Nustebino gimnazijos reakcija į dingusios mergaitės paiešką

 (226)
Mano vaikas mokosi A. Kulviečio gimnazijoje, kurioje mokosi, šiuo metu dingusi Ugnė Rukuižaitė. Tai itin sudėtingas laikas, kai nežinia ir nerimas slegia artimiuosius bei visą mokyklos bendruomenę. Tačiau mane stebina gimnazijos vadovų požiūris į šią situaciją.
© DELFI / Tomas Vinickas

Vyresnių klasių mokiniai pirmadienį platino skelbimus su dingusios mergaitės nuotrauka. Patys organizavimo, patys padarė. Nors taip stengėsi prisidėti prie paieškos. Nes mokykla savo išdidžiu sovietiniu stiliumi suveikė kaip ir reikėjo tikėtis – atskriejo pranešimas iš mokyklos administratoriaus:

„Gerb. Tėveliai,

Pranešame, kad yra paskelbta mūsų gimnazijos IIIA (11) klasės mokinės Ugnės Rukuižaitės, nuo gegužės 14 d. negrįžtančios namo, paieška. Prašytume visų, turinčių bet kokios informacijos, skambinti telefonu 112. Gimnazijoje pamokos vyksta įprasta tvarka.

Mokiniams gali kilti noras prisidėti prie paieškos. Labai svarbu sustabdyti juos nuo bet kokios iniciatyvos, nepasitarus su tėvais, klasių vadovais ir gimnazijos administracija.

Gimnazijos administracija savo veiksmus derina su Vilniaus miesto savivaldybe (steigėju) ir Vilniaus miesto psichologine – pedagogine tarnyba. Prašytume laikytis rimties, susitelkimo ir bendradarbiavimo, neskleisti nepatikrintos informacijos. Visais rūpimais klausimais kreipkitės į gimnazijos administraciją ir krizių komandą (tel. 8 (5) 2461370). Šis įvykis gali stipriai emociškai paveikti vaikus, todėl prireikus prašome kreiptis konsultacijai į specialistus.

VAIKŲ JAUNIMO LINIJA tel. 8-800-28888
VAKŲ LINIJA tel. 116111
VILNIAUS MIESTO KRIZIŲ CENTRAS tel.: (8 5) 233 2508
VAIKO RAIDOS CENTRAS tel. 8 – 5 2757564, Santariškių g. 7, Vilnius; I-V 8.00- 19.00 (budi visą parą). www.raida.lt
KRIZIŲ ĮVEIKIMO CENTRAS (8640 51555; Giedraičių g. 60A, Vilnius I-V 16.00-20.00; VI 12.00-16.00). www.krizesiveikimas.lt
VILNIAUS MIESTO PSICHOLOGINĖ-PEDAGOGINĖ TARNYBA (8-5 265 0912; 8-5 265 0908; A. Vivulskio g. 2a, Vilnius; I-V 8.00-17.00) www.vilniausppt.lt
VšĮ PARAMOS VAIKAMS CENTRAS (85 2715980, 8- 611 43567; Latvių g. 19A, Vilnius; I-V 8.00-17.00) http://www.pvc.lt“.

Norėčiau paklausti mokyklos direktorės: Ką nuveikė ta jūsų krizių komanda? Iškabino 30 kopijų su nuotrauka mokykloje ir sukurpė pranešimą tėvams, kad stabdytume iniciatyvą?

Jie – vaikai, paaugliai, išgyvenantys dėl savo draugės, klasiokės, mokyklos bendruomenės narės. Jei neranda atsakymų, jų ieško savaip.

Lengviausia uždrausti, sunkiau rasti kelią į jų širdis. Gal užtektų nuoširdaus pokalbio? Kur tas jūsų bendruomeniškumas ir bendras darbas kartu su tėvais, kurį taip akcentavote kiekviename susirinkime?

Eilinį sykį pasislėpėte už formalių laiškų ir frazių, svarbiausia ko jums trūksta – širdies.

P. S. Tikiuosi, kad Ugnė atsiras. Tvirtai tikiu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ką nors žinančius apie moksleivės Ugnės Rukuižaitės buvimo vietą prašoma nedelsiant pranešti Vilniaus aps. VPK Operatyvaus valdymo skyriui tel. Nr. (8 5) 2716007, 271 6008 arba pranešti Bendrojo pagalbos centro tel. Nr. 112

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (124)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.