Nuobauda iš policijos – už skaudantį dantį?

 (206)
Vairuodamas turi būti itin atidus – galvoti ne tik apie tai, ar pažeidi kelių eismo taisykles, bet ir apie tai, ar nesudarai įspūdžio, jog taip elgiesi. Į tokią situaciją pasakoja pakliuvusi DELFI skaitytoja, po dantų operacijos policijos pareigūnų nubausta už kalbėjimą mobiliuoju telefonu prie vairo. Moteris tikina paprasčiausiai laikiusi šalto gėrimo buteliuką prie skaudančio danties.
© DELFI (P.Sadausko nuotr.)

Nemalonus nutikimas įvyko gegužės 5 d., apie 10. 30 val.. Skaitytoja buvo sustabdyta tarp Laisvės pr. ir Pilaitės pr.

Moteris, vairavusi BMW X5 automobilį, pasakojo, jog buvo nubausta už kalbėjimą prie vairo telefonu, nors teigia, kad to tikrai nedarė, o tik laikė „Nestea“ gėrimo buteliuką prie vienos žando pusės.

Ji pasakojo, kad tądien buvo patyrusi skausmingą dantų operacija, tad užsuko į vaistinę ir parduotuvę – įsigijo antibiotikų bei šalto gėrimo buteliuką, kad galėtų numalšinti skausmą.

Moteris ne tik išsaugojo pirkimo kvitus - ji sako tai, kad nekalbėjo telefonu, galėjusi įrodyti ir per telefone esantį skambučių registrą – jame matyti, kad tuo metu skambinta ar atsiliepta nebuvo.

Vis dėlto, nors verkianti moteris siūlė pareigūnams pasižiūrėti į savo mobilųjį telefoną, jie buvo nesukalbami ir paskyrė nuobaudą.

DELFI komentaro apie situaciją pasiteiravo pačių Vilniaus pareigūnų. Jie nurodė, kad jei vairuotoja mano, kad buvo nubausta neteisingai, gali nuobaudą skųsti teismui.

„Surašydami administracinio teisės pažeidimo protokolą, pareigūnai vadovaujasi turimais faktais ir nustatytomis aplinkybėmis. Jei moteris žino, kad yra nubausta nepelnytai, ji turi teisę skirtą nuobaudą skųsti teismui.

LR ATPK 291 straipsnis. „Teisė apskųsti nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje. Šio kodekso 216 straipsnio 1, 2 ir 5 punktuose nurodytų organų (pareigūnų) nutarimus administracinių teisės pažeidimų bylose apylinkės teismui gali apskųsti asmuo, dėl kurio atitinkamas nutarimas priimtas, institucija, kurios pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, taip pat nukentėjusysis (ar atstovai). Atstovai turi teisę paduoti skundą tik tuo atveju, kai tai neprieštarauja raštu išreikštai atstovaujamųjų valiai. Nepaisyti atstovaujamojo valios dėl skundo padavimo galima tik tuo atveju, kai asmuo dėl fizinių ar psichinių trūkumų pats negali išreikšti savo valios ir paduoti skundą. Skundus paduodančių įstatyminių atstovų atstovaujamųjų valia nesaisto“.

Kiekvienoje konkrečioje byloje teismas sprendžia kas laikytina įrodymu ir priima galutinę nutartį“, - paaiškino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (53)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (30)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.