Pagamintas didžiausias Lietuvoje kabantis sodas

 (26)
Vilniaus lenkas Raimundas Rotkevičius po dviejų metu darbo tapo Lietuvos rekordininku – jis surišo didžiausią šalyje kabantį sodą. Kartu su bendradarbiais įspūdingą šiaudinį kūrinį pagaminęs vyras sako, kad mintis pagaminti tokį didelį sodą ji buvo tiesiog apsėdusi, rašo pl.delfi.lt.
© Facebook nuotr.

„Procesas truko apie 2 metus. Įsitraukė beveik visi įmonės „Tegra“ darbuotojai. Vieni rinko šiaudus, kurie turėjo būti be cheminių priemaišų, po to reikėjo juos išdžiovinti ir sukarpyti. Toliau – matematika: apskaičiuoti, kiek gabalėlių yra ir kiek trūksta. Nuo tos akimirkos mane apsėdo mintis „išauginti“ didžiausią sodą“, – „PL DELFI“ sakė R. Rotkevičius.

Jo teigimu, sodą gaminti nebuvo paprasta – kurdami jį žmonės įdėjo visą savo širdį. „Kabantis sodas – tai idealus visatos modelis, kur jungiasi Dangus ir Žemė, dabartis, praeitis ir ateitis“, – pasakojo pašnekovas.

Pradėti sodo gamybos darbus padėjo Vilniaus etninės kultūros centro vyriausioji edukacijos koordinatorės Marija Liungienės mokymai.

„Sodo „auginimas“ truko apie 2 mėnesius, 4 val. per dieną, apie 70-80 valandų gryno darbo. Kai augini soda, visos mintis perduodamos jam, tad kai esi geros nuotaikos, jis auga kaip ant mielių, o kai ateini piktas, tai kiekvienas šiaudelis lūžta. Sako, kai sodas sukasi, tai namuose tvyro ramybė, mano sukasi kaip pašėlęs“, – pasakojo R. Rotkevičius.

Agentūra „Factum“ pripažino sodą didžiausiu Lietuvoje – nurodoma, kad jo aukštis siekia apie 211 cm, plotos – apie 153 cm, o sodas sveria apie 3,5 kg.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.