Mama atvirai prisipažino, ką galvoja apie kalėdines šventes mokykloje

 (191)
Vis prisimenu neseniai skaitytą mintį, kad bent prieš šventes reikia pasistengti nedaryti to, ko nenori daryti. Taigi pasvarsčiau, ko gi aš šiuo laikotarpiu labiausiai nenoriu daryti..? Ir žinot ką, aš sau labai tyliai, nedrąsiai, bet šį kartą labai aiškiai ir sąžiningai prisipažinau – aš nenoriu vaikų kalėdinių vakarėlių. Aš nenoriu jų organizuoti, aš nenoriu jiems ruoštis, aš net nenoriu ten eiti. Baisu.
DELFI montažas/ Facebook nuotr.
© DELFI

Kita mintis – aš bloga mama, mane tai gąsdina. Todėl bandau suprasti, kas su manim negerai, kodėl tos visuotiniai priimtos šventės taip vargina ir net erzina. Vakar „išgyvenom“ vyresnio vaiko kalėdinį vakarėlį mokykloje. Po vakarėlio mokytoja atsiduso, kad jis praėjo, matyt jai irgi ne „į kaifą“. Aš nedrąsiai prieinu prie kitų tėvų su klausimų: „Ar jums tai patinka?“. „O taip, kaip šaunu“ – atsakė visi.

Cha, aš viena tokia, man nepatinka. Nepatinka ne todėl, kad buvo blogai organizuota, nepatinka ne todėl, kad man tai paplonino ir taip nestorą piniginę, nepatinka net gi ne todėl, kad mano „nepažangus“ vaikas per visą pasirodymą buvo įkištas į paskutinę eilę, kad neužstotų tų pažangių, viską mokančių ir viską gerai atliekančių vaikų.

Nepatinka, nes jaučiuosi pavargusi nuo darbų, dovanų pirkimo, namų tvarkymo, nepatinka, nes man tos šventės su Kalėdų laukimo laikotarpiu nieko bendro neturiu, nepatinka, nes aš ne taip suprantu šventę. Grįžtu į savo vaikystę ir puikiai atsimenu, kaip dažniausiai susirgdavau prieš tuos privalomus vakarėlius mokykloje ir darželyje, nes patirdavau labai didelį stresą. Ar toli mes nuėjom nuo tų sovietinio paveldo laiku? Na, gal mokyklos kai kur ir pasistūmėjo, bet darželiai...

Atrodo, kad tokia šventimo forma taip giliai įaugusi į mūsų sąmonę, kad net nesusimąstom, gal galima švęsti kitaip? Mieli tėveliai, ar jums reikia tų kalėdinių vakarėlių ugdymo įstaigose? Ar to reikia Jūsų vaikams, tos papildomos saldainių dozės, netikrų Kalėdų senelių ir netikros šventės?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite papasakoti apie savo patirtį kalėdinėje vaikų šventėje? Galbūt galite pasidalyti prisiminimais iš vaikystės – papasakoti, apie kostiumą, kurį teko dėvėti, vaidmenį, kurį teko atlikti? O galbūt esate tėtis ar mama, kuris jaučiasi panašiai kaip laišką parašiusi mama? Pasidalykite mintimis el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Šventė“ iki gruodžio 27 d. Jūsų anonimiškumą garantuojame, o vienam už atvirumą įteiksime knygą!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.