Iš akių man byra ašaros: mokiniai, jūs vis dar esate „homo sovieticus“

 (212)
Kai DELFI Piliečio skiltyje kaip grybai po lietaus dygsta nepatenkintų mokinių nuomonės apie švietimo sistemą, motyvacijos stoką mokytis ir, kas be ko, tai, kad būtent mokytojai dėl to kalti, man iš akių byra ašaros. Iš juoko ir liūdesio tuo pat metu.
Abiturientai laiko istorijos egzaminą
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Žinote, mieli mokiniai, jūs vis dar esate „homo sovieticus“. Aš negyvenau tais laikais, tiesą sakant, gimiau jau šiame amžiuje ir tikriausiai nelabai ką galėčiau kalbėti apie tai, kas buvo „prie ruso“, bet mintyse atgaminusi istorijos pamokas ir prisiminusi visus tuos atvejus, kai mano pažįstami suaugusieji tradiciškai prie švenčių stalo aptarinėdavo, kaip gerai būdavo tais laikais – kiekvienas be pastangų gaudavo darbą, o miestuose – dažnai ir būstą, nereikėdavo pernelyg krutinti pirštų dėl geresnio gyvenimo, nes viskas buvo sustyguota – aš jau sugebu suprasti, kas ir kaip.

O yra taip: dauguma jūsų esate tinginiai, visko norintys ant sidabrinio padėkliuko. Jūs norite mokėti be pastangų, bet nesistengiate mokytis patys. Jūs norite, kad mokytojai su jumis elgtųsi gražiai, bet patys nevengiate į akis jiems mestelėti nemandagių, nederėtinų frazių, kurios – nepatikėsite – žeidžia.

Išmokite mokytis patys, o ne mokytojui baksnojant piršteliu į knygą, ir problemų nekils. Mokytojas gali tik parodyti duris, pro kurias turite eiti, bet atsidaryti jas turite patys.

Ši švietimo sistema nėra tobula, anaiptol, visur ryškėja daugybė spragų. Visi mes tai matome. Bet ką tie, kurie geba visa tai kritikuoti, daro dėl to, kad kažkas keistųsi? Ar nors vienas iš tų abiturientų, kurie DELFI portale reiškė savo nuomonę dėl jaunų mokytojų stygiaus, ketina ateityje stoti į pedagoginį universitetą? Abejoju. Nes mokytojui dabar nėra pagarbos, nėra sąlygų ramiai ir maloniai dirbti. O juk tas sąlygas galėtume patys kurti. Pagalvokime apie tai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite atsiųsti savo nuomonę? Patarti? Pasidalinti mintimis? Kviečiame tai padaryti! Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (48)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (122)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (95)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (14)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.