Įrašė pokalbį su greitosios pagalbos darbuotoja: atsiprašau, miela moterie, ar aš turiu tą žinoti?!

 (308)
Esu neabejinga pilietė. Pamačiusi muštynes ar gulintį žmogų visada skambinu bendru pagalbos telefonu, kad žmonėms būtų suteikta jiems reikalinga pagalba. Juk niekada negali žinoti ar gulintis ant šaligatvio žmogus yra girtas, ar jam iš tikrųjų reikia pagalbos.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Taip buvo ir šiandien – važiavau po naktinės pamainos namo ir pro autobuso langą pamačiau, kad šalia Šiltnamių stotelės guli kažkoks vyriškis. Iškart paskambinau 112, telefonu išdėsčiau situaciją, mane sujungė su greitąja, perpasakojau atsiliepusiai moteriai situaciją, nurodžiau kuria kryptimi važiuojant Šiltnamių stotelėje guli žmogus, o ji kaip pradėjo šaukti: „Kokia ten gatvė? Kaip mes turim važiuoti? Aš neprivalau žinoti visų stotelių“.

http://g3.dcdn.lt/m/pc/20150403140022.call_09-49-10_OUT_112.AMR  Pokalbis

Atsiprašau, miela moterie, ar aš turiu tą žinoti? Ir jeigu žmogus nežino gatvės pavadinimo, tai jau jam pagalbos suteikt nereikia? Jūs juk dirbat prie kompiuterių ir galite rasti vietą žemėlapyje, bet net tai Jums atrodo per sudėtingas darbas?

Kartais kelios sekundės ar laiku nesuteikta pagalba gali negrįžtamai pakeisti žmogaus gyvenimą... Ir čia supranti, kad skambinantis, pavyzdžiui, šoko būsenos ar šiaip nelabai žinantis, kur tiksliai randasi, iš tokių žmonių, mano manymu, pagalbos nesulauks... (...)

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI dispečerės ir skaitytojos pokalbį pakomentavo VŠĮ „Greitosios medicinos pagalbos stotis“ atstovė Natalija Jasinskienė.

„Reikėjo būtinai nustatyti tikslią įvykio vietą, jei nurodomas netikslumas, gali praeiti didelis laiko tarpas (kol bus suteikta pagalba – DELFI) , ypatingai, jei yra vienpusis eismas ir neįmanoma kirsti juostos. Reikalinga tikslus adresas tam, kad būtų nustatytas važiavimo maršrutas“, – priežastį, kodėl teiraujamasi tikslaus adreso, nurodė N. Jasinskienė.

„Antras dalykas, paprastai mes iš viso prašome, kad žmogus, kviečiantis greitąją pagalbą, būtų šalia paciento, nes jeigu žmogui reikalinga tuo metu pagalba, bet koks šalia esantis žmogus gali kažką padaryti, besivadovaudamas mūsų dispečere. Tai jeigu jau ori žmonės padėti, tai jie turėtų tokiu atveju išlipti uš autobuso, prieiti prie žmogaus, ir pasakyti jo būklę. Tada jau dispečerė aiškintų, ką daryti, jei būtų kritinė ta būklė“, – sakė pašnekovė.

Jos teigimu, šiuo atveju dispečerė žinojo, kad žmogus nuvažiavęs, tad tik tikslino vietą, nes „kuo tikslesnė vieta, tuo greičiau yra atvažiuojama.“ N. Jasinskienė nurodė, kad skaitytojos aprašytu atveju į įvykio vietą greitoji pagalba atvažiavo ir žmogų surado.

Pašnekovė patvirtino, kad dirbantys dispečeriai turi kompiuterius, kuriuose gali rasti informaciją, tačiau pasak jos, taip gali būtų gaištamas laikas. „Dispečerinėje dirba medikai ir jie gali ir konsutaciją suteikti, ir kaip elgtis šalia esančiam žmogui“, – paklausta apie tai, ar apmokomi dispečerinės darbuotojai, nurodė pašnekovė.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (18)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (110)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (41)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (94)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (13)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.