Į Lietuvą grįžusį tautietį nustebino spalvotas voras – tokio dar neteko matyti

 (15)
Iš Airijos gimtinės aplankyti atvykęs DELFI skaitytojas Paulius Petrulis svečiuose pas draugus pastebėjo anksčiau jam nematytą vorą. Pasak vyro, nei jam, nei šeimininkams šio gyvio Lietuvoje matyti neteko, tad jis teiravosi, kas jis.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Kaip pasakojo DELFI skaitytojas P. Petrulis, vorą jis su Kęstučiu ir Renata Lukšais pastebėjo jų sodyboje Kužių miestelyje, Šiaulių rajone.

„Aptikome vorą, kuris nustebino savo spalvomis. Tokio Lietuvoje man ir mano draugams dar neteko matyti, – rašė skaitytojas. – Voras – nago dydžio.“

DELFI kreipėsi į voragyvių specialistą, elektroninės egzotinių nariuotakojų parduotuvės „Staktos voras“ įkūrėją Edgarą Čepulkovskį, kuris nurodė, kad nuotraukoje skaitytojo įamžintas voras – paprastasis vapsvavoris.

Kaip rašoma svetainėje staktosvoras.lt, vapsvavoris daugiausia paplitęs Europoje, tačiau taip pat aptinkamas Afrikoje (šiaurinėje jos dalyje), Pietų Azijoje, Japonijoje, Kinijoje. Nurodoma, kad įsikurti vapsvavoris labiausiai mėgsta miškų pakraščiuose, pievose ir pakelėse.

Kaip rašoma svetainėje, voro toksinas yra mirtinas vabzdžiams, bet praktiškai visiškai nekenksmingas žmonėms, todėl įkandus vapsvavoriui, oda galėtų nebent šiek tiek parausti.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (53)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (30)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.