Išsigando naktį į namus atslenkančių gyvių

 (51)
Į DELFI kreipėsi išsigandusi skaitytoja – moters teigimu, jos namą naktimis puola neiaškūs gyviai!
© DELFI skaitytojo nuotr.

„Labai norėčiau sužinoti, kas čia per gyviai naktimis puola namą – dieną nesimato, o tamsiu paros metu jie aplimpa visą namą. Nežinau, kaip juos naikinti“, – rašė moteris, paprašiusi išsiaiškinti jų pavadinimą.

Pasirodo, moteriai ramybės neduoda paprasčiausi šimtakojai.

„Tai dviporiakojų klasei priklausantys priklausantis šimtakojis (Cylindroiulus caeruleocinctus). Tai iš pietinės Europos į šiaurines šalis jau išplitusi rūšis. Gyvena žmogaus kaimynystėje, ypač mėgsta parkus, sodus, kapines. Minta augaliniu maistu. Tokia sankaupa – tai migravimas žiemoti iš lauko į pastatų rūsius ir pan.“, – paaiškino gamtininkas Deividas Makavičius.

D. Makavičiaus teigimu, šimtakojai ryškios žalos nepadaro.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (58)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (3)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (129)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.