Pirmajam turui pasibaigus – balsavimu nusivylę rinkėjai

 (24)
Neprašo dokumentų, verčia laukti eilėse, nesukuria šventinės nuotaikos – tokiais pastebėjimais DELFI skaitytojai dalijosi visą sekmadienį, balsuodami pirmajame prezidento rinkimų ture. Deja, kai kurie rinkėjai sako, kad abejoja, ar dar grįš balsuoti antrajame – juos suerzino rinkimų tvarka ir iškilusios bėdos norint balsuoti.
© DELFI / Kiril Čachovskij

DELFI skaitytojas Mindaugas nebežino, ar po sekmadienį patirtų bėdų balsuojant, dar grįš prie balsadėžės.

„Aš negalėjau balsuoti Saulėtekio apylinkėje, nes atvykau šiek tiek po 18 val. Keista, nes gerb. Z. Vaigauskas spaudoje patikino, jog balsuoti bus galima bet kurioje kompiuterizuotoje apylinkėje. Paskambinus į VRK, ten buvo patikinta, jog galiu atvykti į Saulėtekio apylinkę. Netgi paskambinus į pastarąją, buvau pakviestas balsuoti.

Deja, jau atvykus, šiek tiek po 18 h, apylinkės pirmininkas pareiškė, jog reikėjo atvykti anksčiau. Klausimas: kodėl apie tai neužsiminta ankstesniuose pokalbiuose? Atvykau balsuoti po labai ilgo laiko tarpo, bet greičiausiai prie urnos jau niekada nebegrįšiu“, - piktinosi DELFI skaitytojas Mindaugas.

Balsuoti pranešė negalėjusi ir kita skaitytoja.

„Noriu informuoti apie pažeidimą balsavimo metu Vilniaus r. Pikeliškėse.

Atvykus atiduoti savo balsą buvo pasakyta, kad balsuoti negalėsiu dėl to, kad esu registruota ne šioje apylinkėje ir buvo pasiūlyta važiuoti į ten kur esu registruota. Darbuotoja tai pasakė pašnibždomis kad reikalinga spec. balsavimo forma ir ji niekuo negali padėti.

Ryte pasiskambinus į VRK buvo pasakyta, kad reikia pačiai išsiaiškinti ar ta apylinkė, kurioje buvau nuvykusi yra kompiuterizuota, taip pat reikia išsiaiškinti (pačiai), ar apylinkė, kurioje esu registruota, yra kompiuterizuota. Jei šios dvi apylinkės kompiuterizuotos, tada balsavimo galimybę turėjau, tik darbuotojai „negalėjo“ atlikti savo darbo dėl neaiškių priežasčių. Vilniaus r. Pikeliškių apylinkės pirmininkas, paskambinus jam telefonu, pasakė, kad taip būti negalėjo ir jis nieko nežinantis...“, - stebėjosi DELFI skaitytoja Laura.

„Noriu pranešti apie balsavimo nesklandumus Kaune, Šilainiuose, Šarkuvos g. 28. Apie pietus su vyru atėjome balsuoti į šiuo adresu esančią rinkimų apygardą, kadangi esu čia registruota. Vyras yra registruotas kitoje Kaune esančioje apygardoje. Dar vakare domėjomes ir buvo pasakyta, kad balsuoti tikrai galima bet kurioje apygardoje, galvojome, kad savo pilietinę pareigą atliksim būtent čia, kur abu dabar gyvenam, bet deja...

Mano vyrui čia balsuoti nebuvo leista, atsakingi asmenys net nesivargino siųsti užklausos, ar vyras nėra kitur balsavęs, tiesiog net su pasipiktinimu, nepasitenkinimu ir pakeltu balsu komisijos pirmininkė pasakė, kad važiuotume ten, kur esam registruoti, tiksliau ten, kur registruotas yra vyras.

Ir nors dar bandėm sakyti, kad žinome savo teises ir tikrai žinome, kad balsuoti galima ir kitoje apygardoje, mes buvom aprėkti. Po tokiu nesąmoningų rinkimų komisijos pareiškimų dingsta noras balsuoti... Aišku, nuvažiavo vyras į tą savo rinkimų apygardą, atidavė savo balsą už norimą kandidatą, tačiau, mano nuomone, rinkimų apygardose turėtų dirbti kompetetingesni darbuotojai“, - rašė DELFI skaitytoja Viktorija.

DELFI skaitytoja Irena pranešė, kad vienas rinkėjas, ilgai nesulaukęs leidimo balsuoti Vilniaus r. Avižienių rinkimų apylinkėje pasipiktinęs ir pasišalino.

Daugiau apie skaitytojų užfiksuotus galimus rinkimų pažeidimus galite skaityti čia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (43)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (169)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.