Kelionė po Suvalkiją: grožis, istorija ir geras humoras

 (5)
Išleidę mokinius atostogauti ir mokytojai patraukia pasižmonėti po Lietuvą. Šįkart Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos pedagogai išvyko į Suvalkiją, kraštą, padovanojusį Lietuvai garsių asmenų pulką.
Kelionė po Suvalkiją
© DELFI skaitytojo nuotr.

Pirmiausia kudirkiečiai pabuvojo Kudirkos Naumiestyje, aplankė V. Kudirkos kapą, paminklą. Iš čia kelionės maršrutas vedė į Paežerių dvarą, kuriame mokytojų laukė Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas. Jis papasakojo Paežerių dvaro istoriją, supažindino su 2012 m. atstatytoje ledainėje vykstančiomis edukacinėmis programomis, pasigrožėjome vietos moterų klubo „Kartu - smagu“ darbų paroda, gausia angelų kolekcija. Užkopėme į Belvederio bokštą, iš kurio atsiveria Paežerių, Alvito ir Vilkaviškio apylinkių grožis.

Gražiai suremontuotoje dvaro oficinoje įsikūręs Vilkaviškio krašto muziejus. Čia eksponuojamas V. Kudirkos smuikas, kai kurie J. Basanavičiaus asmeniniai daiktai, suvalkietiškos seklyčios baldai ir buities daiktai. Gausi ir įdomi muziejaus mecenatės, dailininkės M. B. Stankūnienės dovanotų muziejinių vertybių ekspozicija: dailininkės dovanoti asmeniniai daiktai, kūrybos pavyzdžiai, jos mamos tremtinės asmeniniai daiktai, paveikslėlis, susikurtas su duona, „keliavusia“ į tremtį ir iš jos. Akį traukia turtinga dailininkės surinktų porcelianinių lėlių kolekcija.

Iš Paežerių kelias vingiavo į Kiršus – S. Nėries gimtinę. Čia bendrauta su poetės marčia Laimute, aplankytas poetės sūnaus Sauliaus kapas.

O toliau traukėme į Ožkabalius – Lietuvos patriarcho J. Basanavičiaus gimtinę. Tai atstatyta pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su to laiko išplanavimu, tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais. Name įkurtas muziejus, kurio ekspozicijoje yra ir keletas J. Basanavičiaus asmeninių daiktų, skaitykla, kurioje eksponuojama Vasario 16-osios akto signatarų nuotraukų paroda, greta sodybos žaliuoja Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas.

Paskutinis kelionės punktas – Vištytis, miestelis, įsikūręs Lietuvos pasienyje su Lenkija ir Rusijos Kaliningrado sritimi. Sovietmečiu buvęs nuošalus bažnytkaimis, į kurį be specialaus leidimo nepakliūsi, dabar šis miestelis traukia savo gražia, vaizdinga gamta, jaukumu, ramybe.

Kelionėje mus lydėjęs Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius A. Žilinskas neleido nuobodžiauti: pasakojo miestelių, kaimų legendas, istorinius įvykius, egzaminavo, ar keliautojai gerai viską įsidėmėjo, nepamiršo ir linksmų, nuotaikingų atsitikimų, anekdotų apie šio krašto žmones. Ir nuolat pabrėždavo, kad lietuviškas patriotizmas šiam kraštui nesvetimas ir dabar, su pasididžiavimu vardijo daugybės iškilių asmenų, kilusių iš šio krašto, pavardes.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (50)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.