Pasiskundė, kad supūdys tiltą

 (6)
Prieš kelis metus Klaipėdoje pastatė naują pėsčiųjų tiltą per geležinkelį. Girdėjau, kad dabar geležinkeliai su savivaldybe nesutaria, kas turi prižiūrėti tą tiltą. Geležinkeliai mėgino ji uždaryti, bet teismas neleido. Kadangi neprižiūrimas tiltas šaltuoju metu tampa slidus ir pavojingas, geležinkelininkams tenka jį prižiūrėti ir valyti.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Geležinkeliai turi tokią visų reikalų įmonę „Gelsauga“, kuri ir saugo geležinkelio turtą, girtus geležinkeliečius gaudo, peronus valo ir drabužius nuomoja. Dabar rytais šąlant, apie 7 val. ryto „Gelsaugos“ darbuotojas barsto tiltą druska. Čia yra niuansas – tiltas yra šildomas elektra. Po jo danga yra įmontuoti šildymo elementai, kurie šaltuoju metu turėtų nutirpinti sniegą, ledą bei nudžiovinti tilto dangą. Bet tai – civilizuotoje šalyje.

Bet pas mus – ne civilizuota šalis, ir čia yra kitaip – vaikšto žmogelis ir sėja druską. Problema yra ta, kad druska per mėnesį suės visą elektrinio apšildymo sistemą. Aš nežinau, kokią dalį tilto kainos sudarė apšildymas elektra, bet tai, kas vyksta, atrodo labai klaikiai – sąmoningas gadinimas ir sunaikinimas.

Geležinkeliečiai ant bėgių druskos nepila – šildo elektra arba valo sniegą mechaniškai. O ant elektra šildomo tilto druska pilama. Zodžiu, gelbėkite. Mes nesame žiurkes, gyvuliai ir tarakonai, kurie gali gyventi bet kaip. Mes irgi norime gyventi kaip normalūs žmonės ir vaikščioti sausu švariu tiltu, o ne iki kelių braidyti po purvo ir druskos pliurzą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

UAB „Gelsauga“ komentaras:

„UAB „Gelsauga“, vykdydama savo sutartinius įsipareigojimus su AB „Lietuvos geležinkeliai“, vykdo pėsčiųjų tilto Klaipėdoje valymo ir priežiūros darbus. Pagal technologinius reikalavimus tiltas yra valomas mechaniniu būdu, apledėjusios tilto vaikščiojamosios dalies zonos yra barstomos druska. Laiptai yra barstomi smėlio-druskos mišiniu.

Tilto konstrukcijos smėliu ar smėlio – druskos mišiniu nebarstomos, kadangi smėlis užkiša lietaus nubėgimo kanalus. Konstrukciniu požiūriu elektra šildomas tiltas nėra jautresnis druskos ar kitų natūralių teršalų poveikiui nei analogiški nešildomi tiltai. Tilto šildymas elektra – inovatyvus, tačiau žymiai brangesnis sprendimas, todėl elektrinis šildymas naudojamas tik susiklosčius ypatingoms meteorologinėms sąlygoms (labai žema temperatūra ir pan.).“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (21)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.