Parasparnio pilotui kiekvieną dieną - nauja pamoka

 (6)
Ambicingas parasparnio pilotas iš Kauno – Tadas Grinevičius – jau ketverius metus gyvena mažame Dusetų miestelyje, Utenos rajone. Iš čia dažniausiai prasideda visos jauno vyro kelionės dangumi. Dešimt metų valdydamas parasparnį, jis išmoko suprasti gamtos stichijas, tačiau kiekvienas skrydis – naujas iššūkis, mat net ir patyrusiems oreiviams tenka pripažinti – visagalė yra gamta, kuri padeda pasiekti aukštumų arba pasiima be teisės sugrįžti į žemę.
Parasparnių sportas
© AP/Scanpix

Su parasparnio pilotu Tadu susipažinome kelyje „UtenaUkmergė“ liepos pradžioje. Iš pirmo žvilgsnio nuo įprasto keliautojo su kuprine niekuo nesiskiriantis vyras jau buvo pasirengęs skrydžiui į Latviją. Jo tikslas skambėjo paprastai – „svarbiausia, kad būtų gražiai praleista diena ore“. Netoli Alantos jo laukė per dešimt skrydžio entuziastų. Kol atvykome iki pakilimo vietos – Klabinių kaimo – kalbėjomės apie parasparnių sportą.

- Tadai, dešimt metų skraidai parasparniais, kokį tolimiausią atstumą jais esi įveikęs?

- Mano tolimiausias bemotoriu parasparniu nuskristas atstumas – 256 km iš Birštono apylinkių į Latvijoje esantį Aglona miestelį. Taip pat esant palankiam, nevėjuotam orui, iš Dusetų skridau rekordinį 131 km trikampinį maršrutą.

- Ar tavo karjeroje yra buvę ekstremalių situacijų, kai atrodė, kad tikrai esi pavojuje?

- Taip, juk tai ekstremali sporto šaka. Kartais atrodo, kad kariauji su išlikimu. Kiekvienas pilotas turi turėti atsarginį parašiutą. Kaukazo kalnuose man teko mesti atsarginį parašiutą, nes parasparnis tapo sunkiai valdomas. Ir Lietuvoje, prie Labanoro girios, buvau atsidūręs ekstremalioje situacijoje – parasparnis papuolė į stiprų žemėjantį srautą, pradėjo mane sukti, reikėjo nuspręsti staigiai – vėl mane išgelbėjo parašiutas.

- Kiek laiko reikia mokytis, kad danguje jaustumeisi ne naujokas?

- Aš vis dar mokausi, kiekviena diena – tarsi nauja pamoka, nes nežinai, ką gamta iškrės.

- Koks buvo tavo kelias į šį sportą?

- Vaikystėje sapnuodavau, kad mojuoju rankomis ir pakylu kaip paukštis nuo stogo. Po to gamindavau aitvarus. Kiek vėliau nuvykau į vieną parasparnių kilimo vietą šalia Kauno, susipažinau su šio sporto atstovais, susiradau mokytoją. Iš karto supratau, kad tai mano stichija.

Dalyvauju įvairiose parasparnių sporto varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse, todėl tenka nemažai keliauti. Kitais metais planuoju vykti į Kolumbiją, kur drauge su Lietuvos parasparnių sporto rinktinės lyderiu Robertu Pesliaku atstovausime Lietuvai 14-ame pasaulio parasparnių čempionate.

- Lietuvoje yra nemažai parasparnių sporto entuziastų. Ką patartum žmogui, kuris galvoja užsiimti šiuo sportu, bet dar nėra tikras, ar ta veikla jam bus priimtina?

- Pradedantiesiems siūlyčiau pabandyti tandeminį skrydį parasparniu, tuomet parasparnį valdo instruktorius, o keleivis patiria skrydžio jausmą.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (122)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.