Iš parduotuvės pirkėja išėjo be prekių: neleido atsiskaityti

 (151)
„Norėtume informuoti visuomenę, kaip galima su tikromis kupiūromis neatsiskaityti“, – savo laiške po apsilankymo Lentvaryje esančioje „Norfos“ parduotuvėje DELFI Piliečiui rašė skaitytoja Natalija. Moteris pasipiktino, kad už prekes ji negalėjo sumokėti suplyšusiu 50 eurų banknotu. Parduotuvės atstovai už nemalonią situaciją atsiprašo.
Foto / Anželika Statkevič ir DELFI skaitytojas
© Foto / Anželika Statkevič ir DELFI skaitytojas

Pasak skaitytojos, nemalonioje situacijoje ji atsidūrė Lentvaryje, Klevų al. 4 esančioje „Norfos“ parduotuvėje.

„Viskas įvyko vasario 6 d. (pirmadienį). Prie kasos, norint susimokėti už prekes, buvo nepriimta kupiūra, nes ji buvo su nuplyšusiu galiuku. Paklausus, kodėl negalima tokia kupiūra atsiskaityti, kasininkė pasakė, kad negali tokios priimti“, – prisiminė moteris.

Natalijos teigimu, darbuotoja nurodė, kad kupiūros nepriima, nes „pinigų tikrinimo aparatas rodo signalą“.

„Tada kasininkei buvo atsakyta, kad jeigu ji mano, kad pinigai netikri, gali kviesti policiją, ji nieko neatsakė, o pakvietė apsauginį, kuris buvo be uniformos, nunešė pinigus į savo patalpą, o grįžęs pasakė „tokių geriau neimti“. Manome, kad kupiūrą jie atsisakė priimti ne dėl to, kad aparatas signalizavo, o dėl to, kad ji buvo nuplyšusi. Tada kasininkė iškvietė vadovę. Atėjusi vadovė kupiūrą nunešė į savo patalpas, o grįžusi pasakė, kad negali priimti, kadangi paskambino buhalterei ir ji liepė nepriimti. Paklausus, kaip buhalterė gali spręsti, nematydama kupiūros gyvai, vadovė atsakė, kad nesimato „numerių“, – rašė Natalija.

Iš parduotuvės pirkėja išėjo be prekių: neleido atsiskaityti
© DELFI skaitytojas

Kaip sakė skaitytoja, kokių numerių trūksta, ji nesuprato, nes ant kupiūros matėsi visi serijiniai numeriai ir vandens ženklai. Tuomet vadovė atsakė, kad „nors ir yra numeriai, vis tiek nepriimsim.“

Pirkėjos teigimu, dėl atsiradusių nepatogumų parduotuvėje ji sugaišo papildomą valandą, o išsirinktas prekes teko iškrauti.

DELFI kreipėsi į „Norfos“ atstovą spaudai Darių Ryliškį, kuris pripažino, kad darbuotojai pasielgė neteisingai.

„Mūsų darbuotojai šioje situacijoje buvo neteisūs. Atsiprašome pirkėjo. Bendrovės administracija papildomai informuos kasininkus, kaip elgtis, kilus įtarimams, kad pinigų banknotai yra padirbti ar sugadinti“, – nurodė jis.

Lietuvos bankas: jei įtariamas padirbimas, reikia kviesti policiją

Kaip DELFI paaiškino Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus viršininkas Egidijus Paleckis, pardavėjas, jeigu jam kyla abejonių dėl banknotų mokumo (t.y. mokėjimams pateikti pinigai yra sugadinti, sutepti, suplėšyti, suklijuoti, pardavėjui sunku identifikuoti pateikto pinigo apsaugos požymius), turi teisę jų nepriimti.

Vis dėlto, aprašytuoju atveju neaišku, kodėl pardavėjas nepriėmė banknoto: ar todėl, kad nuplėštas jo kamputis, ar todėl, kad jam kilo įtarimas, jog banknotas yra padirbtas.

„Jei tik dėl kampučio – jis turėjo priimti banknotą, o jei įtarė, kad banknotas yra padirbtas – turėjo informuoti policiją“, – nurodė E. Paleckis.

Pasak banko atstovo, Lietuvos bankas reguliariai rengia mokymus grynųjų pinigų tvarkytojams, supažindindamas juos su eurų banknotų ir monetų tikrumo ir mokumo požymiais tam, kad būtų užkirstas kelias padirbtų pinigų plitimui, ir kad tokiais atvejais kaip šis kasininkai drąsiai galėtų priimti banknotus.

Lietuvos bankas, kaip ir kiti euro zonos centriniai bankai, nemokamai keičia eurų banknotus, kai pateikiama daugiau nei 50 proc.eurų banknoto. Jei pateikiama 50 proc. arba mažiau kaip 50 proc. banknoto, toks banknotas gali būti keičiamas Lietuvos banke, jei jo pateikėjas įrodo, kad trūkstama dalis buvo sunaikinta.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (40)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (86)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (88)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.