Pasakojimas. Kaip ponia Janina neegzistuojančiam anūkui padėti norėjo

 (29)
Aš atradau neįtikėtiną būdą, kaip suvienyti visus Lietuvos žmones. Ir tai taip paprasta, kad net patys nustebsite. Jeigu visi veiksime pagal mano planą, tai nebeliks jokių nusikaltimų, nebereikės kalėjimų, nes mes susikursime rojų. Taigi, įsivaizduokime, kad visi lietuviai yra broliai bei seserys, o Lietuva yra mūsų šeima.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Tai, ką aprašysiu čia, esu pati atradusi ir patyrusi. Viskas prasidėjo ankstų pavasario rytą. Saulė kuteno rasotą žolytę, kartkartėmis paliesdama mano nosį pro skrybėlės plyšį, kurį kandys buvo sumeistravę. Nors kai kur dar sniegas buvo nenutirpęs, jau miške pražydo žibutės. Tad aš jų ir ėjau prisiskinti. Tikriausiai jau patys tą supratote...

Tokia nuostabi dienelė, o širdis kažkodėl tai spurdėjo neramiai... Gal dėl sapno, kuris mane šiąnakt aplankė, o gal nuo senatvės, kuri pasibeldė į mano sielą. Ar vienu, ar kitu atveju, vis tiek mano širdis nerimavo.Tiesa, buvau bepamirštanti papasakoti šios nakties sapną. Stoviu su baline suknele kažkokiam tai pobūvyje, o aplinkui - vien įžymūs žmonės: Žemaitė, Maironis, Basanavičius, Daukantas, Vydūnas bei Kudirka.

Ir visi šokame rateliu, dūkstame, trypiame polką su ragučiais. Bet staiga mane iš sapno ištraukė telefono skambutis. Pašokusi iš lovos išgirdau anūko balselį. Kad jūs būtumėte girdėję, koks jis susigraudinęs, koks liūdnas... „Močiute, - tarė jis. - Padariau avariją ir sužalojau žmogų, reikia atlyginti žalą“. „Ar sveikas tu anūkėli?“, - pasiteiravau išsigandusi. „Taip, močiute, aš sveikas, tik koja lūžo. Ar galėtum sumokėti nukentėjusiajam pinigėlius už padarytą žalą?“. „Be abejo, anūkėli, turiu tik šimtą tūkstančių, ar pakaks?“.

Geras jis vaikas, girdžiu iš balso. Juk jaunimas. Ko jie tik nepridaro? Ir aš tokia buvau, ir aš šėliojau. Nesigilinau daugiau į smulkmenas ir sutikau sumokėti nukentėjusiajam visus turimus pinigėlius. Juk svarbiausia, kad niekas nežuvo. Pinigai juk uždirbami...

Nežinau, ar senatvė mane taip paveikė, ar tas sapnas, bet tik sumokėjusi pinigėlius atsiminiau, kad niekada pati vaikų neturėjau. Tai iš kur tas anūkas? O Dieve, pamaniau. Juk mane apgavo? Na ne, juk jis šnekėjo lietuviškai, ir toks prislėgtas atrodė. Juk iš gero gyvenimo žmogus nekalėdoja?

Nesikreipiau į policiją, nes, manau, tai būtų negarbinga jauno žmogaus atžvilgiu. Juk ir aš jauna dešrą bei uogienę paslapčia nuo tėvų ant stoginės užlipus valgydavau. Aš irgi buvau gera šelmė. O be to, pati neturėdama vaikų juk galiu padėti kitam ir įsivaizduoti, kad tai atlikau dėl savo tikro anūkėlio.

Tai štai koks mano patarimas visiems, kurie norite susikurti rojų Lietuvėlėje: įsivaizduokime, kad esame viena šeima ir to pakaks. Juk saviems reikia padėti? Savų į kalėjimą kišti juk niekas nenori?O juk mes visi šnekame viena kalba, gyvename tomis pačiomis tradicijomis.

Štai žibutė, o dar viena purpso netoliese. Manau, gražią puokštę prisiskinsiu. O gal net kaimynas Pranelis nuvežtų mane į ligoninę aplankyti anūko? Juk jam kojytė lūžusi, ligoninėje guli. Na, kur tau jis veš – nuolatos šnekorių alaus prigėręs. O be to, net nepaklausiau, į kurią ligoninę paguldė...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kumščiais bėdas sprendusio Šiaulių „kelių gaidelio“ laukia baudžiamoji atsakomybė (60)

Vasario 20 d. Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal pilietiško vairuotojo užfiksuotus ir policijai perduotus vaizdus. Jie publikuojami ir naujienų portale DELFI. Vaizdo medžiagoje užfiksuotas neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesys Šiauliuose, rašoma policijos pranešime spaudai.

Mylimojo netekusios pareigūnės laiškas žmonėms: viskas, ką mes darome, yra dėl Jūsų (195)

„Mes dirbame ne dėl savęs, ne dėl rezultatų, ne tam, kad prie kažko prisikabintume... Mes dirbame dėl jūsų, kad apgintume jus, apsaugotume jus, padėtume jums...“ – jautriame įraše feisbuke rašo pareigūnė Kristina Toliušytė. Mergina atvirai pasidalijo jautria istorija, kaip neteko artimiausio širdžiai pareigūnu dirbusio savo žmogaus ir kviečia žmones vertinti visų policininkų darbą. Ji sutiko, kad jautrus jos kreipimasis į kolegas ir tautiečius būtų paviešintas ir DELFI Piliečio rubrikoje.

Nufilmavo: kantrybės netekęs vairuotojas Šiauliuose į darbą paleido kumščius (304)

DELFI skaitytojas nufilmavo neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesį Šiauliuose – jo užfiksuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip nepatenkintas visureigio savininkas sankryžoje nusprendė kumščiais pamokyti „per lėtai“ važiavusį žmogų.

Savaitės „Baudos kvitas“: aš elgsiuos, kaip norėsiu! (21)

Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir videoklipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Namuose priglaustas šuniukas tapo reklamų herojumi (12)

Viržį žmonės rado gatvėje. Kurį laiką jie bandė surasti, kam priklauso šuniukas, bet šeimininkui neatsiradus buvo nuspręsta nugabenti šunelį į artimiausią prieglaudą. Taip jau sutapo, kad mes ieškojome naujo šeimos nario, ir Viržis vietoje prieglaudinuko tapo geriausiu mūsų bičiuliu.