Karališkojo Dauliūnų kaimo 350 metų jubiliejus

 (3)
Saulėtą rugpjūčio sekmadienį po Šv. Baltramiejaus atlaidų Jūžintų miestelio bažnyčioje į už keleto kilometrų esančius ir 350 metų sukaktį švenčiančius Dauliūnus susirinko daugiau kaip 130 svečių.
Karališkojo Dauliūnų kaimo 350 metų jubiliejus. Iš asmeninio J. Narbučio archyvo

Šis kalvų, ežerų ir piliakalnio apsuptas kaimas pirmą kartą paminėtas dar 1663 m. Užpalių dvaro inventoriaus knygoje ir vadintas karališkuoju, nes priklausė Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvarui. Artėjant jubiliejui pastatyti paminklą ir taip įamžinti kaimo atminimą bei surengti kraštiečių susitikimą sugalvojo iš čia kilę signataras Kazimieras Uoka ir Julius Narbutis.

Jubiliejinį renginį pradėjo organizatorius J. Narbutis – pristatė kaimo istoriją, pažymėjo svarbiausius įvykius ir čia gyvenusius įžymius dauliūniečius; vienas jų 1875 m. gimęs Juozas Otas Širvydas. Šventės dalyvius pasveikino Jūžintų seniūnė Audronė Baltuškaitė ir signataras K. Uoka.

Prisiminimais ir jausmingais savo bei artimųjų kūrybos eilėraščiais dalijosi Danguolė Sidabraitė ir Leonas Narbutis. Vaikystę senelių kaime praleidęs Darius Sadaunykas pakvietė mažuosius dauliūniečius su jaunatviška energija atidengti paminklinį akmenį, o garbingu Marytės Vilimienės nupintu ąžuolo vainiku jį papuošė jaunosios dauliūnietės Augustė ir Eglė.

Akordeonu akomponuojant Kaziui Narbučiui, šventės dalyviai, vedami Jūžintų moterų dueto, dainavo liaudies dainas. Renginį sudrebino fejerverkai, paskanino vaišių stalas, o pasaldino didelis tortas.

D. Sidabraitė palinkėjo, kad ši šventė taptų gražia kasmetine tradicija, o J. Narbutis – dauliūniečių vaikams ir vaikaičiams atšvęsti kaimo 400 metų jubiliejų.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Savaitės „Baudos kvitas“: aš elgsiuos, kaip norėsiu! (23)

Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir videoklipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Namuose priglaustas šuniukas tapo reklamų herojumi (14)

Viržį žmonės rado gatvėje. Kurį laiką jie bandė surasti, kam priklauso šuniukas, bet šeimininkui neatsiradus buvo nuspręsta nugabenti šunelį į artimiausią prieglaudą. Taip jau sutapo, kad mes ieškojome naujo šeimos nario, ir Viržis vietoje prieglaudinuko tapo geriausiu mūsų bičiuliu.

Tarp gyvūnus globojančios merginos augintinių – ir žemaitukas (11)

Esu iš tų, kurie labai myli gyvūnus, tad man jų visas būrys – begalinis džiaugsmas ir visos šeimos rūpestis. Kartą, kai su šeima ilsėjomės prie jūros, tiesiogine to žodžio prasme išzirziau, kad galėčiau auginti katiną.

Kaip DELFI skaitytojai šventė Vasario 16-ąją (1)

Vasario 16-ąją šventiškai paminėję lietuviai su DELFI Piliečiu pasidalijo šventės akimirkomis. Kviečiame pasižiūrėti, kaip smagiai DELFI skaitytojai minėjo Lietuvos gimtadienį!

Įkliuvo: nufilmuotas chuliganiškai vairuojamas kauniečio automobilis (42)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai ir vėl dalinasi grubiais kelių eismo taisyklių pažeidimais, kurie fiksuojami Kauno miesto gatvėse. Šį kartą į vaizdo registratoriaus objektyvą pateko itin nedrausmingas vairuotojas, kuris, padaręs ne vieną kelių eismo taisyklių pažeidimą, nuskubėjo į kelių policijos kiemą, kuriame Chemijos prospekte dirbantys pareigūnai palieka savo automobilius.