Mato Šalčiaus premijos laureatu tapo... po mirties

 (5)
Žurnalistų sąjungos patalpose š. m. birželio 12 dieną sužinojome to septinto premijos laureato vardą, kuris ir gyvas būdamas šio apdovanojimo buvo vertas, bet...

Sugužėjome į jaukią Lietuvos žurnalistų sąjungos salę visi, besidomintys šia Lietuvos žurnalisto, rašytojo, keliautojo, visuomenės veikėjo premija. 

Šis kartas pirmas, kai Mato Šalčiaus premijos laureatu tapo jau anapilin išėjęs žurnalistas. Tai Arnoldas Čaikovskis, kuris  virš dešimties metų tęsė titanišką žurnalistinį tyrimą. Apie didžiavyrį Bronių Rožinską, pirmąjį lietuvį su burine jachta, jau daugiau nei prieš 50 metų, nugalėjusį Atlantą, mažai kas žinojo. Norėdamas atskleisti tą paslaptį, Arnoldas Čaikovskis giliai savo talentu viską perkasė keliolika kartų, ieškodamas minčiai pagrįsti istorinių faktų. Juos suklojo į to paties pavadinimo knygą, kurios maketą spaudai jau buvo paruošęs, deja, išleisti nespėjo. Ją išleido Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus", jau po autoriaus mirties(1936-2010), jo dukros Džinos teikimu. Tai ypač vertinga knyga minint didžiavyrio Broniaus Rožinsko žygdarbį.

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos konkurso Mato Šalčiaus premijai gauti komisija nutarė 2014  m. Mato  Šalčiaus  premijos  laureatu  (po  mirties)  skelbti  Arnoldą  Čaikovskį  už knygą „Buriuotojo svajonių paukštė". Diplomą ir 3000 (trijų tūkstančių) Lt piniginį prizą įteikti Arnoldo Čaikovskio dukrai Džinai Kasperavičienei.

Nuaidėjo plojimai, kai europarlamentaras Justas Vincas Paleckis ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius įteikė minėtą diplomą ir pasveikino su gėlėmis Džiną Čaikovskytę-Kasperavičienę. 

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (122)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.