Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Neišblėsę kalėdinio mokinių ir mokytojų turnyro įspūdžiai

Kauno šv. Pranciškaus gimnazijoje šią žiemą buvo vėl organizuojamas visų laukiamas kalėdinis mokinių ir mokytojų turnyras.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Prieš renginį dar nebuvo išblėsę prisiminimai apie rudenį įvykusias, Mokytojų dienai skirtas 10-ų klasių gimnazisčių ir mokytojų kvadrato varžybas. Nors mokytojos tuomet pralaimėjo 1:2, dėl to azarto nei merginoms, nei pedagogėms nesumažėjo. Tad gruodžio 17 d. sporto salėje vėl nerimo sirgaliai, virė aistros, aidėjo teisėjaujančių krepšinio ir tinklinio varžyboms mokinių švilpukai.

Pirmiausia į krepšinio aikštelę jėgų išbandyti rinkosi berniukų ir vyrų komandos. Kova buvo įtempta – jau daug ko verta jaunimo komandos 196 cm ūgio žaidėjo, 9 klasės mokinio Martyno Arlausko bei 10 klasės mokinio Justo Sankausko, vienų iš perspektyviausių Kauno jaunųjų krepšininkų, sportinė patirtis. Vyrų komandoje, be trenerio E. Rutkausko, itin gerai žaidė du praktiką atliekantys LSU studentai ir kiti gimnazijos darbuotojai: A. Žydaitis, J. Rožė. Kovos baigtis nebuvo aiški iki paskutinės minutės, bet dviejų taškų persvara laimėjo mokytojai. Komandų nariai po varžybų draugiškai paspaudė vieni kitiems rankas ir pasidžiaugė gražiu žaidimu.

Po pertraukėlės išbandymas laukė kitų dviejų komandų. Šįkart tinklinio aikštelėje susitiko „senos“ varžovės: 10 klasės gimnazistės ir mokytojos. Tinklinio taisyklės buvo netradicinės: žaista dviem kamuoliais, kuriuos svarbu kuo greičiau permesti į priešininkių pusę - vienu metu komanda negali laikyti dviejų kamuolių, kitaip įskaitomas taškas varžovėms. Merginos ir mokytojos net sukaitusios „aiškinosi“ santykius trijuose kėlinukuose. Pergalę šventė mokytojos, bet jaunosios varžovės nė kiek nenusiminė, nes žinojo, kad ateityje dar bus ne vienerios varžybos.

Taigi turnyre vyravo tikrai kalėdinė dvasia. Sportininkams ir žiūrovams nuotaiką kėlė palaikymo komandų šokėjos (vadovė E. Rutkauskienė). Kūno kultūros mokytojams N. Tamošiūnienei, D. Stankienei, E. Rutkauskui mielai talkino buvę gimnazijos mokiniai, o dabar LSU studentai M. Valatkevičius ir A. Furmanavičiūtė. Draugiškame turnyro aptarime netrūko geros nuotaikos ir teigiamų emocijų, džiugu, kad su mokytojais turi galimybę pabendrauti ir neformalioje aplinkoje.

2016 m. DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Šis tekstas – 25 straipsnis konkursui.

Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-30 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (124)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.