Mokykloje susipažino su tarnybiniais pareigūnų šunimis

Nuo 2010 metų kasmet kovo pabaigoje „Vaikų linija“ inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kurios pagrindinis tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. Telšių r. Janapolės pagrindinės mokyklos mokiniai ir šiemet aktyviai prisijungė prie šios akcijos.
Mokyklos mokiniai

Ir šiemet kovo 23–29 dienomis jau šeštą kartą Lietuvoje paskelbta veiksmo savaitė „Be patyčių 2015“. Tą savaitę visi mokiniai stebėjo filmus, kuriuos aptarė dorinio ugdymo pamokų metu, apie patyčias buvo kalbama klasės valandėlių metu. Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis piešė draugystės piešinius, rašė laiškus draugui, kuriuos pristatė kovo 26 dieną. Tą dieną pas pradinukus atvyko Telšių apskrities VPK Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė Aušra Eitutavičienė.

Renginio metu mokiniai vaidino situacijas, kurias visi drauge aptarė. Buvo kalbama apie patyčias ir būdus, kaip jų išvengti, skatinama tolerancija, draugiškumas ir pagarba vienas kitam. Vėliau džiugias akimirkas mokiniams dovanojo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Patrulių būrio Kinologų grandies specialistas Tomas Taurinskis su tarnybiniu šunimi vokiečių aviganiu Attilu, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencinio poskyrio tyrėjas Artūras Antanavičius su tarnybiniu šunimi belgu aviganiu Toru, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Kriminalinio policijos skyriaus tyrėjas Saulius Žymantas su tarnybiniu šunimi belgu aviganiu Grantu.

Mokykloje susipažino su tarnybiniais pareigūnų šunimis
© Organizatorių nuotr.

Kinologai atsakė į mokinių klausimus, demonstravo, ką moka jų nuostabūs augintiniai. Telšių aps. VPK Mažeikių r. policijos komisariato kinologo Tomo Taurinskio augintinis, tarnybinis šuo Attilas demonstravo savo sugebėjimus: nusikaltėlio sulaikymas, daiktų ir narkotinių medžiagų radimas, įvairių komandų vykdymas.

Mokiniams labai patiko renginys ir pokalbiai apie patyčias kitaip, nes patyčios yra giliai įsišaknijęs elgesys tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų, kuriam pakeisti reikia nuolatinių ugdymo įstaigų, šeimų ir visuomenės pastangų. Apie patyčias galima kalbėti ilgai ir daug, bet pirmiausia, reikėtų užduoti klausimą sau „Ką aš padariau pats, kad patyčių būtų mažiau?“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (58)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (3)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (129)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.