Interneto svetainė - „nemokamai“

 (13)
Kaip sako sena patarlė – nėra tavęs internete vadinasi nėra tavęs iš viso. Įmonė ar privatus verslas, neturintis interneto svetainės, šiandien atrodo keistokai, o pasakymas - „mums nereikia“ - skamba dar keisčiau.
© Shutterstock nuotr.

Dabar internete galima rasti daug „specialistų“ ir įmonių, siūlančių sukurti internetinę svetainę už 1000 Lt, 500 Lt, 200 Lt ar net nemokamai. Apie pastarąsias ir norėčiau pakalbėti. Ar tikrai nemokamos svetainės yra tokios jau nemokamos?

Atsitiktine tvarka iš „Google“ paieškos atrinkom šešias tokias paslaugas siūlančias kompanijas. Visose jose skelbiama, kad interneto svetainė yra „nemokama“, TIK reikės mokėti talpinimo mokestį. Čia ir paaiškėja tikroji nemokamos svetainės kaina. Vienur talpinimo mokestis nurodoma už mėnesį, kitur už visus metus. Žemiau pateikiame lentelę (svetainių patalpinimai žinomi):

1 svetainė: 22,5Lt/mėn 270,0Lt/metai
2 svetainė: 9,0Lt/mėn 228,0Lt/metai
3 svetainė: 30,0Lt/mėn 360,0Lt/metai
4 svetainė: 9,0Lt/mėn 99,0Lt/metai
5 svetainė: 16,6Lt/mėn 200,0Lt/metai
6 svetainė: 35,0Lt/mėn 420,0Lt/metai

Dar patikrinome, kiek gi kainuoja talpinimo paslauga atskirai įvertinant, kad serveris turi palaikyti PHP ir MYSQL. Rasime, kad kaina metams gali svyruoja tarp 68 ir 200 Lt.

Išvada: nemokama svetainė nėra visai jau nemokama.

Ar visiems tinka tokios interneto svetainės? Jeigu jums tinklalapis reikalingas verslui, organizacijai ar veiklai reprezentuoti, ir norite atskleisti savo unikalumą ar pasirodyti savo srities profesionalais, šis sprendimas tiks tikrai ne visada. Dauguma svetainių kuriamos pagal šablonus ir atskirti vieną nuo kitos galima tik įsigilinus į turinį.

Taip pat svarbu pasidomėti, kas atsitiktų, jei įmonė užsidarytų, ar būtų galimybė svetainę perkelti pas kitą tiekėją ar gauti jos kopiją. Dalis kompanijų nemokamą svetainę siūlo kartu su domenu. Svarbu žinoti, kad jei domeną užregistruojate ne jūs asmeniškai, rizikuojate jį prarasti negrįžtamai! Tikiuosi apžvalga buvo naudinga.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Vairuotojas įspėja: Pakruojo r. – sudėtingos vairavimo sąlygos, nuo kelio nulėkė vilkikas (1)

DELFI penktadienio rytą sulaukė skaitytojo Martyno laiško, kuriame jis panoro įspėti kitus vairuotojus. Pasak vyro, Šiaulių aps. Pakruojo rajone ant kelių – labai daug sniego, ir vis dar sninga. Jis pats užfiksavo nuo kelio nulėkusį vilkiką.

Darbuotojų atsakymas parodoje pravirkdė: negaliu nustoti pykti (251)

„Kai jau viskam pasiruošiau, man sako, kad manęs neįleis, nes „tokios taisyklės“, – pasibaisėjo 3 vaikų mama Justė. Moteris prisipažino, kad net apsiverkė sužinojusi, kad į prekybos centre atsidariusią parodą moterys su vaikiškais vežimėliais nėra įleidžiamos. Nors jai buvo padaryta išimtis, supykusi DELFI skaitytoja pasidalijo nuoskauda dėl tokio organizatorių sprendimo.

Nufilmavo, kaip vos neįvyko tragedija: BMW vairuotojo perėja nesulaikė (28)

Milimetras iki tragedijos – taip kraują stingdantį įrašą pavadino DELFI skaitytojas, pasidalijęs vaizdo įrašu, kuris dar kartą moko pėsčiuosius net ir per perėją eiti labai atsargiai.

Palygino prekės kainą skirtingose šalyse – skirtumas nustebino (200)

DELFI skaitytojas Vygandas pasidalijo su portalu savo atradimu – vyrą nustebino tai, kad už vieną prekę Lietuvoje jam tenka mokėti daugiau, nei Belgijoje, Vokietijoje ar Italijoje. „Malonu, kai prekybos centrai mus laiko labiau pasiturinčiais“, – ironizavo jis.

Lietuvi, atsipeikėk: jei nesituokia, nereiškia, kad paliks (109)

Kaip mes galime siekti tolerancijos „kitoms“ visuomenės grupėms, jei nesugebame toleruoti vienas kito? Tarp vyresnių žmonių nusistovėję stereotipai dusina kiekvieną iš mūsų, nes tobulų nėra. Stereotipai apie šeimą, vyriškus vyrus ir moteriškas moteris, vaikų kiekį ir pinigus.