Dvasios stiprybės medikams ir ligoniams suteiks nauja skulptūra

 (8)
Turbūt ne vienas mūsų, skaitęs Bibliją, atsimena epizodą, kai Kristus prikėlė iš numirusių Lozorį jo sesers prašymu. Panašiai, matyt, jaučiasi ir ligonis, gydytojo iš sunkios ligos patalo prikeltas gyvenimui.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tauriai mediko profesijai skirta trijų skulptūrų kompozicija „Lozoriau, kelkis“ birželio 3 dieną buvo atidengta Santariškių klinikų kiemelyje. Tai – dar viena iš daugelio Nacionalinės premijos laureato skulptoriaus Stanislovo Kuzmos įgyvendintų idėjų skulptūroje.

Talentingo skulptoriaus sūnus skulptorius Algirdas Kuzma tėvo sumanytą monumentą, 1989 m išdrožtą iš medžio, įgyvendino granite ir bronzoje. Skulptūrinė kompozicija vaizduoja Kristų su angelu ir kylantį iš mirties patalo Lozorių.

Stanislovo Kuzmos šeima, leidusį šį simbolinį monumentą, pašvęstą gydytojams, pastatyti Santariškių klinikos kieme, tikisi, kad jis teiks dvasios stiprybės medikams, viltį ligoniams ir tikėjimo pasveikti.

Apie 200 tūkst. eurų, reikalingų garbingos profesijos atstovams skirtam didingam monumentui sukurti, surinko susitelkusi visuomenė: meno mecenatai, verslininkai ir ligoniai, patyrę gydytojo pašaukimo galią.

Paminklo atidengime kartu su skulptoriaus šeima dalyvavo Lietuvos prezidentė, Seimo nariai, Santariškių klinikų administracija, Vilniaus universiteto, Labdaros ir paramos fondo vadovybė, meno atstovai, didelis būrys visuomenės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (73)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (131)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.