Nustebino priminimas apie „Tarybų sąjungos didvyrės“ gimtadienį

 (20)
DELFI skaitytoją Gintarą nustebino viename laikraštyje pasirodžiusi informacija – vyras nustebo pamatęs, kad pirmajame puslapyje primenama apie Marijos Melninkaitės, „Tarybų sąjungos didvyrės“ gimtadienį.
© DELFI skaitytojo nuotr.

„Prisegu Trakų laikraščio „Galvė“ pirmo puslapio dalinę nuotrauką, kurioje siūlau atkreipti dėmesį į rusvai nuspalvinto ploto paskutinį punktą - įsimintina data Lietuvai, pasirodo, Melnikaitės, Tarybų sąjungos didvyrės gimtadienis. Ironiška, nes kairiau viršuje – Landsbergis su neužmirštuole atlape“, – rašė DELFI skaitytojas Gintaras.

Laikraštyje nurodyta, kad „kovo 18 d., 1923 m. gimė Marija Melninkaitė, tarybinė lietuvių partizanė, Tarybų Sąjungos didvyrę (1944 m.) (m. 1943 m.)“

Nustebino priminimas apie „Tarybų sąjungos didvyrės“ gimtadienį
© DELFI skaitytojo nuotr.

DELFI komentaro apie skaitytoją nustebinusį faktą pasiteiravo laikraščio „Galvė“ redaktorės Ugnės Mateikaitės:

„Visų pirma norėtumėme paraginti tokiais ir panašiais klausimais susidomėjusius „Galvės“ laikraščio skaitytojus kreiptis tiesiogiai į mūsų redakciją. Esame nustebinti, kad dėl rajoniniame laikraštyje išspausdintos informacijos skaitytojas kreipėsi į vieną pagrindinių naujienų portalų Lietuvoje. Mes visada esame pasirengę išklausyti, pasikalbėti, atsiprašyti, jei buvo padaryta klaida ar įžeistas žmogus.

Antra, data nebuvo išspausdinta, kaip „svarbi Lietuvai“, tokios skilties laikraštyje nė neturime. Data buvo pateikta kaip eilinis istorijos įvykis laikraščio skiltyje „Kalendorius“.

Trečia, skiltyje „Kalendorius“ spausdinamos ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui įsimintinos datos, šventės, įvykiai, žymūs žmonės, istorinės asmenybės. Spausdinami tiek teigiami įrašai, skatinant prisiminti ir pasidžiaugti, tiek neigiami, raginantys susikaupti, nepamirši, pagerbti mirusiuosius ir įvertinti mūsų istorijos vingius. Kodėl paminėjome Mariją Melnikaitę? Todėl, kad ji gimė Lietuvoje, Zarasuose ir kad ir kaip kontraversiškai ji bebūtų vertinama, kad ir už kurią pusę ji bekovojo, jos vardą žinojo visi. Nematome nieko blogo tame, kad primename žmonėms apie šią asmenybę. JAV rugsėjo 11-ąją mini taip pat ne su šypsenomis veiduose, tačiau prisiminti ir susimąstyti verta.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (43)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (169)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.