Lietuvos vardą Šveicarijoje ir vėl garsina vagys

 (19)
Penktadienį ramiai gerdama kavą ir klausydamasi radijo, kone paspringau žinių laidoje išgirdusi, kad rumunai ir lietuviai drauge vagiliauja Šveicarijoje, grobdami laivų variklius... Likus mėnesiui iki Lietuvos ir Šveicarijos futbolo rinktinių susitikimo Sankt Galene išties puiki reklama Lietuvai!
Liucernos ežeras, Šveicarijos Alpės
© Shutterstock nuotr.

Tiesa, naujo šiame pranešime nedaug, nes ir praėjusiais metais Lietuvos vardas Šveicarijos žiniasklaidoje nuskambėjo tokiame pat kontekste.

Straipsnyje interneto puslapyje „MSN“ rašoma:

„Policijos paieškos prie Konstancos ežero kartais duoda rezultatų: rumunas buvo suimtas ir nuteistas metus kalėti, lietuvis taip pat įkliuvo į policijos tinklus. Valdžios atstovai neatskleidė vykstančio tyrimo detalių. Šioje nusikalstamumo srityje gaujos yra gerai organizuotos, pabrėžia tyrėjai.[...] Vagys dažniausia sulaikomi naktį. Varikliai paprastai pakraunami į sunkvežimius su Rytų Europos šalių registracijos numeriais, kurie, pasak Fribūro policijos, dažniausia rumuniški ir lietuviški. Vagys parduoda vogtus variklius savo gimtinėse.“

Liūdna, kad padorūs Šveicarijoje gyvenantys lietuviai, kurie savo pavyzdžiu stengiasi vietos gyventojams gražiai pristatyti mūsų mažą tautą, dėl tokių pranešimų apie jungtines lietuvių ir rumunų (sic!) vagių gaujas priversti raudonuoti iš gėdos.

Kyla klausimas, kaip Lietuvos policija bendradarbiauja su savo kolegomis šveicarais, kad vogti varikliai, atsidūrę gimtajame vagių krašte, nebūtų parduodami už tris tūkstančius litų, kai tikroji jų vertė daugiau nei penkiasdešimt tūkstančių? Ar nevertėtų patikrinti ne tik pardavėjus, bet ir pirkėjus, neabejotinai žinančius tikrąją tų variklių kainą?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.