Esu pakraupusi: uždirbame tiek, kad su šeima į kiną nueiti negalime

 (535)
Atėjo euras – valio! O atlyginimai? Kainos pakilo, pabrango tiek maistas, tiek paslaugos, vos ne vienas prie vieno. Esu 30 metų moteris, auginanti du mažamečius vaikus (6 metų ir 7 metų), vienas eina į mokyklą, kitas – dar į darželį.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Ir ką gi mes šioje situacijoje turime?

1. Už darželį reikia mokėti apie 70 eurų, mokykloje vaikui reikia nupirkti pietus, juk valgyti tai turi. Kaina – apie 30 eurų, tai 100 eurų jau nėra, dar net nepradėjus skaičiuoti...

2. Turim pasiėmę būsto paskolą (na, tėvai būsto nenupirko, jokio palikimo neturime), per mėnesį už paskolą mokame apie 230 eurų;

3. Komunaliniai – nuo 100 iki 200 eurų, priklauso nuo sezono;

4. Išlaidos kurui arba viešajam transportui (juk į darbą važiuoti tai reikia) – mėnesinis bilietas kainuoja apie 30 eurų;

5. Televizija, internetas – 20 eurų.

Dar net nepradėjau kalbėti apie maistą, drabužius, vaistus ir kt., o jau išėjo 480-580 eurų...
Tęskime pokalbį toliau: esu baigusi aukštąjį mokslą, turiu 10 metų patirtį, o kai darbo ieškojau, kur beėjau, visur siūlė minimumą... Kas gi nutiko? Kodėl žmogus, turintis išsilavinimą, yra toks nevertinamas?

Kaip išgyventi 4 asmenų šeimai, jei abu tėvai uždirba minimumą? Nuskaičiavus mokesčius gaunasi apie 273 eurų, o ne 325 eurai. Sudėkim – 546 eurų tėvų uždirbamos pajamos. Kaip puiku, užtenka už viską susimokėti, tai iš ko gyventi?

Vaikai auga, reikia drabužių, batų, kuprinės, ir t.t. Ką galima pasiūlyti vaikams? Apie kino teatrą kalbos nėra, mūsų šeimai tai kainuotų apie 30 eurų, tai ar galima leisti tiek išleist už 1-2 val. trunkantį malonumą?

Esu pakraupusi dėl šalies politikos, darbdavių. Man protu nesuvokiama, kaip žmonės gali būti čia laimingi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norime pasiteirauti Jūsų – kokia suma išgyventi per mėnesį yra reikalinga jums? Kam išleidžiate daugiausiai, kaip sutaupote? Galbūt galite nurodyti, kad itin padidino ar sumažino jūsų išlaidas?

Pasidalinkite savo patirtimi el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Pinigai“ arba spausdami pilką mygtuką čia iki spalio 11 d. Vienam iš jūsų atiteks pusės metų pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.