Kasininko realybė: darbuotojai dalijasi patirtimi

 (72)


Ką gi iš tiesų reiškia dirbti prekybos centre? Ar atlyginimas iš tikrųjų toks mažas, o darbas – toks sunkus kaip kalbama? Prekybos centre dirbę ar dirbantys DELFI skaitytojai pasidalino savo patirtimi.
© Shutterstock nuotr.

Deja, jie su niūriais mitais sutinka. „Aš taip pat dirbu prekybos centre, algos apgailėtinos, įtampa didelė. Nežinai, kada pasakys „nereikalingas“, nes sklando gandai, kad vėl bus atleidžiami žmonės. Savaime aišku, kad išeisi neva savo noru. Kitaip neatleidžiama... Žmones atleidžia, algų nekelia, už tą menką algą – 858 Lt – atlieki, ką atliktų keli žmonės. Neduok Dieve apsirgsi, pakeisti nėra kam, nori atostogų išeiti - ta pati situacija. Išleidi vienas kitą, o alga ta pati, jei būtų darbų, o ne „parduotuvinė“ Lietuva, bėgtų žmonės nuo brangiųjų privatininkų“, - rašė viena skaitytojas.

Kitas skaitytojas prisipažino, kad jam dirbti prekybos centre netgi patinka, tačiau tokia profesija – išties sudėtinga.

„Man patinka dirbti kasininku, bendrauti su žmonėmis, esu vadinamas linksmiausiu pardavėju. Deja, dėl pervargimo nebėra jėgų ne tik linksmai, bet ir apskritai bendrauti. Alga - 1000 Lt „į rankas“. Kasoje tenka be pertraukėlės išsėdėti 5-7 val. Priežastis - didelės eilės. Grafikas sudaromas taip, kad per dvi savaites gauni tris išeigines, o dirbi ne po 8 val. - ryte išeini, naktį grįžti. Darbo inspekcija bejėgė, jei nepatinka, išeik. Deja, kitur vėl prekybos centras“, - rašė jis.

Apie atlyginimus gerų žinių skaitytojai taip pat neturi.

„Visų įmonių vadovai moka tik minimalius atlyginimus visuose prekybos centruose. Neva dirba nekvalifikuotą darbą nors ir dirba po 12 valandų 4 dienas. Taip rodo darbo grafike. Tiesiog darbuotojai turi nesutikti dirbti už tokį atlygį. Yra firmelių (šeimos verslas), kur visai samdiniams nemoka“, - rašė vienas skaitytojų.

Kita skaitytoja atlyginimą vadina „ašaromis“.

„Man labai graudu skaityti straipsnius apie darbuotojų išnaudojimą prekybos centruose. Dirbu kasininke, dienos apyvarta vasarą siekia apie 150 000 Lt, savaitgalį – 25 000 Lt, o atlyginimas – 1150 Lt. Pirkėjai pikti, valdžia pikta, o kito pasirinkimo, ką daryti, nėra. Dirbu jau šešerius metus, bet kiekvieną dieną galvoju, kur man rasti kitą darbą, nes jaučiuosi baisiai, nustojau šypsotis, juokauti, pradėjau nekęsti žmonių. Labai didelis darbo krūvis, o moka ašaras, turi dirbti per visas šventes, o moka kaip už eilinę dieną“, - rašė kasininke dirbanti moteris.

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.ltĮvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ar „Maxima“ pasimokė iš skaudžios nelaimės Rygoje? (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (163)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.