Festivalio įspūdžiai: apie džiazą, kurio klausėsi ir žmonės, ir žvirbliai

Vakar „Vilnius Jazz“ sukvietė poetiško ir nuotaikingo džiazo mėgėjus į Rusų dramos teatrą. Teatro pastatas, beje, nors ir švenčia savo šimtąjį gimtadienį, vakar atrodė sveikai ir šiltai visus pasitiko.
© Skaitytojo nuotr.

Vakar taip pat buvo ir Panamos kanalo gimtadienis, lygiai prieš šimtą metų buvo nugriautas paskutinis pylimas, o jau po metų kanalu praplaukė senutė laivė vardu „Alexandre La Valley“ – čia šiaip sau.

Pirmasis vakar grojo po visą pasaulį keliaujantis Liuksemburgo vibrafonisto Pascalio Schumacherio kvartetas. Buvo taip, kaip ir žadėjo „Vilnius Jazz“, – melodinga, poetiška ir atpalaiduojanti muzika, švelniai suausta keturių žavių vyrų rankomis (ak) kartais paleidžianti šiurpuliukus, bėgančius pianino klavišais per nugarą. Žmonėms ir žvirbliams tupintiems balkonuose patiko. Kaip gali nepatikti snaigės arba krištolas. Nors viena protinga (ir graži) moteris pastebėjo, kad Liuksemburgas – tai antra Suomija ir tik itin keisti žmonės gali sugalvoti džiazą groti metalofonu.

2002 metais, tada, kai susikūrė „Pascalio“ kvartetas, pasaulis neteko Astrid Lindgren, Prancūzijoje rinkimus laimėjo Jacques Chiracas, o Šveicarija suvalgė kažko aštraus ir prisijungė prie JTO. Iš Šveicarijos, beje, ir antroji „Vilnius Jazz“ grupė, grojusi vakar vakare.

Tai „Hildegard Lernt Fliegen” – Hildegarda mokosi skraidyti. Džiazo, triukšmo meno, kabareto, poezijos, komedijos, žongliravimo, žaidimo sekstetas grojantis viskuo nuo rašomųjų mašinėlių iki pačių žiūrovų. Mes ir buvom tos Hildegardos, mus ir mokė šveicarai skraidyti. Ir visi tie, kurie nebuvo neutralūs, mėgavosi režisuotai chaotišku „Hildegard Lernt Fliegen“ pasirodymu.

Nors vienas gražus (ir protingas) vyras pastebėjo, kad visą tai jau padarė Emir Kusturica ir jo „No Smoking Orchestra“, o Hildegard sekstetas buvo labai mandagi čigonė: „Aš labai atsiprašau, apgaileistauju, gal galėčiau... Hm... Truputį jums iš delno paburt“, bet va širdies ir nepavogė.

BBC radijas neseniai pranešė, kažką panašaus į tai, kad grožinės literatūros skaitymas gerina socialinius žmogaus įgūdžius ir ugdo empatiją. Net kai būna sunku skaityti knygą ir nejaučiame malonumo to darydami, ji vis tiek net piktybiškai mus tobulina. Džiazas irgi.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Baltarusijos apsuptyje esantis Navikų kaimelis kviečia į Petrines (9)

Daugeliui žmonių kultūra, regis, asocijuojasi tik su didmiesčiais ir masiniais renginiais, kuomet mažesniuose miesteliuose ar kaimuose gali atrodyti, kad visa kultūra yra mirusi arba gyvuoja tik anti-kultūra.

Įžūlus užsieniečio automobilio statymas sunervino praeivį (38)

DELFI skaitytojas vakar užfiksavo įžūliai vairuotojo pastatytą automobilį – ne tik per dvi vietas, bet ir neįgaliesiems skirtoje zonoje.

Ramunė Vilkoitytė. Nevaisingos poros renkasi ir emigraciją (23)

Lietuvoje nevaisingų porų skaičius sudaro vidutinį šalies miestą. Kūdikio susilaukti trokštančios šeimos pagalbos ieško Lietuvos klinikose, artimajame užsienyje, o kartais pasirenka ir ilgalaikę emigraciją.

Nufilmavo: Kaune praūžė vasariška liūtis (11)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai vaizdo įrašą, kur matyti Kauno gatves skalavusi liūtis.

Skaitytojos priežastys, kodėl reikia įsigyti šunį (52)

Noriu su visais pasidalinti savo džiaugsmu. Mūsų dienos su metais yra linkusios supanašėti – rytais pirmoji nubunda panelė Rutina ir visus už rankos pradeda vesti jau pramintais takais per dieną į vakarą.