, kad turime reglamentą mokėti kaip maldą „Tėve mūsų“.

Problema, kad ji tiek pat kartų pripažino, kad pati nesupranta, kas ten parašyta, o išsiaiškina tik paskambinusi teisininkams. Taigi, reglamento nesupranta niekas, bet pirmakursiai studenčiokai ką tik iš mokyklos suolo turi jį mokėti ir suprasti, o gal turėti pažįstamą teisininką, kuriam galėtų nuolat skambinėti, kad suprastų? Nežinau.

Žodžiu, dekanė mums mojuoja prieš nosį reglamentu, bet ko tik iš jo turinio paklausiam, pati atsako, kad nežino ir kad jai reikės paskambint teisininkams, kad išsiaiškintų. Nepraėjus dešimčiai minučių vėl kartoja, kad kiekvienas studentas turi mokėti reglamentą mintinai.

Ar man vienai visa šita istorija skamba kaip tragikomedija? Tokios betvarkės dar turbūt niekur nemačiau – niekas nieko nežino, o kenčia studentai. Aišku, išgirdome apgailestavimus, patikinimą, kad dėstytojai gaus papeikimus (nematau čia nieko gero, jie juk irgi norėjo tik gero), bet nuo to kažkaip man asmeniškai nė kiek negeriau. Tiesiog norėtųsi, kad būtų aiškios taisyklės, kurių būtų įmanoma laikytis, o ne nieko bendro su šia mokymo įstaiga neturinčių asmenų parašytas dokumentas, kurio nesupranta nei studentai, nei dėstytojai, nei pati dekanė.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI kreipėsi į LSMU atstovus, kurie pakomentavo susiklosčiusią situaciją ir studentės skundą.

„Apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos. Iš tiesų, studentams, dalyko studijų metu sukaupusiems pakankamą kaupiamosios dalies balą teigiamam pažymiui gauti, antrą kartą laikant egzaminą gautas pažymys nebuvo užskaitytas. „Pagal galiojantį reglamentą visiems studentams yra sudaromos vienodos sąlygos. Antrą kartą laikant egzaminą, jau turint teigiamą dalyko įvertinimą, būtų pažeidžiami kitų studentų interesai. Apie tai ir buvo kalbama su studentais susitikimo metu“, - sakė Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė.

Komentare nurodoma, kad visi studentai turi būti susipažinę su studijų organizavimo tvarka, žinoti studentų pareigas ir teises. Pirmo kurso studentai vieno dėstomo dalyko („Įvadas į studijas ir informacinės technologijos“) metu yra supažindinami su studijų reglamento nuostatomis ir turi jų laikytis. Jų išmokti mintinai nereikia.

„Teigiamai jau įvertinto dalyko pakartotinį egzamino laikymą negalima vadinti egzamino perlaikymu. Tai daroma siekiant pakelti studentą netenkinusį pažymį, apie ką ir rašo studentė. Žiniaraštyje rašomas tik vienas teigiamas pažymys, t. y. sukauptasis. Tačiau, suprasdami studentus, mes ieškome būdų kaip išspręsti keblią situaciją ir sumažinti susidariusią įtampą,“ – sakė dekanė.

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (156)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.