Lietuvi, atsipeikėk: jei nesituokia, nereiškia, kad paliks

 (110)
Kaip mes galime siekti tolerancijos „kitoms“ visuomenės grupėms, jei nesugebame toleruoti vienas kito? Tarp vyresnių žmonių nusistovėję stereotipai dusina kiekvieną iš mūsų, nes tobulų nėra. Stereotipai apie šeimą, vyriškus vyrus ir moteriškas moteris, vaikų kiekį ir pinigus.
© Shutterstock nuotr.

Vyras privalo elgtis vyriškai, niekada neverkti, nes verkia tik bobos. Privalo uždirbti daugiau už žmoną, pageidautina, jei darbas irgi būtų vyriškas, geriausiai – fizinis. Namuose nudirbti vyriškus darbus: įkalti vinį, sutvarkyti santechniką ir elektrą, net jei nenutuokia, nuo ko pradėti. Bet būtina apsimesti specialistu, nes juk meistrą į namus kviečiasi tik bobos.

Jokiu būdu vyrui negalima artintis prie moteriškų darbų. Visa namų ruoša priklauso moterims! Negalima plauti grindų, gaminti maisto, skalbti, o baisiausia – valyti dulkių. Nes juk tai taip moteriška! Seksualios prijuostės ir visa kita...

Tikra moteris privalo dievinti vaikus, norėti santuokos ir šeimos. Karjera? Ką jūs... Ji privalo būti graži, visada pasitempusi, pasidažiusi – bet jokiu būdų ne per daug. Privalo lepinti save drabužiais, papuošalais, 100-ąja batų pora.

Pinigus šeimoje privalo uždirbti vyras. Moteris dirba tik tam, kad kažką veiktų. Finansus tvarko žmona, nes juk tik ji perka maistą, buitinę chemiją ir kitaip aprūpina šeimą. Santuoka yra privaloma, idealu, sulaukus 25 m. (nes po to tampi senmerge). Tada vienas po kito pradeda ristis vaikai.

Du vaikai – tiesiog tobula. Turi tik vieną? Reikia antro! Jau trys? Kaip asocialu! Išvis nenori vaikų? Ką tu sau galvoji, juk be vaikų nugyventi gyvenimą yra beprasmiška, o kaip bus senatvėje?

Gyvenate nesusituokę? Juk jis tave paliks... Santuoka skirta supančioti vyrą ir apsisaugoti finansiškai. Juk tu juo rūpiniesi, lauki su vakariene... Kam išvis tada tau tas vyras? Ptfu...

Štai su tokiais stereotipais mes pasitinkame kiekvieną, net nepagalvoję, kad kažkas gali mąstyti kitaip, gyventi pagal savo ideologiją. Nepirškime kiekvienam savo nuomonės. Elkimės taip, kaip norėtume, kad kiti elgtųsi su mumis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis ir nuomone? Išsakyti savo patirtį? Rašykite mums el.p. pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (156)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (132)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.