Norvegijoje dirbusi lietuvė stebisi tautiečiais: atsipeikėkit

 (314)
Norėčiau išsakyti savo nuomonę. Manau, daugelį lietuvių traukia ne tik užsienyje siūlomi atlyginimai, bet ir patys žmonės. Pati esu apkeliavusi daug šalių, bet vis tiek širdis traukia tik į Norvegiją...
Keliautojai Osle, Norvegija
© AP/Scanpix

Aišku, visada gaila palikti savo šalį, nes čia gimiau ir užaugau, bet, kai pagalvoji, esu jauna panelė, man tik 20 metų, o jau vasarų metu spėjau daug padirbėti

Kai buvo atostogos, ir namus valiau, ir dažiau, o kiek dar visokių kitokių darbų... Apie žemės ūkio darbus net nekalbu. O ką, manot, geriau būti čia, Lietuvoje? Ir žiūrėti, kaip jaunimas smaginasi prie ežerų ir kiekvieną kartą prašo iš tėvų pinigų? Kaip nemato ateities dėl alkoholinių gėrimų ir narkotinių medžiagų? Oi ne, tai ne man.

Man pačiai, asmeniškai, užsienis patinka ne tik dėl to, kad ten padirbėjęs gali sau leisti, ką nori. Man ten patinka žmonių bendravimas, elgesys. Paprastas lietuvis beveik kas antrą dieną eina susiraukęs ir nepatenkintas, kitas vaidina, kad turi daug pinigų (…). Žiūrėk, praeisi ne taip apsirengęs, komentuos tavo išvaizdą...

Jei iš kaimo atvažiuos su čiabatais, pusę parduotuvės išjuoks... Jei vienas storas, nes jis myli save tokį, koks yra (nekalbu apie tinginius), tai sakys, kad jis storulis ir dar, atsiprašant, ryja... Jei kitas bus lieknas, tai apie jį sakys, kad gal jam valgyt kas neduoda... O dieve, atsipeikėkit. Kodėl jūs, lietuviai, esat tokie žmonės? Aišku, aš nekalbu apie visus – tikrai yra ir gerų žmonių...

Kodėl taip yra, kad lietuvis, nuvykęs į kitą šalį, visada, atsiprašant, prisidirba, o paskui sako, kad sunku susirasti darbą? O va per tokius mūsų kai kuriuos fainus lietuvius normalūs tautiečiai sunkiau darbą randa... Kodėl jie verkia Lietuvoje, kad neturi pinigų? O nepagalvojat, kad iš tikro jūsų daug yra ir nedirbančių. Sakot, kad darbo nėra, mažai moka... Eik dirbti – atsistosi nors truputį ant kojų, gal per tą laiką kažką geresnio rasi... Manau, daug užsienyje gyvenančių lietuvių sutiks, kad ten žmonės tikrai yra kitokie nei pas mus, Lietuvoje... Atsiprašau visų, jei ką įžeidžiau, bet pasakiau savo nuomonę..

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis ar patirtimi? Kviečiame jus rašyti pilieciai@delfi.lt su prierašu „Emigracija“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (39)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (71)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.