Kas per įžūlumas: nufilmavo aibę pažeidėjų vienoje vietoje

 (105)
Nebaudžiamumas. Jei žmogus jaučiasi nebaudžiamas, jis bus linkęs elgtis agresyviau, dažniau pažeidinėti visuotines taisykles, elgtis nepagarbiai su kitais žmonėmis. Net ir mažas nusižengimas, jei lieka praleistas pro akis, kitą kartą žmogų skatins ieškoti naujos ribos, naujo nusižengimo lygio, už kurį jam niekas neprieštaraus.

Policija dažnai teigia, kad „taip, pažeidimas yra, bet juk nepastatysi policininko prie kiekvieno kampo ar sankryžos“. O jei kas nors ir praneša apie nusižengimą, policija dar sprendžia, ar čia rimta priežastis juos trukdyti, ar jau galima pajudinti pirštą.

Tokia situacija priveda prie absurdiškų pasiteisinimų „aš tik trumpam (pažeisiu kelių eismo taisykles)“, „aš labai greitai“, „negi tau trukdo (jei aš kitam blogą darysiu)?“, „visi taip daro“ ir „čia visada taip būdavo“. O kas toliau?

Toliau tik „aš tik trumpam pasiskolinsiu iš jūsų piniginę“, „juk visais laikais žmogus žudė, tai kodėl dabar man sustoti“ arba „negi tau trukdo, jei aš primušiu tavo žmoną?“ Panašią situacija puikiai iliustruoja vaizdo įrašas, nufilmuotas pačiame Vilniaus centre. Nors Gedimino prospekte kelią turėtų dalintis ir automobiliai, ir dviratininkai, tačiau nebaudžiamumo jausmas leidžia elgtis kaip patogiau – dviračiams skirtoje juostoje nuolatos „tik trumpam“, „tik nedaug“ važiuoja automobiliai.

Kas toliau? Toliau automobiliai ant šaligatvių, vaikų žaidimo aikštelėse, parkuose, parduotuvėse... Kur riba? Pasitikėjimas policija auga, tačiau verta pačiai policijai susimąstyti, ar reikia ugdyti nebaudžiamumo jausmą pažeidėjams tol, kol juos reiks gaudyti už nužudymus ar plėšimus?

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (1)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (168)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.