Kovo 11-osios proga Amazonės džiunglėse suskambo lietuviška daina

 (6)
Apie spalvingą A. Bendoraičio asmenybę filmą „Aleksandras Didysis" kuriantis režisierius Vytautas Puidokas teigia kone apstulbęs iš nuostabos vidury džiunglių atradęs lietuviškai dainuojantį brazilą.
© youtube.com

„Susitikime su Brazilijos lietuviais džiunglėse dalyvavo daktaras Vitas Kiaušas, jo iš gatvės paimta ir užauginta daugiavaikė šeima ir vietinė brazilė, kurios tėvas kilęs iš Lietuvos. Labiausiai susidomėjau Vito kaimynu, kuris į susitikimą atsinešė gitarą ir uždainavo lietuvišką folklorą“, - pasakoja jaunosios kartos režisierius.

Brazilijos džiunglių valstijoje Rondonijoje gyvenantis 47 -erių advokatas João Damasceno Bispo de Freitas lietuviškai dainuoti išmoko ne atsitiktinai.

Damasceno pasakoja, kad lietuvių misionierius Aleksandras F. Bendoraitis dar 18 nesulaukusį jaunuolį priėmė dirbti į pirmos modernios Amazonės ligoninės labarotoriją. Kadangi Damasceno turėjo gražų balsa, A. Bendoraitis jį pradėjo kviesti į džiunglių vakarėlius, kuriuose lankydavosi misionieriaus rėmėjai iš Prancūzijos, Vokietijos ir Šveicarijos.

„Jis man paniūniavo šaltinėlio melodiją, o aš atrinkau akordus - tai buvo mėgstamiausias jo kūrinys“, - sako per 30 metų kūrinio vis dar nepamiršęs advokatas. „Lietuva turėtų būti nuostabus kraštas - visi lietuviai, kuriuos sutikau čia, Brazilijoje, man labai padėjo“, - nostalgiškai prisimena Damasceno.

Filmavimo komanda kviečia prisidėti prie ekspedicijos čia: http://igg.me/at/savehisfilm

Plačiau apie filmą: http://aleksandrasdidysis.lt/

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (50)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (106)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.