Kaip šuo be uodegos užpildė namų tuštumą

 (9)
„Ko nepadarysi dėl savo mylimo augintinio. Svarbiausia, kad jis apdovanoja meile mus, o mes jam atsakome tuo pačiu“.
© E. Rutkauskienės nuotr.

Čekoslovakų aviganio ir haskio (bet tiksliai nežinome) mišrūnas Mobis – tai antrasis mūsų augintinis. Taip atsitiko, kad netekome savo ilgai mylėto šuns. Trūko pasivaikščiojimų lauke ir tiesiog draugo, kuris visada būtų šalia. Vis peržvelgdavome gyvūnų prieglaudose esančius šuniukus. Ypač tai paskatino padaryti apsilankymas „Grindoje'', kurioje...

Sunku net ir prisiminti tą vaizdą, graudžias, namų norinčias akis. Taigi vieną dieną pamatėmė šuns (tuo metu jo vardas buvo Rudis) skelbimą. Vargšelis buvo išmestas į autostradą ir paliktas. Laimei, Rudis buvo sugautas ir pateko pas laikinus globėjus. Vos perskaičius Rudžio istoriją, galvoje netilo mintis pasiimti jį. Taip ir padarėme.

Iš pradžių bailus ir pasimetęs Rudis nesuprato, kas vyksta – vėl pasikeitė jo namai, vėl svetimi žmonės. Juokingiausia, kad jis bijojo lipti laiptais, tai bent keletą savaičių teko ji laiptais nešioti. Beje, jam jau tada buvo apie 10 mėnesių, tad jau buvo gana didelis, todėl tas nešiojimas laiptais buvo kiek sunkus, tačiau ko nepadarysi dėl savo mylimo augintinio.

Ilgai svarstėmė, kokį vardą jam duoti, nes į jokius pašaukimus nereagavo, kol sušukus „Mobi“ jis atsisuko. Mobis yra bene pats mieliausias šuo, beprotiškai draugiškas, visada ateis šalia, atsiguls, prašysis glostomas, sutaria su visais kitais šunimis ir net su katėmis. Tiesa, jis neturi uodegos, nežinome, kodėl taip yra, tačiau nekreipiame į tai dėmesio, tai juk visai nesvarbu. Svarbiausia, kad jis apdovanoja meile mus, o mes jam atsakome tuo pačiu.

Startuoja projektas „neBrisius.lt“, ir Tu gali būti jo dalimi! VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradeda analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu bus fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių!

Beje, tapti projekto partneriais siūlyta ir gyvūnų globos prieglaudoms, tačiau joms gerosios praktikos sklaida nepasirodė svarbi.

Norinčius tapti projekto dalimi – pasidalinti istorija apie pasikeitusį gyvūnų gyvenimą patekus į Jūsų namus – prašome užpildyti anketą, ir mes su Jumis susisieksime.
Laimingų istorijų dalyviai (šeimininkai su augintiniais) bus fotografuojami penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Mažeikiuose.

Taip pat prašome atsiliepti fotografus ir žmones iš kitų miestų, norinčius ir galinčius prisidėti prie projekto įgyvendinimo – fotografuoti arba padėti rengiant fotosesijas.

Prisijunk prie projektoneBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (37)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (83)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.

Konsultantei trūko kantrybė: anūkai, padėkite seneliams pirkti elektroninėse parduotuvėse (123)

Rašau visų internetinių parduotuvių konsultantų vardu. Blogų klientų pasitaiko visur, bet ryški tendencija privertė išskirti vieną labai konkrečią grupę – pensijinio amžiaus žmones.