Dukros radinys paaiškėjo esąs milijonų metų senumo

 (55)
Į DELFI kreipėsi moteris, nustebinta savo dukros radinio – mergaitė rado įdomų „akmenuką“, itin panašų į fosiliją. Pasirodo, kad šiam radiniui gali būti 460-420 mln. metų.
Fosilija

DELFI skaitytoja rašė, kad jos dukra rado įdomų „akmenuką“, panašų į „suakmenėjusį priešistorinį žemės gyventoją ar jo dalį“. Kaip nurodė moteris, radinys nedidelis – 5,5x4x2,5 cm dydžio.

Kaip paaiškėjo DELFI kreipusis į Vilniaus universiteto Geologijos ir minerologijos katedros docentą Dr. Sigitą Radzevičių, šiam skaitytojos dukros radiniui gali būti net 460-420 mln. metų. Jis patvirtino, kad tai – fosilija.

„Greičiausiai tai yra Heliolithoidea antburio (arba Heliolites) koralų kolonijos suakmenėjusi liekana. Pavadinimas reiškė saulės akmenį. Šio antbūrio atstovai gyveno viduriniojo ordoviko iki devono perioduose. Manyčiau, kad šios fosilijos amžius galėtų būti apie 460-420 mln. metų, bet nesu tikras dėl tikslesnio šio radinio amžiaus nustatymo“, – nurodė mokslininkas.

Pasak jo, nuotraukoje skaitytoja užfiksavo gerai išsilaikiusią fosiliją, kuri yra ne visiškai tipinė heliolito liekana. Vis dėlto, pasak S. Radzevičiaus, tai nėra labai retas radinys.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (40)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (96)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (88)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.