Noriu su jumis pasidalinti savo ypatingai karčių ir nenusisekusių atostogų Ispanijoje istorija. Pirmą dieną, vos mums išsinuomojus automobilį, išvažiavus iš oro uosto ir netoliese sustojus paplūdimyje pasidžiaugti jūra, prieš mūsų akis privažiavo kita mašina ir tarsi specialiai užstačius automobilį, buvo išdaužtas galinis stiklas, pavogti visi atostogoms skirti pinigai su mano sužadėtinės pasu, telefonas, visos kreditinės kortelės, kito žmogaus rankinė su pinigais ir kitais dalykais.
© Shutterstock nuotr.

Bandžiau vytis vagis, bet negali palyginti automobilio ir žmogaus bėgimo greičio... Iš karto pamačiau policijos pareigūną, kuris patruliavo paplūdimyje su keturračiu. Pribėgau prie jo, pradėjome aiškinti, kad prieš minutę buvo apiplėšta mūsų mašina, o vagis ką tik nurūko jam prieš nosį. Bet jis net nesivargino vytis...

Vos ne vos susišnekėjome, kadangi pareigūnas beveik nesuprato nei vieno angliško žodžio, viską išsiaiškinome, tuomet jis paplūdimyje pradėjo klausinėti ispanų, ką jie matė, ir pasakė važiuoti į policijos būstinę, vietoj to, kad iškviestų kitus patrulius, kurie būtų iš karto apėmę pirštų antspaudus, o gal net užblokavę kelią, kuriuo važiavo vagys ir pagavę juos. Tas kelias kaip tik vedė oro uosto link, ir nelabai yra, kur nusukti.

Policininkas su bananu tiesiog nudaužė likusius stiklus ir davė adresą, kuriuo turėjome nuvykti. Prasidėjo dar daugiau nesėkmių, kol suradome policijos buveinę, tikriausiai jau patys spėjome savo pirštais nučiupinėti automobilį, policijai mus besiuntinėjant iš vienos vietos į kitą, po trečio tokio karto buvo paimti antspaudai. Nežinojome, ką daryti, kaip mano sužadėtinei grįžti atgal į Angliją, kur dabar gyvename – juk buvo pavogta jos asmens tapatybės kortelė.Tada iš policijos sužinojome, kad reikia važiuoti iš Alikantės, kur buvome apvogti, į Valensiją, kurioje yra Lietuvos konsulatas.

Visur, kur tik keliavome, atsitikdavo kas nors negero: važiuojant į Valensiją, priešais išvydome kraupią avariją, kur viename automobilyje matėme vieną prispaustą gyvą žmogų, kitame – jau nebegyvą, gulintį ant vairo. Jis atrodė kraupiai, kadangi automobiliai susitrenkė kaktomuša ir turbūt labai dideliu greičiu.

Toliau važiavome ir tylėjome, nenorėdami prisiminti to, ką išvydome. Dar po poros valandų nuvykus į Valensiją ir radus konsulatą paaiškėjo, kad išduodamas tik tam tikras lapas kaip laikinas pasas, su kuriuo galima grįžti tik į savo gimtąją šalį Lietuvą, nes į Angliją būtų neįleidę (...).

Kadangi tokiu atveju labai daug išleistume, nusprendėme atsisiųsti dokumentą iš Londono – pasą. Paprašėme, kad jį namuose surastų draugai ir per kurjerius atsiųstų pačiu greičiausiu įmanomu būdu. Draugai sumokėjo didelę sumą – daugiau nei 80 svarų, ir buvo pažadėta, kad siuntinys mus pasieks kitą dieną nuo 9 iki 18 val.

18 val. sulaukėme, o siuntinio vis dar nebuvo. Internete radome Ispanijos kurjerių, kurie perėmė siuntinį, telefono numerį. Jie pasakė, kad kurjeris tikriausiai užstrigo spūstyje, todėl vėluos ir pristatys siuntinį iki 20 val. vakaro. Laukėme iki 22 val., tačiau siuntinio vis tiek neatvežė, o kitą dieną mums jau buvo skrydis. Mano sužadėtinė turėjo likti ir laukti siuntinio.

Gerai, kad turėjome Ispanijoje gyvenantį draugą, kuris mums labai daug padėjo. Mums išvažiavus, sužadėtinė laukė, kol pradės veikti kurjerio telefonas, paaiškėjo, kad siuntinys yra visai kitur, nei turėtų būti. Susisiekus su pačiu kurjeriu, buvo sutarta siuntinį pasiimti kelyje, nes kitu atveju būtų tekę laukti dar ilgiau.

Gavusi pasą sužadėtine važiavo į artimiausią oro uostą, kur dar turėjo laukti kelias valandas, kad galėtų nusipirkti „Ryanair“ kompanijos bilietą į Londoną. Perkant bilietą kasoje, iš pradžių nenorėjo parduoti bilieto, prašė dar vieno asmens dokumento, bet kai ji parodė policijoje gautą dokumentą , liepė nesijaudinti ir pardavė bilietus.

Ačiū Dievui, viskas tuo ir baigėsi. Buvo ir kitų nesėkmių – išvydome, kaip baseine moteris susilaužė koją, o man grįžtant lėktuvu, pavyko nusileisti tik antrą kartą, nes pirmąjį sykį nutūpti nepavyko.

Iš viso mes netekome apie 2500 svarų, kitas asmuo – 1500 svarų, o kurjerį ir automobilių nuomos punktą bandysime paduoti į teismą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo atostogų istorijomis. Papasakokite, kiek kainuoja paatostogauti Lietuvoje ar užsienyje. Atskleiskite, jei tokią tendenciją, kad mažiau kainuoja išvykti ilsėtis svetur, pastebėjote.

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Poilsis“.

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (68)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte....

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (64)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko...

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų...

Įsiutino dukart pabrangusi draudimo poliso įmoka: ar visi jau uždirba didesnius atlyginimus? (470)

Kosminiu greičiu augančios kainos ir jausmas, kad tu, žmogau, esi tiesiog įkaitas – tai ir...

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (14)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio...

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (127)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (124)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Lietuvių profesionalai užsienyje: norime ir galime prisidėti prie Lietuvos klestėjimo (5)

Po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams Lietuva jau seniai ne tik vasaros atostogų ar Kalėdinių...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (267)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (100)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (21)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Vargu ar atspėsite, kiek juodųjų skylių yra mūsų galaktikoje (12)

Skaičiuodami pagal tai, kiek žvaigždžių yra mūsų galaktikoje, ir kurios žvaigždės virsta...

Jemene gyvybes šienauja ne tik pilietinis karas, bet ir sunkiai valdoma cholera (4)

Nors jau seniai atrasti būdai, kaip užkirsti kelią choleros infekcijai, Jemene ji plinta, nes tam...

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (22)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...