Papasakojo, kaip sekėsi savanoriauti

 (1)
„Prieš eidamas į vaikų namus nežinojau, ko tikėtis, nes niekada juose nebuvau“, - sako vienas „Talentų Kartos“ dalyvis su komanda apsilankęs vaikų globos namuose, kur organizavo pramoginį renginį ten gyvenantiems vaikams. Dauguma programos dalyvių tokioje įstaigoje lankėsi taip pat pirmą kartą. Panaši patirtis aplankė ir kitus daugiau kaip du šimtus jaunuolių.
© Organizatorių nuotr.

30 komandų – vienas tikslas

„Lesė“, „Pagalba daiktais“, „Maisto bankas“, „Kitas variantas“, „Gyvoji biblioteka“, „Penkta koja“ bei „Ne imti, bet duoti“ sulaukė programos „Talentų Karta“ dalyvių dėmesio. Keli šimtai jaunuolių užsimojo savanoriškai išspręsti aibę šias organizacijas kamuojančių rūpesčių ar tiesiog padėti plėtoti jų veiklą.

Ne viena savanorių organizacija šalyje turi aibę veiklos bei dar daugiau savanorių. Tačiau tiesa ta, kad daugumai organizacijų pagalbos, o ypač profesionalios, vis trūksta. Tad kodėl jiems nesuteikus daug naujų idėjų, jaunatviškos energijos ir teigiamų pastangų?, - pagalvojo „Talentų Kartos“ organizatoriai, šia užduotimi nutarę dalyviams suteikti galimybę komandiškai pajausti savanorystės džiaugsmą.

Paskirstyti į 30 komandų jaunuoliai tris savaites ieškojo būdų, kaip savanoriškoms organizacijoms pritraukti joms laiką ir energiją norinčius skirti žmones, rėmėjus, organizuoti pagrindinę veiklą, rengti veiklos strategiją, kurti renginius, apie jų veiklą šviesti visuomenę ir t.t.

Programos „Talentų Karta“ metodikos architektas Saulius Alksnevičius pasakoja, kad ši užduotis yra lyg priminimas apie visų mūsų pareigą - socialinę atsakomybę: „Mums tai pasirodė vertybiškai teisinga, dalyviams ir organizacijoms naudinga bendradarbiavimo užduotis. Tai leido ne tik iš arti pažinti visuomenę kamuojančias problemas, bet ir prisidėti prie jų sprendimo. Programos dalyviams siekiame skiepyti sąmoningumą ir atsakomybę už priimtus sprendimus, taigi lygiai taip ir šįkart - jie galėjo laisvai rinktis ne tik organizaciją, bet ir konkrečią užduotį. Dėl skirtingų asmeninių polinkių ar emocinių patirčių, sutarėme su daugiau nei viena socialine organizacija - kad kiekvienas rastų kas jam yra aktualiausia ir svarbiausia“.

Darbai skirtingi – jausmas toks pat

Kaip darbavosi savanoriais pasakojo ir organizacijų atstovai. Pasak „Ne imti, bet duoti“ projekto koordinatorės Vaidos Venskutonytės, į vaikų globos namus dalyviai sukvietė visą būrį įvairių profesijų atstovų, kurie vaikams pasakojo apie savo darbo pobūdį, kodėl tai įdomu dirbti ar kaip tam pasirengti. Kai kurių profesijų atstovus vaikai matė pirmą kartą, todėl liko jų įkvėpti.

„Visos organizacijos vardu noriu padėkoti dalyviams ir organizatoriams, nes jie įkvėpė mūsų savanorius naujoms idėjoms ir projektams“, - pristatymo metu komandos nuveiktais darbais džiaugėsi gyvūnų globos namų „Lesė“ atstovė Julija Pasynkova. Šių komandų dalyviai taip pat rengė pristatymus apie žiaurų elgesį su gyvūnais universitetuose, bandė pritraukti rėmėjus, galinčius pagelbėti benamiams gyvūnėliams tiek sočiau misti, tiek geriau gyventi. Pasisekė ir projekto „Penkta koja“ gyvūnėliams, kuriems komandos parodė itin didelį dėmesį. Šios organizacijos atstovas Paulius Boreika pasakojo, kad komandos ieškojo rėmėjų, rengė strategijas bei įgyvendino projektą naujai gyvūnų vedžiojimo aikštelei įrengti.

Organizacijos „Kitas variantas“ atstovas Dominykas Dirse visos organizacijos vardu džiaugėsi užduoties sėkme, komandų nuveiktais darbais, parašytomis strategijomis ir prasitarė, jog norėtų bendradarbiavimą su programa pratęsti ir kitais metais, kartu su dalyviais daryti gerus darbus. Panašus jausmas aplankė ir programos „Gyvoji biblioteka“ atstovus. Pasak jų, organizacijai labai pasisekė, mat programos dalyviai daug laiko ir energijos skyrė internetinio puslapio korekcijai, marketingo sprendimams, motyvacinių priemonių savanoriams skatinti diegimui.

„Maisto banko“ atstovas Modestas Bastys patikino, kad komandų indėlis į organizacijos veiklą buvo ypač svarus. Buvo sumanyta organizacijai pagalbą maisto produktais pritraukti iš ūkininkų. Tad jau greitu laiku jų „aruodas“ pasipildys ne viena tona daržovių.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (124)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.