Festivalio įspūdžiai: apie džiazą, kurio klausėsi ir žmonės, ir žvirbliai

Vakar „Vilnius Jazz“ sukvietė poetiško ir nuotaikingo džiazo mėgėjus į Rusų dramos teatrą. Teatro pastatas, beje, nors ir švenčia savo šimtąjį gimtadienį, vakar atrodė sveikai ir šiltai visus pasitiko.
© Skaitytojo nuotr.

Vakar taip pat buvo ir Panamos kanalo gimtadienis, lygiai prieš šimtą metų buvo nugriautas paskutinis pylimas, o jau po metų kanalu praplaukė senutė laivė vardu „Alexandre La Valley“ – čia šiaip sau.

Pirmasis vakar grojo po visą pasaulį keliaujantis Liuksemburgo vibrafonisto Pascalio Schumacherio kvartetas. Buvo taip, kaip ir žadėjo „Vilnius Jazz“, – melodinga, poetiška ir atpalaiduojanti muzika, švelniai suausta keturių žavių vyrų rankomis (ak) kartais paleidžianti šiurpuliukus, bėgančius pianino klavišais per nugarą. Žmonėms ir žvirbliams tupintiems balkonuose patiko. Kaip gali nepatikti snaigės arba krištolas. Nors viena protinga (ir graži) moteris pastebėjo, kad Liuksemburgas – tai antra Suomija ir tik itin keisti žmonės gali sugalvoti džiazą groti metalofonu.

2002 metais, tada, kai susikūrė „Pascalio“ kvartetas, pasaulis neteko Astrid Lindgren, Prancūzijoje rinkimus laimėjo Jacques Chiracas, o Šveicarija suvalgė kažko aštraus ir prisijungė prie JTO. Iš Šveicarijos, beje, ir antroji „Vilnius Jazz“ grupė, grojusi vakar vakare.

Tai „Hildegard Lernt Fliegen” – Hildegarda mokosi skraidyti. Džiazo, triukšmo meno, kabareto, poezijos, komedijos, žongliravimo, žaidimo sekstetas grojantis viskuo nuo rašomųjų mašinėlių iki pačių žiūrovų. Mes ir buvom tos Hildegardos, mus ir mokė šveicarai skraidyti. Ir visi tie, kurie nebuvo neutralūs, mėgavosi režisuotai chaotišku „Hildegard Lernt Fliegen“ pasirodymu.

Nors vienas gražus (ir protingas) vyras pastebėjo, kad visą tai jau padarė Emir Kusturica ir jo „No Smoking Orchestra“, o Hildegard sekstetas buvo labai mandagi čigonė: „Aš labai atsiprašau, apgaileistauju, gal galėčiau... Hm... Truputį jums iš delno paburt“, bet va širdies ir nepavogė.

BBC radijas neseniai pranešė, kažką panašaus į tai, kad grožinės literatūros skaitymas gerina socialinius žmogaus įgūdžius ir ugdo empatiją. Net kai būna sunku skaityti knygą ir nejaučiame malonumo to darydami, ji vis tiek net piktybiškai mus tobulina. Džiazas irgi.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Komiškas vaizdelis Marijampolėje: drausmina šaligatviais lakstančius pėsčiuosius (3)

Esate matę keistoje vietoje pastatytą kelio ženklą? Kažin, ar jis prilygsta tam, kurį pavyko užfiksuoti marijampoliečiui Karoliui. Vienoje socialinio tinklo grupėje vyras pasidalijo nuotrauka, kurioje užfiksuota itin komiška situacija – pėsčiųjų prašoma neviršyti 30 km/h greičio. Nuotrauka Karolis sutiko pasidalyti su DELFI Piliečiu.

Papiktino kaimynų elgesys daugiabučio aikštelėje: kreipėmės visur (18)

Ne paslaptis, jog pasitaiko atvejų, kai kauniečiai savarankiškai imasi „įvedinėti tvarką“ savo gyvenamoje teritorijoje. Faktas patvirtintas dar kartą, kai portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojo laiškas-skundas dėl dideliais akmenimis užtvertos kiemo teritorijos. Esą kieme dėl sudarytų kliūčių neįmanoma pravažiuoti automobiliu. Tačiau, kad ir kam besiskųstumei, pasak vyro, niekas negirdi ir problemos spręsti nesiima.

Ypatingą skelbimą apie garažą parašęs vyras susilaukė didžiulio internautų dėmesio (69)

Ar kada nors planavote pirkti metalinį garažą? Jei jums ir atrodo, kad tikrai ne, palaukite ir į šį klausimą sau atsakykite perskaitę klaipėdiečio Juozo, dabar gyvenančio Kaune, odę garažui, kuria jis pasidalino skelbime, norėdamas parduoti saviškį.

Absurdiškas sekmadienio atsitikimas: į Ignaliną keliavę panevėžiečiai nusivylė savivaldybe (2)

Jūsų dėmesį norime patraukti absurdišku sekmadienio atsitikimu. Manau, esate girdėję apie teatro festivalį „Šimtakojis“, kuris vyksta visoje Lietuvoje. Mūsų spektaklis, absurdo drama „13“, dalyvaudamas šiame konkurse laimėjo pirmąja vietą, ir kaip prizą gavo nemokamą išvyką į kitą etapą Ignalinoje. O su šiuo laimėjimu prasidėjo „linksmybės“.

Paupių rajono bendruomenė kartu švarino apylinkes (5)

Prie jubiliejinės dešimtosios akcijos „Darom 2017“, kuri vyko balandžio 22 d. visoje Lietuvoje, prisijungė ir Klaipėdos miesto Paupių rajono bendruomenė.