Kaunietis nebegali kentėti: kamera užfiksavo, kas vyksta jo kieme

 (50)
Į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi Laisvės alėjos gyventojas, jis dalinasi problema: „bromoje“ šalia jo namų nepažįstami asmenys atlieka gamtinius reikalus, vemia kiemuose, esančiuose Laisvės al. 51 ir Laisvės al. 47A. Vyras mano, kad tai šalia esančios įstaigos – „Kavinės 49“ – lankytojai (įsikūrusios Laisvės al. 49A), tačiau įmonės generalinis direktorius Raimondas Klimas tai paneigia, keldamas versiją, kad taip elgtis gali bet kurie nekultūringi asmenys.
Laisvės alėja
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Namo kieme šlapinasi jau kelerius metus

Laisvės al. 51 gyvenantis vyras dalinasi vasario 11 d. ir 25 d. filmuota vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuota, kaip keli vyrai vakare išeina parūkyti ar pakalbėti telefonu į lauką ir gamtinius reikalus atlieka į gėlių vazoną, ant medžių ar sienos. Matyti, kad dalis asmenų sunkiai pastovi ant kojų, spėjama, kad jie gali būti neblaivūs.

„Lankytojai prisigėrę alaus vemia, šlapinasi po mūsų langais, turime kameras, fiksuojame. Gyvenu čia jau 35 metus, ši netvarka vyksta jau apie dvejus. Manau, kad tai įstaigos „Kavinė 49“ lankytojų darbas. Kai užsidaro kavinė, savaitgaliais ji dirba iki 24 val., tarpuvartę užrakiname, kad neitų praeiviai. Patys ne kartą matėme, kaip žmonės išeina iš kavinės ir šlapinasi lauke. Šnekėjau su savininku, jis tikino imsiąs veiksmų, kreipiausi į savivaldybę, kad lankytojai šlapinasi prie pat lango, triukšmauja, rūko kieme, o į drausminimus nereaguoja, agresyvesni net ima grasinti. Mano kreipimaisi įtakos neturėjo – ši veikla nesiliauja iki šiol. Kaip sutramdyti šiuos asmenis?“, – retoriškai klausė gyventojas.

Jo teigimu, nepažįstamų asmenų elgesiu kieme nepatenkinti 25 butai. Vyras tikina, kad problemą turėtų spręsti kavinės savininkas: samdyti apsaugos darbuotoją ar pats prižiūrėti baro įėjimą.

Kavinės vadovas siūlo susirūpinti policijai ir savivaldybei

Portalas „Kas vyksta Kaune“ susisiekė su įstaigos „Kavinė 49“ generaliniu direktoriumi Raimondu Klimu. Jis teigė, apie šią problemą negirdėjęs, ir akcentavo, kad asmenys šlapinasi kavinės kieme, o minėtus asmenis drausminti turėtų atitinkamos tarnybos.

„Kavinės darbuotojams nėra žinoma, kad nenustatytos tapatybės asmenys vasario 11 ir 25 dienomis gamtinius reikalus atliko kavinės kieme. Pažymėtina, kad kavinė minėtomis dienomis dirbo iki 24 val. Atkreipiu dėmesį į tai, kad kavinėje yra tualetas, kuriuo gali nemokamai naudotis kavinės klientai ir, kai paprašo, pašaliniai asmenys. Taip pat atkreipiu dėmesį, kad kavinė įsikūrusi prie „bromos“ Laisvės alėjoje, kurioje veikia įvairios kavinės, barai, kur lankosi nemaža dalis kauniečių ir miesto svečių. Tačiau tamsiu paros metu į Laisvės alėją atvyksta asmenys, iš kurių dalis būna nemandagūs ir neblaivūs, jie siekia užsukti ne į kavinę laiko praleisti, o turi kitų tikslų. Tenka apgailestauti, kad dar yra asmenų, kurie nesilaiko visuotinai pripažintų taisyklių, kai atsiradus poreikiui atlikti gamtinius reikalus nueinama į veikiančią įstaigą, šiuo atveju – kavinę ir paprašoma pasinaudoti tualetu. Todėl laikomasi nuomonės, kad video fiksuoti asmenys – nekultūringi ir jie pažeidė viešąją tvarką, už kurią numatyta administracinė atsakomybė“, – situaciją komentavo R. Klimas.

Jis pridūrė, kad viešąją tvarką mieste prižiūri policija ir Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, kuris ir turėtų imtis atsakomybės už šią problemą bei už minėtus pažeidimus galėtų surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą bei taikyti poveikio priemones.

Daugiau skaitykite čia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.