Įvyko „Longboard čempionatas 2017“: varžėsi geriausieji dėl čempiono vardo

Praėjusį savaitgalį Ignalinoje vyko Lietuvos ilgalenčių (longboard) sporto mėgėjų ir profesionalų renginys „Longboard čempionatas 2017“. Ekstremalaus sporto varžybas organizavo stipriausi mūsų šalies profesionalai,garsinantys Lietuvos vardą šiame sporte ir užsienyje. O šį kartą katu su lietuviais dėl geriausiųjų vardo varžėsi ir svečiai iš Estijos.
© Foto / Vilija Dagilytė

Longboard’ų čempionato dalyviams teko įveikti stačias Lietuvos žiemos sporto centro nuokalnes ir įkalnes, taip pat ir naujai nulietas asfalto atkarpas, kurios iš sportininkų pareikalavimo ypatingo meistriškumo išlaikant balansą leidžiantis nuo kalno vidutiniškai 70 km/h. Sportininkai varžėsi skirtingose grupių kategorijose bei kvalifikaciniuose važiavimuose.

Laisvo stiliaus ir visų amžiaus kategorijų („Open“) klasės nugalėtojasi tapo:

1. Erikas Jaksiboga,

2. Darius Stankevičius,

3. Stepas Jonaitis.

Jaunuolių iki 18 m. klasėje („Junior“) geriausiai pasirodė:

1. Tomas Augulis,

2. Žygimantas Bogdanovičius,

3. Gytis Ivanauskas.

Vyresnių nei 35 m. klasėje („Master“) geriausius laikus ir neįtikėtiną meistriškumą pademonstravo Erikas Jaksiboga bei Darius Stankevičius, kuris taip pat iškovojo ir geriausią čiuožimo stačia nuokalne titulą.

Pasak organizatorių “daugelyje Europos šalių longboard’ai yra pripažįstami kaip sportas lygiavertis bet kuriam kitam ekstremaliam sportui, tad organizuodami šį renginį siekiame gilinti longboard’ų tradicijas ir Lietuvoje”. Tuo tarpu Rytis Stankevičius – vienas geriausių Baltijos šalių longboard sportininkų pastebi, jog “Lietuvoje longboard’ai dar vis siejami su mada, todėl tokie renginiai įrodo, kad lietuviai ne tik nešiojasi lentas po pažastimis, bet ir profesionaliai jomis važinėja”. Juolab ir trasa, kurią sportininkai turi įveikti reikalauja tam tikro pasirengimo. Pirmą kartą atsistoję ant longboard’o vargu ar ją apvažiuotų.

Organizatoriai džiaugiasi, kad lonboard’ų sportas labai sparčiai populiarėja, atsiranda vis daugiau šio sporto entuziastų, todėl ypač svarbu šiuos sportininkus palaikyti, skatinti juos tobulėti, varžytis, gerinti rekordus bei tokiu būdu prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo. Vis dėlto, organizuoti tokio pobūdžio renginius iš asmeninių lėšų ganėtinai sunku. Lietuvos sporto departamentas prie longboard sporto renginių prisideda nenoriai , o Ignalinos „Lietuvos žiemos sporto centro“ vadovo Bronislavo Cicėno pozicija šiuo klausimu paremta vien finansine nauda. Taigi belieka tikėtis, kad auganti ir populiarėjanti sporto šaka paskantis ir Lietuvos jaunimą ir vaikus atrasti šį užsiemimą.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.