Karališkojo Dauliūnų kaimo 350 metų jubiliejus

 (3)
Saulėtą rugpjūčio sekmadienį po Šv. Baltramiejaus atlaidų Jūžintų miestelio bažnyčioje į už keleto kilometrų esančius ir 350 metų sukaktį švenčiančius Dauliūnus susirinko daugiau kaip 130 svečių.
Karališkojo Dauliūnų kaimo 350 metų jubiliejus. Iš asmeninio J. Narbučio archyvo

Šis kalvų, ežerų ir piliakalnio apsuptas kaimas pirmą kartą paminėtas dar 1663 m. Užpalių dvaro inventoriaus knygoje ir vadintas karališkuoju, nes priklausė Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvarui. Artėjant jubiliejui pastatyti paminklą ir taip įamžinti kaimo atminimą bei surengti kraštiečių susitikimą sugalvojo iš čia kilę signataras Kazimieras Uoka ir Julius Narbutis.

Jubiliejinį renginį pradėjo organizatorius J. Narbutis – pristatė kaimo istoriją, pažymėjo svarbiausius įvykius ir čia gyvenusius įžymius dauliūniečius; vienas jų 1875 m. gimęs Juozas Otas Širvydas. Šventės dalyvius pasveikino Jūžintų seniūnė Audronė Baltuškaitė ir signataras K. Uoka.

Prisiminimais ir jausmingais savo bei artimųjų kūrybos eilėraščiais dalijosi Danguolė Sidabraitė ir Leonas Narbutis. Vaikystę senelių kaime praleidęs Darius Sadaunykas pakvietė mažuosius dauliūniečius su jaunatviška energija atidengti paminklinį akmenį, o garbingu Marytės Vilimienės nupintu ąžuolo vainiku jį papuošė jaunosios dauliūnietės Augustė ir Eglė.

Akordeonu akomponuojant Kaziui Narbučiui, šventės dalyviai, vedami Jūžintų moterų dueto, dainavo liaudies dainas. Renginį sudrebino fejerverkai, paskanino vaišių stalas, o pasaldino didelis tortas.

D. Sidabraitė palinkėjo, kad ši šventė taptų gražia kasmetine tradicija, o J. Narbutis – dauliūniečių vaikams ir vaikaičiams atšvęsti kaimo 400 metų jubiliejų.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nufilmavo: vairuotojo laikas svarbesnis nei KET (7)

Kartais pasižiūrėjus į keliuose susidariusias situacijas, galima pagalvoti, jog kai kurie vairuotojai ne tik jaučiasi viršesni kitų vairuotojų atžvilgiu, bet ir visiškai nepaiso kelių eismo taisyklių. Akiplėšiško vairavimo pavyzdį užfiksavo ir portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (49)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (4)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.

Vilniuje uždūmijo populiarus restoranas (19)

DELFI skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kaip gaisrinė atvyko gesinti šiandien pavakarę uždūmijusio restorano „Soya“, esančio A. Vienuolio g.