Karališkojo Dauliūnų kaimo 350 metų jubiliejus

 (3)
Saulėtą rugpjūčio sekmadienį po Šv. Baltramiejaus atlaidų Jūžintų miestelio bažnyčioje į už keleto kilometrų esančius ir 350 metų sukaktį švenčiančius Dauliūnus susirinko daugiau kaip 130 svečių.
Karališkojo Dauliūnų kaimo 350 metų jubiliejus. Iš asmeninio J. Narbučio archyvo

Šis kalvų, ežerų ir piliakalnio apsuptas kaimas pirmą kartą paminėtas dar 1663 m. Užpalių dvaro inventoriaus knygoje ir vadintas karališkuoju, nes priklausė Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvarui. Artėjant jubiliejui pastatyti paminklą ir taip įamžinti kaimo atminimą bei surengti kraštiečių susitikimą sugalvojo iš čia kilę signataras Kazimieras Uoka ir Julius Narbutis.

Jubiliejinį renginį pradėjo organizatorius J. Narbutis – pristatė kaimo istoriją, pažymėjo svarbiausius įvykius ir čia gyvenusius įžymius dauliūniečius; vienas jų 1875 m. gimęs Juozas Otas Širvydas. Šventės dalyvius pasveikino Jūžintų seniūnė Audronė Baltuškaitė ir signataras K. Uoka.

Prisiminimais ir jausmingais savo bei artimųjų kūrybos eilėraščiais dalijosi Danguolė Sidabraitė ir Leonas Narbutis. Vaikystę senelių kaime praleidęs Darius Sadaunykas pakvietė mažuosius dauliūniečius su jaunatviška energija atidengti paminklinį akmenį, o garbingu Marytės Vilimienės nupintu ąžuolo vainiku jį papuošė jaunosios dauliūnietės Augustė ir Eglė.

Akordeonu akomponuojant Kaziui Narbučiui, šventės dalyviai, vedami Jūžintų moterų dueto, dainavo liaudies dainas. Renginį sudrebino fejerverkai, paskanino vaišių stalas, o pasaldino didelis tortas.

D. Sidabraitė palinkėjo, kad ši šventė taptų gražia kasmetine tradicija, o J. Narbutis – dauliūniečių vaikams ir vaikaičiams atšvęsti kaimo 400 metų jubiliejų.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Ypatingą skelbimą apie garažą parašęs vyras susilaukė didžiulio internautų dėmesio (54)

Ar kada nors planavote pirkti metalinį garažą? Jei jums ir atrodo, kad tikrai ne, palaukite ir į šį klausimą sau atsakykite perskaitę klaipėdiečio Juozo, dabar gyvenančio Kaune, odę garažui, kuria jis pasidalino skelbime, norėdamas parduoti saviškį.

Paupių rajono bendruomenė kartu švarino apylinkes (4)

Prie jubiliejinės dešimtosios akcijos „Darom 2017“, kuri vyko balandžio 22 d. visoje Lietuvoje, prisijungė ir Klaipėdos miesto Paupių rajono bendruomenė.

Ketvirtokės mamai trūko kantrybė: kaip dukrai paaiškinti tokį uždavinį? (762)

„Negaliu nepasidalinti savo dukros, 4 klasės mokinės, matematikos testo uždaviniu“, – savo laiške rašė DELFI skaitytoja, nustebusi, kokią užduotį teko išspręsti jos atžalai. Leidinio nepatikslinusi moteris stebėjosi, ar tokius uždavinius reikia spręsti ir kitų valstybių mokiniams.

Balsių progimnazijos pedagogai tvarkė upių ir ežerų pakrantes (5)

Balandžio 22 d. Vilniaus Balsių progimnazijos mokytojai ir administracija, kartu su kitomis vienuolika komandų Ignalinos apylinkėse, dalyvavo akcijoje ,,Darom“, kurios metu buvo renkamos šiukšlės Aukštaitijos nacionalinio parko upių ir ežerų pakrantėse.

Dirbu turizmo srityje – šiurpstu nuo lietuvių kliento elgesio (416)

Lietuvoje palengva įsibėgėja eilinis turizmo sezonas. Agentūrų tinklalapiuose mirga marga patrauklūs pasiūlymai bei paskutinių minučių variantai. Smagu, kad lietuvaičiai aktyviai keliauja, tačiau būtų dar smagiau, jei šis straipsnelis padėtų pažvelgti į save iš šalies ir padaryti tinkamas išvadas.