Tokius įspūdingus uodų debesis Juodkrantėje pirmadienį užfiksavo fotografas Juozas Baškys, o jo nuotraukomis pasidalino DELFI skaitytojas Alvydas Jegelevičius.

Kaip DELFI sakė Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto Entomologijos laboratorijos vadovas Povilas Ivinskis, šie uodai yra visiškai nepavojingi žmogui, tačiau sukelia nemažai nepatogumų.

„Jie masiškai išsirita iš lervų, kurios naudojamos žuvims gaudyti, per metus būna du gausumo padidėjimai. Jie yra visiškai nepavojingi, net atvirkščiai – labai naudingi, kadangi žuvys jais maitinasi. Todėl Kuršių mariose tiek daug tos žuvies yra, palyginus su kitais ežerais Lietuvoje“, - sako P. Ivinskis.

Paklaustas, kaip žmonėms nuo šių uodų apsisaugoti, P. Ivinskis sakė, kad reikėtų ant langų ir kitose vietose dėti tinkliukus.

„Reikėtų žmonės nuraminti, kad šie uodai yra visiškai nepavojingi, tik sukelia labai didelių nepatogumų. Jie negali sugelti žmogaus, jie net nesimaitina. Čia vyksta jų „vestuvės“. Jie gyvena vos kelias dienas ir viskas. Aišku, vėliau išsiris kiti, nes labai daug jų Kuršių mariose yra, bet kažkiek sumažės. Antroje vasaros pusėje vėl turėtų pagausėti. Uodai yra svarbūs Kuršių marių ekosistemai, kadangi jais žuvys maitinasi, nuo jų kiekio priklauso, kiek mes turėsime žuvų“, - paaiškina jis.

Dėkojame DELFI skaitytojams už nuotraukas!

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)