Į Angliją emigravęs lietuvis atskleidė, kiek uždirba

 (298)
„Neturiu aukštojo išsilavinimo ir uždirbu 14 tūkst. litų per mėnesį“, – rašė komentatorių aistras sukėlęs DELFI skaitytojas, manantis, kad diplomo, norint daug uždirbti, reikia ne visada. Vis dėlto kitas išdrįso jam paprieštarauti – neseniai baigęs universitetą jis gali pasigirti jau 13 tūkst. litų alga. Tiesa, ne tėvynėje.
© AFP/Scanpix

Aš irgi esu 28-erių, bet aš turiu aukštąjį išsilavinimą. 2005 m. baigiau mokyklą ir įstojau į universitetą Anglijoje, daugiau niekur kitur įstoti nebandžiau, nes nebuvau tikras, ką noriu daryti toliau.

Pradėjau studijuoti, tačiau po pusmečio mane iš universiteto išmetė, nes negavau paramos – tais metais mokslas Anglijoje Europos Sąjungos šalių piliečiams buvo nemokamas, jei tėvai neuždirbo daugiau nei 15 tūkst. svarų, tačiau, pasirodo, mano tėvai uždirbo daugiau.

Tėvams nieko nesakiau ir dvejus metus tiesiog dirbau, kad susimokėčiau skolą už mokslus, o tai padaręs grįžau į universitetą, tik specialybę pakeičiau. Nusprendžiau mokytis buhalterijos (anksčiau buvau pasirinkęs rinkodarą). Labai suklydau su savo pasirinkimu, nes galvojau, kad reikės daug matematikos, kurią moku labai gerai, bet taip nebuvo.

Nemėgau kurso, bet baigiau 2:1 (sistema, taip nurodanti pažymį, kuriuo baigtas universitetas) diplomu, kuris Anglijoje yra vertinamas gerai, ir įsidarbinau tame pačiame universitete, bet jau kaip duomenų analitikas. Galima sakyti, ir biuro programuotojas – rašau kodus, kad kelių mygtukų paspaudimu būtų galima sukurti ataskaitas.

To nesimokiau ir kol neįsidarbinau, jokios programavimo kalbos nemokėjau, bet išnaudojau tai, ką išmokau studijuodamas, kad gaučiau darbą, o per dvi dienas išmokau „Oracl sql“ programavimo kalbą tiesiog naudodamasis virtualiomis pamokomis. Vėliau vadybininkas mane nusiuntė į kursus.

Dabar uždirbu šiek tiek daugiau nei 3000 svarų, litais – apie 13 tūkst., nors ką tik baigiau aukštąją mokyklą. 2011 m. pradėjau dirbti universitete, 2012 m. uždirbau 1000 svarų per mėnesį. Manau, gavęs aukštojo mokslo diplomą gali kilti karjeros laiptais greičiau ir aukščiau, jei sugebėsi tai išnaudoti. Nebūtina dirbti tai, ką studijavai, nes studijuodamas išmoksti daugiau nei pasirinkta specialybė.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo patirtimi – kokių pajamų reikia jums, norint oriai gyventi sostinėje? Kokios Jūsų šeimos išlaidos? Galbūt pastebėjote, kaip skiriasi išgyvenimo kaina Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose?

Savo patirtimi galite pasidalinti žemiau arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.