Pirkėją nustebino siurprizas kiaušinių pakuotėje: kaip tai įmanoma?

 (70)
„Kaip tai įmanoma?“, – klausė DELFI parašiusi skaitytoja, nustebinta įsigyto produkto išvaizdos. Parduotuvėje ji nusipirko lenkiškų kiaušinių, iš kurių vienas buvo išties neįprastas akiai – turėjo dvigubą lukštą.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Pirkėja kreipėsi į DELFI, norėdama išsiaiškinti, kaip toks kiaušinis galėjo atsirasti.

DELFI kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), kurios Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyr. veterinarijos gydytojas-valstybinis veterinarijos inspektorius Jonas Stanius paaiškino, kad rasti tokį kiaušinį – išties išskirtinis atvejis, tačiau tai įmanoma.

Pirkėją nustebino siurprizas kiaušinių pakuotėje: kaip tai įmanoma?
© DELFI skaitytojo nuotr.

„Kiaušinių su dvigubu lukštu pasitaiko labai retai, tad pirkėjas tikrai susidūrė su unikaliu atveju.

Tai nėra patologija ir toks kiaušinis nekelia pavojaus žmonių sveikatai“, – skaitytoją nuramino J. Stanius.

Jis paaiškino, kaip gali susiformuoti dvigubas kiaušinio lukštas.

„Kiaušinio lukštas formuojasi vištos raumeninėje kiaušintakio dalyje (gimdoje), o vėliau keliaudamas kiaušintakiu yra „apauginamas“ lukštu. Šiuo atveju kiaušinio judėjimas buvo sutrikdytas, jis nepasišalino iš gimdos, o dėl kiaušintakio peristaltikos judėjo atgaline kryptimi ir buvo padengtas antra lukšto danga. Tai galima įvardyti kaip tam tikrą „gimdymo“ patologiją, – sakė VMVT specialistas. – Natūralaus proceso sutrikimų gali kilti dėl įvairių priežasčių, galbūt kiaušinio dėjimo metu višta patyrė stresą,dėl kurio sutriko normali kiaušintakio peristaltika, ar pan. Toks kiaušinis gamintojui atliekant rūšiavimo darbus turėjo būti atrūšiuotas ir neturėjo patekti į prekybą, tuo pačiu reiktų pažymėti, kiaušinių rūšiavimo įrenginiai dažniausiai nėra pritaikyti tokio broko nustatymui ir galėjo neužfiksuoti šio atvejo.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (50)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (106)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.