Interneto svetainė - „nemokamai“

 (13)
Kaip sako sena patarlė – nėra tavęs internete vadinasi nėra tavęs iš viso. Įmonė ar privatus verslas, neturintis interneto svetainės, šiandien atrodo keistokai, o pasakymas - „mums nereikia“ - skamba dar keisčiau.
© Shutterstock nuotr.

Dabar internete galima rasti daug „specialistų“ ir įmonių, siūlančių sukurti internetinę svetainę už 1000 Lt, 500 Lt, 200 Lt ar net nemokamai. Apie pastarąsias ir norėčiau pakalbėti. Ar tikrai nemokamos svetainės yra tokios jau nemokamos?

Atsitiktine tvarka iš „Google“ paieškos atrinkom šešias tokias paslaugas siūlančias kompanijas. Visose jose skelbiama, kad interneto svetainė yra „nemokama“, TIK reikės mokėti talpinimo mokestį. Čia ir paaiškėja tikroji nemokamos svetainės kaina. Vienur talpinimo mokestis nurodoma už mėnesį, kitur už visus metus. Žemiau pateikiame lentelę (svetainių patalpinimai žinomi):

1 svetainė: 22,5Lt/mėn 270,0Lt/metai
2 svetainė: 9,0Lt/mėn 228,0Lt/metai
3 svetainė: 30,0Lt/mėn 360,0Lt/metai
4 svetainė: 9,0Lt/mėn 99,0Lt/metai
5 svetainė: 16,6Lt/mėn 200,0Lt/metai
6 svetainė: 35,0Lt/mėn 420,0Lt/metai

Dar patikrinome, kiek gi kainuoja talpinimo paslauga atskirai įvertinant, kad serveris turi palaikyti PHP ir MYSQL. Rasime, kad kaina metams gali svyruoja tarp 68 ir 200 Lt.

Išvada: nemokama svetainė nėra visai jau nemokama.

Ar visiems tinka tokios interneto svetainės? Jeigu jums tinklalapis reikalingas verslui, organizacijai ar veiklai reprezentuoti, ir norite atskleisti savo unikalumą ar pasirodyti savo srities profesionalais, šis sprendimas tiks tikrai ne visada. Dauguma svetainių kuriamos pagal šablonus ir atskirti vieną nuo kitos galima tik įsigilinus į turinį.

Taip pat svarbu pasidomėti, kas atsitiktų, jei įmonė užsidarytų, ar būtų galimybė svetainę perkelti pas kitą tiekėją ar gauti jos kopiją. Dalis kompanijų nemokamą svetainę siūlo kartu su domenu. Svarbu žinoti, kad jei domeną užregistruojate ne jūs asmeniškai, rizikuojate jį prarasti negrįžtamai! Tikiuosi apžvalga buvo naudinga.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Vilniuje vėjo nuverstas medis sutraiškė užsieniečių išsinuomotą automobilį (60)

Vilniuje kelionė nuomotu automobiliu Izraelio piliečiams buvo itin nemaloni - didžiulis vėjas ant jų užvertė medį.

Vilniaus oro uoste – sumaištis: niekur tokios darbo kokybės neteko matyti (410)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja Vilma Balčiūnienė, šiuo metu esanti Vilniaus oro uoste. Jos teigimu, pastarajame šeštadienio rytą susidarė beviltiška padėtis.

Nufilmavau įžūlų „drąsuolį“ – tokius vairuotojus reikia sudrausminti (74)

Balandžio 20 d., 16 val. Vilniuje, Gurių gatvėje, nufilmavau, kaip per 40 sekundžių „Hondos“ vairuotojas padarė 3 pažeidimus.

Velykų rytą prie piliakalnio aptiko nematytą augalą: gamtininkė paaiškino, kas tai per rūšis (20)

Snieguotas Velykų rytas DELFI skaitytoją Laimą pradžiugino maloniu atradimu – prie piliakalnio Stirniuose moteris atkreipė dėmesį į jai nematytą augalą. Jį nufotografavusi, skaitytoja nuotrauka pasidalijo su DELFI, prašydama padėti išsiaiškinti jo rūšį.

Kaunietis apstulbo pamatęs, ką darbuotojai pridarė kaimyno koridoriuje (30)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai, gyvenantys Noreikiškėse, pasidalino nuotrauka, kurioje matosi, kaip kabelinės televizijos ir interneto paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai atliko instaliacijos darbus jų namuose.