Pasakojimas. Kaip ponia Janina neegzistuojančiam anūkui padėti norėjo

 (29)
Aš atradau neįtikėtiną būdą, kaip suvienyti visus Lietuvos žmones. Ir tai taip paprasta, kad net patys nustebsite. Jeigu visi veiksime pagal mano planą, tai nebeliks jokių nusikaltimų, nebereikės kalėjimų, nes mes susikursime rojų. Taigi, įsivaizduokime, kad visi lietuviai yra broliai bei seserys, o Lietuva yra mūsų šeima.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Tai, ką aprašysiu čia, esu pati atradusi ir patyrusi. Viskas prasidėjo ankstų pavasario rytą. Saulė kuteno rasotą žolytę, kartkartėmis paliesdama mano nosį pro skrybėlės plyšį, kurį kandys buvo sumeistravę. Nors kai kur dar sniegas buvo nenutirpęs, jau miške pražydo žibutės. Tad aš jų ir ėjau prisiskinti. Tikriausiai jau patys tą supratote...

Tokia nuostabi dienelė, o širdis kažkodėl tai spurdėjo neramiai... Gal dėl sapno, kuris mane šiąnakt aplankė, o gal nuo senatvės, kuri pasibeldė į mano sielą. Ar vienu, ar kitu atveju, vis tiek mano širdis nerimavo.Tiesa, buvau bepamirštanti papasakoti šios nakties sapną. Stoviu su baline suknele kažkokiam tai pobūvyje, o aplinkui - vien įžymūs žmonės: Žemaitė, Maironis, Basanavičius, Daukantas, Vydūnas bei Kudirka.

Ir visi šokame rateliu, dūkstame, trypiame polką su ragučiais. Bet staiga mane iš sapno ištraukė telefono skambutis. Pašokusi iš lovos išgirdau anūko balselį. Kad jūs būtumėte girdėję, koks jis susigraudinęs, koks liūdnas... „Močiute, - tarė jis. - Padariau avariją ir sužalojau žmogų, reikia atlyginti žalą“. „Ar sveikas tu anūkėli?“, - pasiteiravau išsigandusi. „Taip, močiute, aš sveikas, tik koja lūžo. Ar galėtum sumokėti nukentėjusiajam pinigėlius už padarytą žalą?“. „Be abejo, anūkėli, turiu tik šimtą tūkstančių, ar pakaks?“.

Geras jis vaikas, girdžiu iš balso. Juk jaunimas. Ko jie tik nepridaro? Ir aš tokia buvau, ir aš šėliojau. Nesigilinau daugiau į smulkmenas ir sutikau sumokėti nukentėjusiajam visus turimus pinigėlius. Juk svarbiausia, kad niekas nežuvo. Pinigai juk uždirbami...

Nežinau, ar senatvė mane taip paveikė, ar tas sapnas, bet tik sumokėjusi pinigėlius atsiminiau, kad niekada pati vaikų neturėjau. Tai iš kur tas anūkas? O Dieve, pamaniau. Juk mane apgavo? Na ne, juk jis šnekėjo lietuviškai, ir toks prislėgtas atrodė. Juk iš gero gyvenimo žmogus nekalėdoja?

Nesikreipiau į policiją, nes, manau, tai būtų negarbinga jauno žmogaus atžvilgiu. Juk ir aš jauna dešrą bei uogienę paslapčia nuo tėvų ant stoginės užlipus valgydavau. Aš irgi buvau gera šelmė. O be to, pati neturėdama vaikų juk galiu padėti kitam ir įsivaizduoti, kad tai atlikau dėl savo tikro anūkėlio.

Tai štai koks mano patarimas visiems, kurie norite susikurti rojų Lietuvėlėje: įsivaizduokime, kad esame viena šeima ir to pakaks. Juk saviems reikia padėti? Savų į kalėjimą kišti juk niekas nenori?O juk mes visi šnekame viena kalba, gyvename tomis pačiomis tradicijomis.

Štai žibutė, o dar viena purpso netoliese. Manau, gražią puokštę prisiskinsiu. O gal net kaimynas Pranelis nuvežtų mane į ligoninę aplankyti anūko? Juk jam kojytė lūžusi, ligoninėje guli. Na, kur tau jis veš – nuolatos šnekorių alaus prigėręs. O be to, net nepaklausiau, į kurią ligoninę paguldė...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nufilmavo: vairuotojo laikas svarbesnis nei KET (7)

Kartais pasižiūrėjus į keliuose susidariusias situacijas, galima pagalvoti, jog kai kurie vairuotojai ne tik jaučiasi viršesni kitų vairuotojų atžvilgiu, bet ir visiškai nepaiso kelių eismo taisyklių. Akiplėšiško vairavimo pavyzdį užfiksavo ir portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (49)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (4)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.

Vilniuje uždūmijo populiarus restoranas (19)

DELFI skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kaip gaisrinė atvyko gesinti šiandien pavakarę uždūmijusio restorano „Soya“, esančio A. Vienuolio g.