Nepriklausomybės atkūrimo šventėje – dėmesys jaunimui ir Atgimimo laikų aktyvistams

Nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių išvakarėse jaukiame Lazdijų rajono Veisiejų miestelyje vykusiuose šventiniuose renginiuose daugiausiai dėmesio skirta jaunimui ir Atgimimo laikų aktyvistams bei surengtas jau tradiciniu tapęs bėgimas miestelio gatvėmis.
© R. Kvietkevičiaus-Sadausko nuotr.

Gausiai į šventę suvažiavę Lazdijų rajono mokyklų moksleiviai, jaunieji šauliai ir vyresniosios kartos veisiejiečiai, drauge su rajono meru Artūru Margeliu, neužmiršę kaip siekė Nepriklausomybės prieš 25-erius metus, padėjo gėlių prie Santarvės aikštėje atstatyto paminklo žuvusiesiems už Lietuvos laisvę.

Šventėje dalyvavusi kaimyninės Druskininkų savivaldybės Jovaišių kaime gyvenusio Lietuvos šaulių sąjungos aktyvisto Aleksandro Kuckailio našlė Angelė iki ašarų susigraudino perduodama Veisiejų kraštotyros muziejui nublukusią Trispalvę, su kuria jos vyras dalyvavo visuose didžiuosiuose 1988-1989 m. mitinguose ir Baltijos kelyje. Jauniesiems šauliukams A.Kuckailienė padovanojo uniformas, o meras A.Margelis nepagailėjo jai nuoširdžių padėkos žodžių.

Tradiciniu tapusiame Kovo 11-osios bėgime Veisiejų miestelio gatvėmis gausiausiai dalyvavo įvairių Lazdijų krašto mokyklų moksleiviai, o vyresnieji tuo metu nuskubėjo Sąjūdžio 25-mečio ąžuolyne sodinti Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms atminti skirtą ąžuoliuką.

Tokia paprasta, bet stebėtinai nuoširdi šventė – įprasta atgimstančiame miestelyje, kuriame, pasak Veisiejų seniūno Zenono Sabaliausko, neseniai atidaryti renovuoti kultūros namai, kiek anksčiau – dvaro pastatas ir parkas, o vasarą svečius traukia pirmasis Lietuvoje muzikinis fontanas.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (99)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (78)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.