Kaja Draksler – kaimynė beldžianti šluota per sieną

 (5)
Vakar atidarėm „Vilnius jazz“ festivalį. Pianinu grojo Kaja Draksler. Buvo gerai. Tiek ir ne daugiau norėtųsi pasakyti apie vakarykštį koncertą. Visų pirma iš pagarbos pianistės pirštais kuriamui pasauliui, kurio nesinori griauti savo įsivaizdavimais. Visų antra, vakar tikrai buvo gerai.
© M. Mirošnikov nuotr.

Šiaip apie džiazą negalima rašyti kaip apie kulinariją. Skanus maistas yra mažas stebuklas, bet į klausimą „ko čia dėta?“ kartais užtenka atsakyti „baziliko“, ir nereikia pradėti pasakoti kaip ilgai dar lakstė naminė višta, po to, kai dėdė jai nukirto galvą. Tai jau neskanu ir neskoninga. Taip grubiai bandau pasakyti, kad visur turi būti pauzių ir šiokių tokių nutylėjimų ir kai kas švento.

Pauzių, nutylėjimų ir kai kas švento buvo vakar. Kaja, lengvo kalibro genijus apsikrovusi savo žaislais žaidė muziką pianino smėlio dėžėje. Vietomis ji paprasčiausiai grojo tyla. Taip pat ji bandė įgarsinti gyvenimą, na, jei ir ne visą, tai kelias aktualias visiems gyvenimiškas temas, pavyzdžiui, trūkčiojantį, pradžioje nerišlų sveikimą, kuris pavirsta melodija ir nutyla pamirštas.

Pavasarį lankėmės „kito miesto“ džiazo festivalyje, kur klausėmės Hiromi Uehara. Kadangi džiazo pianistus išmanau taip pat puikiai kaip guobų amarą, to, kad abi atlikėjos yra nesukalbamai talentingos moterys, man užtenka, kad leisčiau sau jas palyginti. Objektyviai įvertinus Hiromi stebėjo kokį šimtą kartų daugiau žmonių. O žmonės nėra kvaili, tai gal žino, kas geriau.

Tačiau Kajos muzika man pasirodė labai sava. Jos kūryba įkvėpta ją supančios aplinkos, kėlė klausimų kaip panašiai mes gyvename. Kaja tikrai priminė kaimynę, kuri beldžia šluotos kotu per sieną. Dažniausiai taip elgiasi kitokio muzikinio skonio žmonės, ar ne? Kaja beldė ta šluota per sieną tiesiog norėdama priminti, kad savotiškai, metaforiškai, dvasiškai tų kaimynų yra.

O mes, žiūrovai sėdėjom kamerinėj Piano.lt salėje, kai kurie iš mūsų kosėjo, kiti buvo prisnūdę, treti pyko ant fotografų. Buvo viena labai graži pora. Žinoma, buvo vėsoka, juk ruduo. Taip, kartais žmonės klausosi muzikos užsimerkę, kartais įsikibę kėdžių. Kartais tik apsimeta, kad klausos. Jeigu apie džiazą negalima rašyti kaip apie kulinariją, tai apie džiazo klausymą galima pasvajoti kaip apie seksą – tegul beldžia ta kaimynė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Paupių rajono bendruomenė kartu švarino apylinkes

Prie jubiliejinės dešimtosios akcijos „Darom 2017“, kuri vyko balandžio 22 d. visoje Lietuvoje, prisijungė ir Klaipėdos miesto Paupių rajono bendruomenė.

Ketvirtokės mamai trūko kantrybė: kaip dukrai paaiškinti tokį uždavinį? (371)

„Negaliu nepasidalinti savo dukros, 4 klasės mokinės, matematikos testo uždaviniu“, – savo laiške rašė DELFI skaitytoja, nustebusi, kokią užduotį teko išspręsti jos atžalai. Leidinio nepatikslinusi moteris stebėjosi, ar tokius uždavinius reikia spręsti ir kitų valstybių mokiniams.

Balsių progimnazijos pedagogai tvarkė upių ir ežerų pakrantes (1)

Balandžio 22 d. Vilniaus Balsių progimnazijos mokytojai ir administracija, kartu su kitomis vienuolika komandų Ignalinos apylinkėse, dalyvavo akcijoje ,,Darom“, kurios metu buvo renkamos šiukšlės Aukštaitijos nacionalinio parko upių ir ežerų pakrantėse.

Dirbu turizmo srityje – šiurpstu nuo lietuvių kliento elgesio (369)

Lietuvoje palengva įsibėgėja eilinis turizmo sezonas. Agentūrų tinklalapiuose mirga marga patrauklūs pasiūlymai bei paskutinių minučių variantai. Smagu, kad lietuvaičiai aktyviai keliauja, tačiau būtų dar smagiau, jei šis straipsnelis padėtų pažvelgti į save iš šalies ir padaryti tinkamas išvadas.

Vilniuje vėjo nuverstas medis sutraiškė užsieniečių išsinuomotą automobilį (60)

Vilniuje kelionė nuomotu automobiliu Izraelio piliečiams buvo itin nemaloni - didžiulis vėjas ant jų užvertė medį.