Europos jaunimo savaitė Šiauliuose: keturios dienos, keturi iššūkiai, tūkstančiai jaunų žmonių

Keturios dienos, keturi iššūkiai, tūkstančiai jaunų žmonių. Su tokia žinute Šiauliuose gegužės 1-5 d. startavo pirmas ir didžiausias Šiauliuose Europos jaunimo savaitės renginys „FEST`17“.
© Foto / Benas Jankauskas

Europos jaunimo savaitės iniciatorė ir organizatorė Lina Lukytė kalbėjo, kad „EJS FEST'17“ – tai žinutė, įkvėpimas, galimybė, lūžis, nauja realybė mieste. Iš/si/judinimas bendruomenės, miesto socialinių erdvių ir mąstymo dekonstravimas ir perbraižymas. Toks buvo mūsų komandos iššūkis, kitokiomis formomis kalbėti apie jaunų žmonių solidarumą, kuris yra šių metų Europos jaunimo savaitės tema“. Visi suplanuoti renginiai buvo nukreipti į alkoholio prevenciją tarp jaunų žmonių, parodant, kad įmanomas pozityvus laisvalaikis.

Pirmasis iššūkis – diskusija ant Fotografijos muziejaus stogo, kur buvo aptariamos jaunų žmonių galimos vienybės formos ir jų reikšmingumas, šio vieningumo būtinybė, didinant miestiečių toleranciją ir kitaip atrodantiems, ir kitaip galvojantiems.

Antrasis iššūkis – kartu su įvairiomis socialinėmis grupėmis susikabinus su pažįstamais ir nepažįstamais solidariai nueiti 1000 žingsnių. Ėjimas išsiskyrė tuo, kad pirmą kartą sportas buvo pateikiamas kaip solidarus ir bendruomenę vienijantis elementas.

Kaip teigia organizatorius Vaidas Rusys, trečias iššūkis buvo susijęs su Šiaulių pietinio mikrorajono mitais ir stereotipais: „Daugiau nei šimtas miestiečių kartu su knygos „Pietinia kronikas“ autoriumi Rimantu Kmita slampinėjo po miegamąjį rajoną ir klausėsi autoriaus istorijų apie šį rajoną. Pagrindinis tikslas – išbalansuoti nusistovėjusias normas ir iš/į/prasminti „pietinio“ erdves ir gyventojus, kalbant apie socialines problemas, matant ir pajaučiant pietinio kultūrinius atitvarus, perėjas ir istoriją.“

Ketvirtasis organizatorių keliamas iššūkis buvo jaunimo piknikas, kurio metu miesto ežero pakrantė šurmuliavo ir kvepėjo kepiniais. Ant stogo grojo „Colours of Bubbles“. Pikniko dalyvė Paulina kalbėjo: „Kartais pagalvodavau, Šiauliai yra visiškai apleistas, nuobodus miestas. Bet vakar įsitikinau, jog klydau. Nerealus koncertas ant stogo, jaukus vakaras su užkandžiais ir draugais. Tikrai buvo nuostabi diena.“

Europos jaunimo savaitės „FEST`17“ metu dalyvavo tūkstančiai jaunų žmonių, kuriems yra svarbus Šiaulių miestas ir jo ateitis.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (50)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.