Papiktino atmestina gydytojo apžiūra: skaudėjo koją, o tikrino gerklę

 (24)
Gydymo įstaigos gąsdina ne viena – kai kurie pacientai bijo ne tik adatų, bet ir piktų gydytojų ar neteisingų diagnozių. DELFI skaitytojai pasakojo, kad susirgus jiems ne kartą yra tekę atsidurti nemalonioje situacijoje. Pavyzdžiui, vienai ligonei su skaudančia koja pirmiausiai diagnozuota paraudusi gerklė.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Skaudėjo koją, o pirmiausiai tikrino gerklę

„Kai aš su kojos trauma atvykau į vieno miesto ligoninės priimamąjį, tai manęs net nepasiuntė pas specialistą, t.y. pas traumatologą ir ėmėsi apžiūrėti mane (po kokių 4-5 val. laukimo) bendros praktikos gydytoja. Labai gaila, kad pavardės neįsidėmėjau...

Pradėjo pirmiausiai nuo gerklės apžiūros, konstatuodama, kad ši yra paraudusi. Kai priminiau, kad man skauda kelio sąnarį, tada manęs paprašė padaryti pritupimų. Kai pasakiau, kad tikrai negaliu to daryti, nes žinau, kad bus baisus skausmas, ji vis tiek pareikalavo...
Bandžiau pritūpti ir turėjau surikti iš skausmo. Ji net nesiūlė daryti rentgeno nuotraukos, pati turėjau pareikalauti. Padarė nuotrauką, bet ten ji nieko nepamatė. Vis dėlto ne specialistė... Taip ir išėjau nesulaukusi pagalbos, iškankinta.

Kitą dieną ieškojau pažįstamo daktaro, kuris pasiuntė daryti magnetinio rezonanso tomografiją. Pasirodo, buvo užpakalinių kryžminių raiščių įtrūkimas, o ponia daktarė pritūpimus liepė daryti, kai kojai reikėjo įtvaro ir ramybės... Ką tokie daktarai veikia ligoninėje?“, - pasakojo Ervija prisitačiusi DELFi skaitytoja.

Privati gydymo įstaiga – ne ką geresnė

Tuo metu kita DELFI skaitytoja sako, kad skirtumo į kokią gydymo įstaigą eiti – privačią ar ne, nėra skirtumo: vienaip ar kitaip pačiai tenka galvoti, kaip gydytis.

„Privačios poliklinikos ne ką geresnės. Bent savoje, kiek lankiausi, tai vis nusiviliu atmestina diagnostika, siūlomais gydymo metodais (retai siūlomos alternatyvos brukamiems vaistams). Jaunos medikės užrietę nosis jaučiasi perdėtai protingos, siunčiami chirurgai iš Kauno dėl papildomų etatų, kurie gražiai besišypsodami dar atmestiniau tikrina ir skiria neveiksmingus gydymo metodus.

Rimtesnei bėdai nutikus gaunamas siuntimas į centrinę ligoninę, kurioje jautiesi sutrukdęs daktarėms gerti kavą ar šnekučiuotis, todėl tik akies kraštu esi apžiūrimas ir stebimas, ar atnešei „lauktuvių“. Po tokių tuščių diagnozių tenka pačiam aiškintis ligos ar skausmo priežastį, taikyti sau gydymo metodus ar leisti didelius pinigus privatiems tyrimams“, - savo patirtimi apie privačias poliklinikas dalijosi Jurce prisitačiusi skaitytoja.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais, patarkite ar pasiguoskite – laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Liga“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.