Kaja Draksler – kaimynė beldžianti šluota per sieną

 (5)
Vakar atidarėm „Vilnius jazz“ festivalį. Pianinu grojo Kaja Draksler. Buvo gerai. Tiek ir ne daugiau norėtųsi pasakyti apie vakarykštį koncertą. Visų pirma iš pagarbos pianistės pirštais kuriamui pasauliui, kurio nesinori griauti savo įsivaizdavimais. Visų antra, vakar tikrai buvo gerai.
© M. Mirošnikov nuotr.

Šiaip apie džiazą negalima rašyti kaip apie kulinariją. Skanus maistas yra mažas stebuklas, bet į klausimą „ko čia dėta?“ kartais užtenka atsakyti „baziliko“, ir nereikia pradėti pasakoti kaip ilgai dar lakstė naminė višta, po to, kai dėdė jai nukirto galvą. Tai jau neskanu ir neskoninga. Taip grubiai bandau pasakyti, kad visur turi būti pauzių ir šiokių tokių nutylėjimų ir kai kas švento.

Pauzių, nutylėjimų ir kai kas švento buvo vakar. Kaja, lengvo kalibro genijus apsikrovusi savo žaislais žaidė muziką pianino smėlio dėžėje. Vietomis ji paprasčiausiai grojo tyla. Taip pat ji bandė įgarsinti gyvenimą, na, jei ir ne visą, tai kelias aktualias visiems gyvenimiškas temas, pavyzdžiui, trūkčiojantį, pradžioje nerišlų sveikimą, kuris pavirsta melodija ir nutyla pamirštas.

Pavasarį lankėmės „kito miesto“ džiazo festivalyje, kur klausėmės Hiromi Uehara. Kadangi džiazo pianistus išmanau taip pat puikiai kaip guobų amarą, to, kad abi atlikėjos yra nesukalbamai talentingos moterys, man užtenka, kad leisčiau sau jas palyginti. Objektyviai įvertinus Hiromi stebėjo kokį šimtą kartų daugiau žmonių. O žmonės nėra kvaili, tai gal žino, kas geriau.

Tačiau Kajos muzika man pasirodė labai sava. Jos kūryba įkvėpta ją supančios aplinkos, kėlė klausimų kaip panašiai mes gyvename. Kaja tikrai priminė kaimynę, kuri beldžia šluotos kotu per sieną. Dažniausiai taip elgiasi kitokio muzikinio skonio žmonės, ar ne? Kaja beldė ta šluota per sieną tiesiog norėdama priminti, kad savotiškai, metaforiškai, dvasiškai tų kaimynų yra.

O mes, žiūrovai sėdėjom kamerinėj Piano.lt salėje, kai kurie iš mūsų kosėjo, kiti buvo prisnūdę, treti pyko ant fotografų. Buvo viena labai graži pora. Žinoma, buvo vėsoka, juk ruduo. Taip, kartais žmonės klausosi muzikos užsimerkę, kartais įsikibę kėdžių. Kartais tik apsimeta, kad klausos. Jeigu apie džiazą negalima rašyti kaip apie kulinariją, tai apie džiazo klausymą galima pasvajoti kaip apie seksą – tegul beldžia ta kaimynė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kumščiais bėdas sprendusio Šiaulių „kelių gaidelio“ laukia baudžiamoji atsakomybė (58)

Vasario 20 d. Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal pilietiško vairuotojo užfiksuotus ir policijai perduotus vaizdus. Jie publikuojami ir naujienų portale DELFI. Vaizdo medžiagoje užfiksuotas neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesys Šiauliuose, rašoma policijos pranešime spaudai.

Mylimojo netekusios pareigūnės laiškas žmonėms: viskas, ką mes darome, yra dėl Jūsų (185)

„Mes dirbame ne dėl savęs, ne dėl rezultatų, ne tam, kad prie kažko prisikabintume... Mes dirbame dėl jūsų, kad apgintume jus, apsaugotume jus, padėtume jums...“ – jautriame įraše feisbuke rašo pareigūnė Kristina Toliušytė. Mergina atvirai pasidalijo jautria istorija, kaip neteko artimiausio širdžiai pareigūnu dirbusio savo žmogaus ir kviečia žmones vertinti visų policininkų darbą. Ji sutiko, kad jautrus jos kreipimasis į kolegas ir tautiečius būtų paviešintas ir DELFI Piliečio rubrikoje.

Nufilmavo: kantrybės netekęs vairuotojas Šiauliuose į darbą paleido kumščius (303)

DELFI skaitytojas nufilmavo neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesį Šiauliuose – jo užfiksuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip nepatenkintas visureigio savininkas sankryžoje nusprendė kumščiais pamokyti „per lėtai“ važiavusį žmogų.

Savaitės „Baudos kvitas“: aš elgsiuos, kaip norėsiu! (21)

Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir videoklipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Namuose priglaustas šuniukas tapo reklamų herojumi (12)

Viržį žmonės rado gatvėje. Kurį laiką jie bandė surasti, kam priklauso šuniukas, bet šeimininkui neatsiradus buvo nuspręsta nugabenti šunelį į artimiausią prieglaudą. Taip jau sutapo, kad mes ieškojome naujo šeimos nario, ir Viržis vietoje prieglaudinuko tapo geriausiu mūsų bičiuliu.