Norėdamas apsaugoti vaikus nuo Norvegijos tarnybų, išsiuntė juos iš šalies

 (77)
Norvegijos „Barnevernet“ pristatinėti nereikia niekam. Visi puikiai žino šią instituciją, todėl nepasakosiu ir nesikartosiu apie jos daromus „žygdarbius“ atimant vaikus iš šeimų. Tiesa pasakius, „Barnevernet“ tema labai nuobodi ir Lietuvoje išnagrinėta taip pat kaip ir kalafiorų kainos.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Bet ši tema neišsenkanti, nes baimės sukelta daug ir ne tik lietuviams, įtampą jaučia ir kitų tautų atvykusieji į Norvegiją. Tiesa, daug gyvenančių Norvegijoje teigia, kad žmonės patys kalti, nes vaikų niekas neatiminėja dėl menkniekių, bet taip jie šneka tol, kol pačių artimoje aplinkoje neįsisuka „Barnevernet“ šmėkla. Lieka tik prisitaikyti arba išvykti.

Prisitaikyti buvo priverstas ir šios istorijos herojus, trijų vaikų tėvas, emigrantas iš Malaizijos. Geras žmogus, labai mylintis savo šeimą ir sunkiai dirbantis, kad vaikai būtų laimingi. „Barnevernet“ dėmesį jo šeima patraukė dėl sūnaus, kuris turi klausos sutrikimą ir dėl to buvo labiau užsidaręs savyje, mažiau bendraujantis. Akivaizdu, kad tokiam vaikui yra sunkiau prisitaikyti prie bendraamžių, taip pat sunkiau ir tėvams tokį vaiką prižiūrėti, bet vaikas buvo mylimas ir tėvai stengėsi suteikti viską, ko jam reikia.

Bet vienam iš „Barnevernet“ darbuotojų tėvų suteikiamo rūpesčio vaikui pasirodė per mažai, todėl jis pradėjo ieškoti įvairiausių priekabių, prasidėjo reguliarūs tikrinimai, pokalbiai ir galiausiai „Barnevernet“ tarnautojas pradėjo įrodinėti, kad tėvai prastai auklėja savo kitus du mažamečius vaikus... Abu tėvai patyrė didžiulį stresą ir baimę, kad gali netekti vaikų, todėl nusprendė kuo greičiau savo vaikus išskraidinti į Malaiziją, kartu išskrido ir vaikų mama, o tėvas liko Norvegijoje. Vaikai buvo saugūs, bet 10 metų jų kurtas bendras gyvenimas nuėjo perniek.

Viskas būtų taip ir pasibaigę, jeigu ne vieną vakarą vaikštinėdamas po prekybos centrą nusiminęs tėvas nebūtų pamatęs to paties „Barnevernet“ darbuotojo, kurio iniciatyva buvo taip kabinėjamasi prie jo šeimos. Širdgėlą jaučiančiam tėvui sukilo visos emocijos ir jis nubėgęs prie savo šeimos skriaudiko, tiesiog smogė jam į veidą ir sušuko, kad čia už tai, kad sugriovė jo šeimą. Žinoma, po to jis iškart pabėgo, o „Barnevernet“ darbuotojas kruvinas liko gulėti ant grindų.

Po kelių dienų malaizijietį suėmė policija ir nusivežė į nuovadą kalbėtis su nukentėjusiuoju. Malaizijietis jam vėl pasakė tą patį, ką ir parduotuvėje, tik šį kartą be smūgių ir su šalia sėdinčiu advokatu, kuris padės jam įrodyti savo tiesą teisiniais būdais.

Kumščiais Norvegijoje problemų neišspręsi, bet šiuo atveju, žmogui nors „dūšiai“ palengvėjo.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.