Giedriui Notkui prieš ralį kelią pastojo šernas

 (1)
Jau šiandien Estijos pašonėje esančioje Saremos saloje startuos 46-asis ralis „Saaremaa“. Jame dalyvauja ir keli lietuvių ekipažai, tačiau daugiausiai tikimasi iš Giedriaus Notkaus ir Dainiaus Aleknos dueto. Ketvirtadienį visi dalyviai užsirašinėjo trasas, kurias reikės įveikti penktadienį ir šeštadienį.

Estijos ralio čempionato paskutinį etapą šiemet sudarys 11 greičio ruožų, kuriais dalyviai įveiks beveik 120 kilometrų. Ketvirtadienį visi sportininkų duetai savo „Recce“ automobiliais užsirašinėjo trasos elementus. Tuo metu žiniasklaidos atstovai pasistengė įamžinti Saremos salos grožį ir dalyvius, kurie sudarinėjo ar tikslino stenogramas.

Po susirašymo stadijos į sodybą grįžęs Giedrius Notkus sakė, kad jau keletą metų iš eilės ralis „Saaremaa“ jau praktiškai niekuo nebestebina.

„Iš tikrųjų nieko naujo nepamatėme. Greičio ruožai daugiau ar mažiau jau važiuoti ir yra žinomi. Galbūt nauja yra tik tai, kad kai kurie „dopai“ yra padaryti į kitą pusę, priešingą, negu buvo praėjusiais ar dar ankstesniais metais. Būtent dėl šios priežasties greičio ruožus galima vertinti kaip šiek tiek pasikeitusius. Tačiau yra ir jau važiuotų greičio ruožų, tiesa, šiek tiek patrumpintų ar jau su važiuotomis trasos konfigūracijomis.  Bet iš esmės – „dopai“ yra žinomi“, – po susirašymo kalbėjo G. Notkus.

„Lyginant su praėjusiais metais, šiemet yra kiek sausesnė danga.  Galbūt mažiau lietaus čia buvo ir todėl nėra taip šlapia, nėra taip slidu. Danga pakankamai tvirta, pakankamai kieta. Žinoma, miškingose vietovėse buvo kiek slidesnių vietų, bet manau, kad iki varžybų danga pradžius ir ten. Galvoju, kad šiame ralyje bus tikrai dideli greičiai ir tikrai gražu žiūrovams“, – apie greičio ruožus kalbėjo sporto meistras.

„Šiandien, susirašinėjant trasas, daug kas perbėgo mums kelią. Ir katinai, ir voverės, ir stirnos, bet  vieną greičio ruožą mums užstojo didelis, „zdarovas“ šernas, juodas toks. Teko sustoti ir spręsti, kaip čia toliau važiuoti. Bet, matyt, šernas turėjo savų reikalų ir nukiūtino toliau į mišką. Taigi šiokį tokį kontaktą su laukine gamta turėjome“, – neeiliniais įspūdžiais dalijosi lenktynininkas.

„Iš tikrųjų, ambicijos ir norai visada būna kuo didžiausi. Norime finišuoti pirmoje vietoje, nes po praėjusių metų įvykių, kai nepavyko baigti varžybų, norisi šiemet pasiekti kuo aukštesnę vietą. Taigi, taikysimės į pirmą vietą klasėje ir dešimtuką „ovarall“ (liet. apskritai). Mūsų šansai yra tikrai nemaži. Jeigu technika nepaves ir trasos bus svetingos, manau, kad tarp dešimt geriausių mus pamatysite“, - ambicijas įvardijo sporto meistras.

„Mūsų komandos gerbėjai dar ketvirtadienį skambino, po truputį renkasi. Kai kas šiandien atvažiuoja, kai kas rytoj. Manau ir tikiu, kad žalios ir baltos spalvų bus pilnos trasos“, – savo sirgalius įvertino G. Notkus.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Paspėliokite. Kiek gauna įmonės darbuotojas? (5)

Po to, kai pasklido informacija apie tai, kad kiekvienas gali viešai internete patikrinti, koks yra vienoje ar kitoje įmonėje mokamas vidutinis atlyginimas, daugybė žmonių ėmė tikrinti, kokia situacija yra jų darbovietėje. Natūralu, kad vidutinis atlygis nebūtinai atspindi realią situaciją, nes jį skaičiuojant įtraukiami ir aukščiausias, ir žemiausias pozicijas užimančių žmonių atlyginimai, kurie gali itin skirtis. Vis dėlto, kviečiame į visa tai pažiūrėti ne taip rimtai ir paspėlioti, kiek uždirba DELFI Piliečiui parašę darbuotojai.

Akibrokštas poliklinikoje: vaizdas filmuke „Maša ir lokys“ atėmė žadą (443)

Vieną vasario rytą Vilniaus Šeškinės poliklinikoje apsilankęs Donatas Jokūbaitis buvo itin nemaloniai nustebintas. Vyriškiui nuotaiką sugadino ne eilės ar personalo elgesys, o tai, ką jis išvydo per poliklinikos televizorių pacientams rodomoje filmuko „Maša ir lokys“ serijoje. Joje vaikams skirto filmuko herojė buvo rodoma užsimaukšlinusi kaip iš akies trauktą NKVD, SSRS egzistavusios institucijos, represinės žinybos darbuotojo kepurę („tetrūksta“ ant originalo esančio kūjo ir pjautuvo). Poliklinika už įvykusį nesusipratimą atsiprašo.

Kitokie pasivaikščiojimai. Vilkikai Berlyno centre ir vokiškos „Užgavėnės“

Berlyno centras. Garsioji Kurfürstendamm gatvė, kurioje – Kaiserio Vilhelmo atminimo bažnyčia (prie jos praėjusių metų gale įvyko teroro išpuolis), KaDeWe, kino teatrai, viešbučiai, įprastai sekmadienį būna kaip išmirusi. Tačiau kitokia ji buvo vasario 19 d., kai vokiečiai Berlyno Vakaruose šventė savo užgavėnes (Fasching karnavalas).

Fotografo nuotraukose – ryškūs benamių Vilniaus kačių portretai (20)

Kai kurie gatvėse besiglaudžiančias kates paprasčiausiai praeina, kiti – gelbėja, o ne kartą savo Vilniaus fotografijomis sostinės gyventojus žavėjęs Gabrielius Khiterer nusprendė jas įamžinti neįprastoje nuotraukų serijoje. Ją sudaro išraiškingi kačių portretai, kurie jau spėjo sulaukti internautų dėmesio.

Pasibaisėjo žmonių reakcija į girtą vyrą parduotuvėje (79)

Aš noriu tik pasakyti ačiū vyrui, kuris parodė, kad dar yra pilietiškų žmonių, ir kad tik dėl tokių žmonių gali jaustis saugus parduotuvėje.