Pensininkų prašymas perpildė kantrybės taurę: ar jūs ramiai miegate?

 (311)
Skaityti visus tuos pasipasakojimus, ar jaunimas, ar pensininkai Lietuvoje blogiau gyvena, jau darosi neramu. Jausmas toks, lyg ne vienoje šalyje gyvename, ir kad nėra ką daugiau veikti, tik matuotis, kas didesnis „ubagas“ ir varguolis.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Va, išėjau į pensiją, per mėnesį gaunu 263 eurų. Turi užtekti viskam: mokesčiams už butą, maistui, vaistams. Atlyginimas buvo mažas, bet dabar gaunu dvigubai mažiau. Valstybė neklausia, ar turiu už ką sumokėti sąskaitas, ar kasdien pavalgau. Turiu stažą, pensiją suskaičiavo „Sodra“ ir turi užtekti.

Dar kol amžius, sveikata leidžia, galima dirbti ne viename darbe, papildomai užsidirbti, emigruoti. Bet dabar pensijoje apima neviltis! Kur eiti, ką daryti? Mokiausi ir su kompiuteriu dirbti, bet tokio amžiaus darbuotojų darbdaviai nenori, už durų rikiuojasi eilės jaunų. Nėra tų pajamų ir nėra, iš kur jų paimti. Vaikai gali paremti? Padeda, kiek gali, nors jiems irgi sunku šeimas išlaikyti. Anūkai auga, jiems visko reikia. Taip yra, kad vaikai ne tik save išlaiko, bet ir tėvus. Ir sunku labai, didelė neteisybė visą gyvenimą dirbus iš „Sodros“ gauti katino ašaras, tiesti rankas į vaikus. Tokia gėda, taip nesinori. Ir dirbom, pinigų nešvaistėm, spaudėm, taupėm.

Bet noriu paklausti visų tų mitinguotojų, kurie buvo prie Seimo kovo viduryje, ar jie ramiai miega? Ar neskauda širdies, kad nori paimti sutaupytus pinigus iš jaunų, iš savo ir kitų vaikų ir dabar išleisti patys? Kai vaikai parvažiuoja namo, ar šitie mitinguotojai krausto jų pinigines? Paima, ką randa? Tada gal ir nėra ką daugiau pasakyt. Nes šitiems tai neskaudės širdies, jei išėję į pensiją vaikai gaus tas „Sodros“ ašaras, nes žmonių tik mažėja, mažai gimsta, daug emigruoja, nebus kas jiems pensijas į „Sodrą“ suneš.

Kam jaudintis, kai visada galima įkišti ranką į vaikų piniginę? Bet gal nustokim matuoti, kuris „ubagas“, leiskim nors savo vaikams pagyventi ir senatvėje taip nevargti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galite pasidalyti savo patirtimi? Siųskite ją el.paštu pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.