Interneto svetainė - „nemokamai“

 (13)
Kaip sako sena patarlė – nėra tavęs internete vadinasi nėra tavęs iš viso. Įmonė ar privatus verslas, neturintis interneto svetainės, šiandien atrodo keistokai, o pasakymas - „mums nereikia“ - skamba dar keisčiau.
© Shutterstock nuotr.

Dabar internete galima rasti daug „specialistų“ ir įmonių, siūlančių sukurti internetinę svetainę už 1000 Lt, 500 Lt, 200 Lt ar net nemokamai. Apie pastarąsias ir norėčiau pakalbėti. Ar tikrai nemokamos svetainės yra tokios jau nemokamos?

Atsitiktine tvarka iš „Google“ paieškos atrinkom šešias tokias paslaugas siūlančias kompanijas. Visose jose skelbiama, kad interneto svetainė yra „nemokama“, TIK reikės mokėti talpinimo mokestį. Čia ir paaiškėja tikroji nemokamos svetainės kaina. Vienur talpinimo mokestis nurodoma už mėnesį, kitur už visus metus. Žemiau pateikiame lentelę (svetainių patalpinimai žinomi):

1 svetainė: 22,5Lt/mėn 270,0Lt/metai
2 svetainė: 9,0Lt/mėn 228,0Lt/metai
3 svetainė: 30,0Lt/mėn 360,0Lt/metai
4 svetainė: 9,0Lt/mėn 99,0Lt/metai
5 svetainė: 16,6Lt/mėn 200,0Lt/metai
6 svetainė: 35,0Lt/mėn 420,0Lt/metai

Dar patikrinome, kiek gi kainuoja talpinimo paslauga atskirai įvertinant, kad serveris turi palaikyti PHP ir MYSQL. Rasime, kad kaina metams gali svyruoja tarp 68 ir 200 Lt.

Išvada: nemokama svetainė nėra visai jau nemokama.

Ar visiems tinka tokios interneto svetainės? Jeigu jums tinklalapis reikalingas verslui, organizacijai ar veiklai reprezentuoti, ir norite atskleisti savo unikalumą ar pasirodyti savo srities profesionalais, šis sprendimas tiks tikrai ne visada. Dauguma svetainių kuriamos pagal šablonus ir atskirti vieną nuo kitos galima tik įsigilinus į turinį.

Taip pat svarbu pasidomėti, kas atsitiktų, jei įmonė užsidarytų, ar būtų galimybė svetainę perkelti pas kitą tiekėją ar gauti jos kopiją. Dalis kompanijų nemokamą svetainę siūlo kartu su domenu. Svarbu žinoti, kad jei domeną užregistruojate ne jūs asmeniškai, rizikuojate jį prarasti negrįžtamai! Tikiuosi apžvalga buvo naudinga.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (47)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (3)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.

Vilniuje uždūmijo populiarus restoranas (19)

DELFI skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kaip gaisrinė atvyko gesinti šiandien pavakarę uždūmijusio restorano „Soya“, esančio A. Vienuolio g.

Praėjusios Joninės džiugino ne visus: jos iš mūsų buvo atimtos (40)

Mūsų valdžia iš raseiniškių atėmė Jonines. Nejaugi miesto gyventojai nenusipelno jokios bendros miesto šventės? Ar viskas daroma tam, kad gyventojai, kuo mažiau tarpusavyje bendrautų? Tiesa, Joninės buvo, tačiau daugiau kaip 20 km nuo miesto, miške, Molavėnuose, kur pėsčiomis nenueisi.