Festivalio įspūdžiai: apie džiazą, kurio klausėsi ir žmonės, ir žvirbliai

Vakar „Vilnius Jazz“ sukvietė poetiško ir nuotaikingo džiazo mėgėjus į Rusų dramos teatrą. Teatro pastatas, beje, nors ir švenčia savo šimtąjį gimtadienį, vakar atrodė sveikai ir šiltai visus pasitiko.
© Skaitytojo nuotr.

Vakar taip pat buvo ir Panamos kanalo gimtadienis, lygiai prieš šimtą metų buvo nugriautas paskutinis pylimas, o jau po metų kanalu praplaukė senutė laivė vardu „Alexandre La Valley“ – čia šiaip sau.

Pirmasis vakar grojo po visą pasaulį keliaujantis Liuksemburgo vibrafonisto Pascalio Schumacherio kvartetas. Buvo taip, kaip ir žadėjo „Vilnius Jazz“, – melodinga, poetiška ir atpalaiduojanti muzika, švelniai suausta keturių žavių vyrų rankomis (ak) kartais paleidžianti šiurpuliukus, bėgančius pianino klavišais per nugarą. Žmonėms ir žvirbliams tupintiems balkonuose patiko. Kaip gali nepatikti snaigės arba krištolas. Nors viena protinga (ir graži) moteris pastebėjo, kad Liuksemburgas – tai antra Suomija ir tik itin keisti žmonės gali sugalvoti džiazą groti metalofonu.

2002 metais, tada, kai susikūrė „Pascalio“ kvartetas, pasaulis neteko Astrid Lindgren, Prancūzijoje rinkimus laimėjo Jacques Chiracas, o Šveicarija suvalgė kažko aštraus ir prisijungė prie JTO. Iš Šveicarijos, beje, ir antroji „Vilnius Jazz“ grupė, grojusi vakar vakare.

Tai „Hildegard Lernt Fliegen” – Hildegarda mokosi skraidyti. Džiazo, triukšmo meno, kabareto, poezijos, komedijos, žongliravimo, žaidimo sekstetas grojantis viskuo nuo rašomųjų mašinėlių iki pačių žiūrovų. Mes ir buvom tos Hildegardos, mus ir mokė šveicarai skraidyti. Ir visi tie, kurie nebuvo neutralūs, mėgavosi režisuotai chaotišku „Hildegard Lernt Fliegen“ pasirodymu.

Nors vienas gražus (ir protingas) vyras pastebėjo, kad visą tai jau padarė Emir Kusturica ir jo „No Smoking Orchestra“, o Hildegard sekstetas buvo labai mandagi čigonė: „Aš labai atsiprašau, apgaileistauju, gal galėčiau... Hm... Truputį jums iš delno paburt“, bet va širdies ir nepavogė.

BBC radijas neseniai pranešė, kažką panašaus į tai, kad grožinės literatūros skaitymas gerina socialinius žmogaus įgūdžius ir ugdo empatiją. Net kai būna sunku skaityti knygą ir nejaučiame malonumo to darydami, ji vis tiek net piktybiškai mus tobulina. Džiazas irgi.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nufilmavo kelių „chuliganą“: nuo kada BMW galioja kitos taisyklės? (153)

„Nuo kada BMW vairuotojams nereikia rodyti posūkių nei persirikiuojant, nei darant posūkį?“, – stebėjosi DELFI skaitytojas, vasario 20 d. nufilmavęs taip besielgiantį vairuotoją Laisvės pr., Vilniuje.

Vairuotojas įspėja: Pakruojo r. – sudėtingos vairavimo sąlygos, nuo kelio nulėkė vilkikas (2)

DELFI penktadienio rytą sulaukė skaitytojo Martyno laiško, kuriame jis panoro įspėti kitus vairuotojus. Pasak vyro, Šiaulių aps. Pakruojo rajone ant kelių – labai daug sniego, ir vis dar sninga. Jis pats užfiksavo nuo kelio nulėkusį vilkiką.

Darbuotojų atsakymas parodoje pravirkdė: negaliu nustoti pykti (260)

„Kai jau viskam pasiruošiau, man sako, kad manęs neįleis, nes „tokios taisyklės“, – pasibaisėjo 3 vaikų mama Justė. Moteris prisipažino, kad net apsiverkė sužinojusi, kad į prekybos centre atsidariusią parodą moterys su vaikiškais vežimėliais nėra įleidžiamos. Nors jai buvo padaryta išimtis, supykusi DELFI skaitytoja pasidalijo nuoskauda dėl tokio organizatorių sprendimo.

Nufilmavo, kaip vos neįvyko tragedija: BMW vairuotojo perėja nesulaikė (28)

Milimetras iki tragedijos – taip kraują stingdantį įrašą pavadino DELFI skaitytojas, pasidalijęs vaizdo įrašu, kuris dar kartą moko pėsčiuosius net ir per perėją eiti labai atsargiai.

Palygino prekės kainą skirtingose šalyse – skirtumas nustebino (202)

DELFI skaitytojas Vygandas pasidalijo su portalu savo atradimu – vyrą nustebino tai, kad už vieną prekę Lietuvoje jam tenka mokėti daugiau, nei Belgijoje, Vokietijoje ar Italijoje. „Malonu, kai prekybos centrai mus laiko labiau pasiturinčiais“, – ironizavo jis.