Kaja Draksler – kaimynė beldžianti šluota per sieną

 (5)
Vakar atidarėm „Vilnius jazz“ festivalį. Pianinu grojo Kaja Draksler. Buvo gerai. Tiek ir ne daugiau norėtųsi pasakyti apie vakarykštį koncertą. Visų pirma iš pagarbos pianistės pirštais kuriamui pasauliui, kurio nesinori griauti savo įsivaizdavimais. Visų antra, vakar tikrai buvo gerai.
© M. Mirošnikov nuotr.

Šiaip apie džiazą negalima rašyti kaip apie kulinariją. Skanus maistas yra mažas stebuklas, bet į klausimą „ko čia dėta?“ kartais užtenka atsakyti „baziliko“, ir nereikia pradėti pasakoti kaip ilgai dar lakstė naminė višta, po to, kai dėdė jai nukirto galvą. Tai jau neskanu ir neskoninga. Taip grubiai bandau pasakyti, kad visur turi būti pauzių ir šiokių tokių nutylėjimų ir kai kas švento.

Pauzių, nutylėjimų ir kai kas švento buvo vakar. Kaja, lengvo kalibro genijus apsikrovusi savo žaislais žaidė muziką pianino smėlio dėžėje. Vietomis ji paprasčiausiai grojo tyla. Taip pat ji bandė įgarsinti gyvenimą, na, jei ir ne visą, tai kelias aktualias visiems gyvenimiškas temas, pavyzdžiui, trūkčiojantį, pradžioje nerišlų sveikimą, kuris pavirsta melodija ir nutyla pamirštas.

Pavasarį lankėmės „kito miesto“ džiazo festivalyje, kur klausėmės Hiromi Uehara. Kadangi džiazo pianistus išmanau taip pat puikiai kaip guobų amarą, to, kad abi atlikėjos yra nesukalbamai talentingos moterys, man užtenka, kad leisčiau sau jas palyginti. Objektyviai įvertinus Hiromi stebėjo kokį šimtą kartų daugiau žmonių. O žmonės nėra kvaili, tai gal žino, kas geriau.

Tačiau Kajos muzika man pasirodė labai sava. Jos kūryba įkvėpta ją supančios aplinkos, kėlė klausimų kaip panašiai mes gyvename. Kaja tikrai priminė kaimynę, kuri beldžia šluotos kotu per sieną. Dažniausiai taip elgiasi kitokio muzikinio skonio žmonės, ar ne? Kaja beldė ta šluota per sieną tiesiog norėdama priminti, kad savotiškai, metaforiškai, dvasiškai tų kaimynų yra.

O mes, žiūrovai sėdėjom kamerinėj Piano.lt salėje, kai kurie iš mūsų kosėjo, kiti buvo prisnūdę, treti pyko ant fotografų. Buvo viena labai graži pora. Žinoma, buvo vėsoka, juk ruduo. Taip, kartais žmonės klausosi muzikos užsimerkę, kartais įsikibę kėdžių. Kartais tik apsimeta, kad klausos. Jeigu apie džiazą negalima rašyti kaip apie kulinariją, tai apie džiazo klausymą galima pasvajoti kaip apie seksą – tegul beldžia ta kaimynė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Šiukšlės Karoliniškėse bado akis: patys gyventojai turėtų susizgribti (82)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, norėdamas paviešinti nepakenčiamą šiukšlių situaciją Vilniaus Karoliniškių mikrorajone, Gerbutavičiaus g. 10. Anot jo, vaizdas ne tik atgrasus, bet ir darantis blogą įtaką mokiniams. „VSA Vilnius“ komunikacijos specialistas Mindaugas Grinius aiškina, kad atliekų tvarkytojai už šiukšlių tvarkymą atsakingi tik išvežimo metu.

Įsiutino „Lietuvos geležinkelių” sprendimas kelti kainas: noriu skelbti boikotą (174)

Turbūt daugelis girdėjote naujieną, kad nuo liepos 1 d. traukinių bilietai yra branginami, neva per didelis žmonių srautas jais važiuoja. Bet mes, kaip ir dažnai būdinga mūsų tautai, paburnosim, jog kyla kainos ir viskas tuo pasibaigs.

Nufilmavo: vairuotojo laikas svarbesnis nei KET (8)

Kartais pasižiūrėjus į keliuose susidariusias situacijas, galima pagalvoti, jog kai kurie vairuotojai ne tik jaučiasi viršesni kitų vairuotojų atžvilgiu, bet ir visiškai nepaiso kelių eismo taisyklių. Akiplėšiško vairavimo pavyzdį užfiksavo ir portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (53)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.