Nustebino eksperimentas vaikams: siūlo pasigaminti „kakutį užkandžiui“

 (88)
„Kakutis užkandžiui“ – štai ką siūloma pasigaminti vienoje iš kortelių, kurias dalina „Maxima“ vykdomoje „Smegenistų“ akcijoje, skirtoje vaikams. Tokią kortelę pastebėjusi nustebinta DELFI skaitytoja kreipėsi į portalą, o parduotuvės atstovai sako nieko blogo neįžvelgiantys.
© DELFI skaitytojo nuotr.

DELFI Piliečio redakciją pasiekė skaitytojos laiškas su kortelės „Kakutis užkandžiui“ nuotrauka ir prierašu, kad pastaroji privertė šyptelėti ir sukėlė nuostabą. Kortelėje pateikiamas receptas, kaip iš kelių ingredientų pasigaminti „kakutį“ ir skatinama „įšdrįsti jį suvalgyti“. Ar tikrai vaikams siūloma gaminti į įprastai nevalgomą daiktą panašų patiekalą, DELFI teiravosi „Maximos“ atstovų. Apie pačią akciją DELFI jau rašė anksčiau.

„Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius Rosvaldas Gorbačiovas DELFI tikino, kad iki lapkričio 14 d. vykdoma akcija norima paskatinti vaikus eksperimentuoti ir jų bendrovė nebuvo anksčiau sulaukusi dėl aptariamos kortelės kokių nors nusiskundimų iš pirkėjų.

„Šis projektas sulaukė labai teigiamų reakcijų tiek iš vaikų, tiek iš jų tėvų. Vaikai su džiaugsmu eksperimentus išbando, juos demonstruoja savo šeimos nariams ir draugams. O žaismingi eksperimentų pavadinimai juos daro tik dar įdomesnius“, – teigė jis.

Pasak R. Gorbačiovo, kortelėse aprašomi paprasti, sveikatai ir aplinkai nepavojingi eksperimentai, kuriuos vaikai gali atlikti namuose. Šia akcija organizatoriai siekia vaikus supažindinti su mokslo pasauliu ir parodyti, jog mokslas ir mokymasis gali būti įdomūs. Todėl vaikams sudominti, „Maxima“ pasiūlė originalius ir žaismingus eksperimentus.

Anot pašnekovo, pavyzdžiui, eksperimentu „Pelėsiai ir puvėsiai“ norima vaikams parodyti, kaip iš bakterijų natūraliai užauga pelėsis. O eksperimentu „Kakutis užkandžiui“ vaikams siūloma pasigaminti maistingą užkandį iš meduolinio pyrago, žemės riešutų sviesto ir šokoladinio kremo.

DELFI jau anksčiau yra rašyta apie saldumynų parduotuvėje „Saldūs Majai“ prieš Kalėdų šventes prekiautais „Šikučio“ saldainiais. Tada pasipiktinęs parduotuvės klientas DELFI teigė, kad toks pavadinimas yra neetiškas ir išvis neturėtų būti naudojamas prekės pavadinimui. Jis reikalavo, kad būtų imamasi priemonių. Tuomet sulaukusi DELFI klausimo dėl skaitytojo pasipiktinimą sukėlusio pavadinimo, „Saldžių Majų“ parduotuvės vadovybė tada nutarė svarstyti galimybę jį pakeisti.

DELFI kreipiasi į skaitytojus ir klausia, ar jums priimtinas toks eksperimentas, kai vaikai skatinami gaminti ir valgyti „Kakutį užkandžiui“? Gal jums ši kortelė irgi sukėlė prieštaringų minčių? Jūsų nuomonių laukiame el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Eksperimentas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (6)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte. Mes irgi ten lankėmės.

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (62)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Įsiutino dukart pabrangusi draudimo poliso įmoka: ar visi jau uždirba didesnius atlyginimus? (420)

Kosminiu greičiu augančios kainos ir jausmas, kad tu, žmogau, esi tiesiog įkaitas – tai ir paskatino parašyti viešai.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (14)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.